Údelom detektívov je byť v permanentnom strehu. Hercule Poirot má toho dosť. Po náročnom prípade sa práve vracia z Istanbulu domov do Londýna vlakom, ktorý je opradený legendami. Je to poriadne dlhá cesta a každé neočakávané státie prináša cestjúcim starosti. Trať vlaku skrížia popadané kusy skaly, ale to je celkom nič oproti tomu, keď je vo vlaku nájdený zavraždený muž. Od tejto chvíle nikto nevystúpi, nikto nevyviazne. Niekto z vlaku je totiž vrah a je na Poirotovi, aby ho našiel. Legendárny detektívny príbeh z pera Agathy Christie... (oficiální text distributora)

cab

Takove znevazeni dila slavne spisovatelky detektivek Agatha Christie, kde hlavni roli slavneho Hercule Poirot ztvarnil (Alfred Molina), by se melo trestat, i kdyz se jedna jen o ubohou televizni inscenaci. Ale kdo mel na starost casting, vypravu nebo produkci at se radeji schova, kde nebude hledan....Ostuda od ktere ruce pryc!!! P.s. Mobil je starsi nez jsem si doposud myslel. 20% ()

Petike

Kým Sherlock od BBCčka je ukážkový príklad toho, ako urobiť dôstojnú a vernú modernizáciu klasickej detektívnej série, tento starší televízny počin s Molinom v hlavnej úlohe je zas ukážkovým príkladom, ako takú modernizáciu zbabrať na celej čiare. Veľká škoda. O to radšej pozriem adaptáciu tohto príbehu so Suchetom. ()

blondboss

Asi jedna z najzbytočnejších adaptácií najznámejšej detektívnej poviedky o Poirotovi od Agathy Christie, ktorej ako-takú úroveň drží Alfred Molina (aj keď mi tento herec viac sedí do záporných rolí a určite nie ako detektív). Každopádne ale tento snímok je spracovaný nudne, bez nejakej výraznejšej emócie a je tu dosť badať značne televízne poňatý look. Pre mňa osobne strata času. 30 % ()