Jeho dům

• Velká Británie His House

Mladý pár z Jižního Súdánu chce v Anglii začít nový život. Oba je ale drtí děsivé vzpomínky na hrůzy, před kterými uprchli ze svojí válkou zpustošené země. (Netflix)

dubinak

Miluju, když se něco takhle objeví úplně bez varování na Netflixu a já ani nevím, do čeho to vlastně jdu. A když je to ve finále fakt dobrý! His House pro mě byl po dlouhé době fakt děsivým filmem hned od začátku, což u mě nahrává kvalitnímu zážitku. Já prostě miluju horory bez zbytečných omáček. Tady se jede od prvních minut intenzivním způsobem. A přesto, že hororových prvků je tu postupem času možná až trochu moc, His House se snaží předat i hlubší zprávu týkající se stále více aktuálního tématu a oceňuji na tom právě to kvalitní propojení dvou žánrů. Po dlouhé době super domácí hororový zážitek. ()

Deyw

imigranti vole utecou a spoustu jich cestou zarve..dobry vole imigrantum priradej dum a plat a ze musi bejt vpohode..imigranti v dome ji ze zeme a demolujou dum a vidi utopeny imigranty a nakonec tam snima stastne zijou...dopici to je mrdanec .byl sem nahajpovanej .prvnich 30min mozna fajn..pak ty kretene cos to natocil... ()

Avathar

Ja som teda trošku sklamaný. Nápad (sociálna dráma o dvoch utečencoch + duchárčina) je skvelý, herci výborní, atmosféra tiež nie je zlá, ale... keď mne proste dosť vadí, že ústredné zlo tvorcovia ukážu na plné vráta (a robia to na môj vkus až príliš často), čím ide celý strach do hája a celý príbeh dostáva béčkovú pachuť. Prečo sa nemôžu uspokojiť s náznakom, prípadne ísť cestou "najviac sa bojíme toho, čo nevidíme"? To spoliehanie sa na ľakačky ma tiež nebralo (film to IMHO vôbec nepotreboval). Je to veľká škoda, pretože z hľadiska príbehu a postáv je to veľmi dobre zvládnuté. Takže slušný debut a nenudil som sa, ale potenciál bol väčší. Na ďalšie projekty Remiho Weekesa ale určite budem zvedavý. 3,5* ()

bizz_mjc

Skvěle odvedené hororové řemeslo pracující primárně s atmosférou. Film se soustředí na postavy a prorůstání jejich hrůzné minulosti v novém začátku, aniž by si musel pomáhat laciným bafáním. Čtvrtou hvězdu dávám proto, že His House není jen obyč horor, ale regulérní film, který prostě obsahuje boogiemana. ()

lykan9

Poměrně slušný horor s výbornou atmosférou. Přivodí sice pocit napětí, ale pocit strachu postrádá. Na poměry Netflixu se jedná o slušný nadprůměr. Velkým překvapením jsou Wunmi Mosaku a Sope Dirisu, jejichž herecký styl jako by byl vyloženě pro hororový žánr předurčen. ()

Brain-D

Etnické drama a horor v jednom. Hororové prvky ve snímku jsou místy velmi působivé, ale jako celek to bylo neslané nemastné. ()

VanTom

Uprchlický pár z Afriky si s sebou do řadového bytu na periférii Londýna přináší kromě odhodlání začít nový život též traumata z kmenových čistek a ztráty dcery při překračování moře, zosobněná šeptavými duchy a plíživým čarodějem ve stínech a zdech domu. Ti straší velice působivě, než zaměří pozornost na kruté příběhové "vysvětlení", co je přivedlo, které si je silným emočním dopadem (na postavy i na diváka) tak jisté, až paradoxně intenzitu sevření povoluje (a tak jsem si párkrát zívnul). Originální lepší 3* ()

Lukyn007

Takový nápaditý snímek s opravdu dobře fungujícími strašidelnými scénami tu nebyl od Hill House. Příjemné překvapení. ()

herr_carter

Buď je to nadhodnocené, nebo jsem to absolutně nepochopil - jakési metaforicky znázorněné zlo, které proudí skrze hnusný barák do hlavních černošských protagonisů, mě nechalo ledově klidným. Děsivé to nebylo a nějaký skrytý význam tvůrců jsem neodhalil. Mám pocit, že se v době pandemických nařízení a omezení stále více místních uživatelů uchyluje k užívání drog.......................moje hodnocení = 2,5 z 10. ()

