18 dárků

18 regali

18 Presents

Životopisný

Itálie, 2020, 115 min

Pekný film o vzťahoch medzi rodičmi, najmä medzi matkou, ktorá umiera na rakovinu a jej dcérou. Myslím, že je inšpiráciou aj pre dnešných mladých ľudí a mladé rodiny a tiež sa jasne stavia za život nenarodených detí. Musím priznať, že taliani ma týmto pro rodinným filmom milo prekvapili. Určite oči pri jeho pozeraní z mnohých scén nezostanú divákovi suché.(1.6.2020)

Příběh možná víc pro ženy, ale tím, že manžel Elisy vypadal jak Gigi Buffon, získal na svoji stranu rychle i mě. Tahle cesta do neznámé paměti naštěstí nebyl kýčovitej doják, ale film s promyšlenejma přechodama z reality do snu, který se daj prakticky vysvětlit. V několika okamžicích se dá jen těžko ubránit slzám, takže všechny plačky varuju. Silný čtyři pecky, 80%.(20.5.2020)

Elisa (Vittoria Puccini) je šťastně vdaná za fotbalového trenéra Alessia (Edoardo Leo) se kterým společně čekají miminko. Co čert nechtěl se bohužel Elisa dozvídá, že trpí rakovinou a u porodu umírá. Narozená holčička Anna (Benedetta Porcaroli) vyrůstá pouze s otcem, ale na každé narozeniny dostává od maminky dárek. Čím je Anna starší, tím víc odmítá maminčiny posmrtné dárky, až se v den osmnáctých narozenin vzepře otci a celé oslavě narozenin a po autonehodě se ocitá zpět v čase v době těsně před svým narozením a poprvé se tváří v tvář střetne se svou maminkou...Příjemné italské drama, které nemůže zklamat. První půl hodina diváka naláká na srdceryvné drama. Pak se film bohužel stočí jiným směrem a já byl trošičku zklamaný. Nakonec to ale celkem ušlo a výsledkem je pěkné rodinné drama s kapkou fantasy. 60%(8.5.2020)

No teda...,ti taloši se nezdají.Myslel jsem,že umí jen roznášet koronapičus a ejhle...!Je pravda,že na citečky se tu tlačí důkladně a celý to vlastně nemá moc logiku,ale srát na to.Já se v pohodě probékal až na konec.A jestli se to někdy fakt někomu stalo,tak to musel být pro rodinu velkej masakr.80%.(9.5.2020)

Tak tohle jsem nečekal a vůbec se mi do toho nechtělo. Podle popisu jsem si říkál, že to bude něco na námět p.s. miluju tě. Prostě dárky k narozeninám že ? nic víc nic míň. Nakonec z toho Italové udělali nádherný příběh, který začíná a končí na naprosto skvělích herečkách a na překrásným příběhu. Děkuji(11.5.2020)

• - Film je inspirován skutečným příběhem. (Tejkina)