Nocturna

• USA Nocturne

Ambiciózní mladá pianistka, zastíněná svou sestrou, uzavře smlouvu s ďáblem, aby převrátila rovnováhu a zaujala sestřino místo. (Prime Video)

Arsenal83

Od začiatku celkom zaujímavé, len by tam nemuseli tak často predvádzať klavírny koncert, lebo ja som chcel pozerať film a nie počúvať Chopina či Rachmaninova. Celé sa to pomaly mení na psychadelickú záležitosť a chcel som vedieť ako to dopadne, čiže nie je to extra nudné. Ale zároveň to nie je horor, je to skôr psycho dráma, lebo aj thrillerových prvkov je tam málo. Hudobný podmaz je nevýrazný, no v správnych momentoch tak nehlučne ťaživý. ()

xxmurphyxx

Tu zas pôjdem trošku proti prúdu. Za mňa vcelku spoko. Takýchto artových skoro hororov zas tak veľa nie je a keď sa niečo také objaví, pôsobí to po všetkých tých pokračovaniach conjuringov, analbel a insidiousov osviežujúco. Samozrejme, keby to bola vyslovene sračka, ako podaktorí píšu, nepomôže ani to. Ale ja osobne som bol dosť spokojný aj s námetom, jeho realizáciou aj obsadením. Sestry majú niečo do seba a hlavne tá, okolo ktorej sa celý film točí má správny psychopatický drive. K tomu niekoľko štýlových scén, koniec podľa môjho gusta a príjemné prekvapenie na svete. Čo človek neurobí pre svojich päť minút slávy. Štýlom mi tento film najviac pripomenul vizuálnu žranicu Neon Demon, ktorá tiež nepatrí medzi mainstreamom oslavované diela, ale svojich fanúšikov si samozrejme našla. ()

*CARNIFEX*

Toto je ďalšia psychologická dráma, ktorá sa nevedno ako, ocitla v konkurencii hororových snímkov, pričom “Nocturne” ponúka strašne málo z pohladu samotnej drámy, nie to ešte z horor žánru. Jediné, čo sa jej dá uznať, je tá polemika vyvolaná v divákovi, ktorý po celý čas premýšľa, či má hlavnej predstaviteľke fandiť, alebo nie. Strata času pre kohokoľvek, lebo toto je až na absolútne záverečnú scénu, ktorá v sebe nesie akýsi druh pointy, totálne zbytočný snímok. ()

Morholt

Sestry-dvojčata, obě hudebně nadané, ale zatímco té první vychází vše, na co sáhne, tu druhou sráží psychická labilita. To se změní poté, co se submisivní dívce dostane do ruky partitura patřící studentce, která spáchala sebevraždu. Spíš psychologický thriller s mysteriozními prvky, který sleduje proměnu uťáplé holky v bezohlednou mrchu a jako takový film podle mě obstojí. Kamenem úrazu je pro mě představitelka hlavní hrdinky, která mi v některých momentech přišla vynikající a v těch dalších jako castingové šlápnutí vedle. Ale celkově s tím nemám výraznější problém. 65% ()

ricci.s

Horor o konkurenčnom boji dvoch sestier, ktorá je väčšia umelkyňa. Tá mladšia je však psychicky labilná, takže niet sa čomu diviť, že sa jej tam objavujú svätožiary a podobné sračky. Zahrané to bolo ešte relatívne presvedčivo, ale najlepší na filme je tak či tak poster. Pre mňa minimálne hororové, nudné a nezaujímavé takmer od začiatku do konca (vlastne len s výnimkou krátkeho úvodu, ktorý ešte vkladal nádeje). ()

• Film vyšiel ako štvrtý diel antologickej filmovej série Welcome to the Blumhouse. (F2003F)