sedm.1

Možná mé velmi chladné dojmy z této duchařiny jsou vyvolány již jistým, nepopiratelně přemrštěným počtem filmů právě s touto tématikou, nicméně to nic nemění na tom, že His House není ničím výjimečným příspěvkem v tomto hororovém subžánru a v podstatě se od ostatních nijak neliší. Tvůrci sice mazaně využili současné situace s migranty, což se jim jako povedený nápad jistě nedá upřít, každopádně samotné dění v domě již skutečně nepřináší nic inovativního, ojedinělého, či jakkoliv jinak originálního. Jisté odhalení v závěru pak sice lze považovat za nečekané, ovšem ani to nic nezměnilo na pointě, která tu prostě už v takovéto formě nejednou byla a že by navíc zrovna zde nějak šokovala, tak to už vůbec ne. Co se jinak týče přímo zápletky, ta má vlažnější tempo, dějovým zvratem disponuje skutečně jen tím jedním, jinak si plyne tak nějak bez napětí a bez emocí, přímo hororových prvků se zde divák pak krom pár nefunkčních vybafnutí též nedočká a i když ústřední manželský pár je sympatický, tak abych jim nějak držel palce, tak to taky zrovna ne. Nejpůsobivější tu tak zůstává prakticky jen atmosféra, která chvílemi vyvolávala pocity zaujetí a oživení, jinak ale musím zopakovat, že tohle není opravdu nikterak žánrově přínosný snímek. ()

Forsberg11

Pekný rozbeh, mrazivých prvých 20 minút, ale potom sa to až príliš zvrhlo na africkú, šamanskú rozprávku plnú kliatieb, preludov, výjavov a ďalších halucinogénnych prvkov, ktoré mňa už ale nebavili a ani nevystrašili. A to som bol po prvých minútach nadšený. Atmosféra bola skutočne creepy, pri zopár scénach som mal nepríjemné, ba až hrozivé pocity a poctivú husiu kožu. Ale pol hodina na kvalitný horor nestačí. Nemôžem tvrdiť, že sa potom už nič nedialo, ale pre mňa to určite nie je to pravé hororové.... Fanúšikov si to však rozhodne (ako aj väčšie sračky) nájde... 55 %!! ()

xLIGHTx

Parádne spravený znepokojujúci film pojednávajúci o černošskom páre, utečencoch z konfliktom ovládanej domoviny, ktorí nájdu azyl v Anglicku, ale v novej domovine sa začínajú ozývať démoni minulosti. Snímka má komornú atmosféru a 93min. dĺžka jej akurát pomáha, skrátka solídny hororový kúsok, ktorý je k dispozícii na Netflixe. Vnímam to tak na štyroch nočných čarodejníkov, ehm, na štyri hviezdy. ()

Kienast

Na Halloweenský večer ideální volba, některé scény z filmu neskutečně děsivé a atmosféra parádní. Solidní horor. (Samozřejmě pokud překousnete to, že hlavní postavy jsou uprchlíci, protože co jsem četl některá hodnocení, je to tím dost ovlivněno.) Škoda jen slabého závěru a nesympatické manželky. Ale po shlédnutí filmu musím ihned zadělat tu díru co mám ve zdi, jelikož jinak neusnu. 7/10 ()

borec999

Pomalá, artová sociálna dráma o utečencoch z Afriky, snažiacich sa zapadnúť do spoločnosti v UK, jemne mixnutá hororom. Dobre odohratá a v hororových momentoch pomerne napínavá a intenzívna. O to väčšia škoda, že sa Jeho dúm sústreďuje väčšinu času skôr na spomínanú sociálnu a rasovú problematiku. Mám pocit, že ako čistokrvný horor o imigrantskom páre, ktorý sa nasťahoval do prideleného bytu v ktorom sa pohybujú nejaké tie prízraky a duchovia by bol oveľa pôsobivejší. Takto to tiež nie je najhoršie (ani po technickej stránke) a isté symboly a metafory sú celkom pochopiteľné a ľahko uchopiteľné aj pre nenáročnejších divákov. No nemôžem si pomôcť, potenciál bol väčší... 50% a 3* PS: fanúšikovia anglickej Premier League si prídu na svoje v scéne s futbalovým chorálom o Petrovi Cruchovi :D ()

petikacka

Jednomu by se chtělo říci, že je to příběh jedné imigrantské rodiny z jižního Súdánu, která si splní sen a dostane se do EU v tomto případě do Londýna. Jasně, že to není procházka růžovou zahradou, ale oni mají štěstí a dostanou dokonce dům který je větší než většiny pracovníků, kteří jim pomáhají. Dostanou 74 liber týdně a NESMÍ!!! pracovat. A v tomhle momentě mě to začalo srát, protože takhle to funguje i ve Francii, ale tam dostanou 900 euro. Takže mají dobrou startovní pozici, ale najednou začínají vidět duchy ze své minulosti a začnou dům demolovat a vlastně i sami sebe. No tady to ukončím nebo se naseru ještě víc. Já to vidím prostě tak, že nemají nikam prchat pak by se netopili a hlavně si udělat pořádek ve svých zemích sami, protože nikdo jiný to za ně neudělá. Když všichni zdrhnou tak se u nich nezmění nikdy nic. Navíc je film strašně zdlouhavý a chvílema i dost nesrozumitelný. Za mě 45% ()

Wancohoff odpad!

Tak toto netflixu twda nevislo.pribeh jak zo slovenska. Dvaja cierny dostanu zadarmo byt, plat, a nemusia robit.potom si ho samozrejme zdemoluju.p.s.a taktiez sa im zjavoval omietkovy demon.. nudna chujovina ktoru som ledva pretrpel do konca. Odpad ()