Jeho dům

• Velká Británie His House

Mladý pár z Jižního Súdánu chce v Anglii začít nový život. Oba je ale drtí děsivé vzpomínky na hrůzy, před kterými uprchli ze svojí válkou zpustošené země. (Netflix)

Yamatosan

Když pominu, že to pro mě jako horor vůbec nefungovalo (a ten konec to málem shodil), a ani tu proimigrační agitku tam nevidím (ba chvílemi spíš naopak), nemůžu tomu vytknout nic. Ať už je to příběh o problému s asimilací, výčitkách svědomí, nebo něčem jiném, je to natočené a zahrané tak dobře, že mi to nepochopení vlastně ani nevadí. I to může být pointa, nepochopení jiné kultury, civilisace... ()

Accuphose

Ten film je jak rozbité zrcadlo, a těžce se mi hodnotí. Rozumím tomu, jak chtěl autor celý film pojmout, a jen díky skvělým hereckým výkonům, se mu to celé nerozsypalo. První hodinu je to většinou nuda a říkáte si... "To chtěli natočit film o tom, jak se uprchlíci dostanou do Anglie, dostanou bydlení a posléze ho zdemolují a rozdělají si oheň v pokoji?" Naštěstí posledních řekněme 15-20 minut tomu dá jednak filosofickej obsah, a také konečně morální a dějovou linku. Najednou je toho spousta, co můžete vnímat, hodnotit, zkoumat. Přes všechny nesporné kvality, ten film nedrží pohromadě jako celek. Nicméně je natolik inovativní, a rozebírá zároveň náročné téma, že s přehledem dosáhne na 3 hvězdičky. Určitě se na něj ještě minimálně jednou podívám a znovu se nad ním zamyslím. ()

gonzo

Tomuhle horrůrku jsem se dlouho bránil. Nemám rád duchařiny a lekačky a tady je obojí. Naštěstí nejsou na filmu tím podstatným a brzo si člověk na tu hrůzu zvykne. Což je možné u horroru brát jako výtku, ale já si užil ten lidský a sociální aspekt příběhu. Když se v půlce filmu přehrál flashback útěku ze Súdánu, regulérně mě to vzalo. Tato část byla nejsilnější, finále je trochu zbytečně explicitní, ale dohromady všechny nesourodé složky filmu fungují výborně. ()

CarryMahonny

Možná z toho lehce cejtim Peela, ale to asi jen proto že hlavní hrdinové jsou takoví jací jsou. Pokud máte na vyzvánění něco jako jezdec na bílým koni, nebo máte na prsou vytetováno něco jako Ortel, tak bych doporučil zvážit sledování tohoto hororu. Pokud však jdete pro horor a nečekáte příliš, tak si troufám říct že dostanete dost. Mnou doposud neznámý režisér Remi Weekes má podle mě potenciálu na rozdávání. Často se mi nestává že by na mě působila atmosféra a strašení tak výtečně jako u tohoto filmu. A to musím podotknout že se mi v obýváku zrovna odehrával kočičí Oktagon, ale i přesto sem se dokázal NEJEDNOU leknout a dokonce mi u dvou scén doslova projel mráz po zádech ( jak úžasný pocit). Rozhodně bych přidal do žánrového zařazení něco jako psychologický. Příběh ačkoliv je originální a zajímavý tak byl pro mě lehce nudný, ale co se týče hororového řemesla tak je to určitě jeden z lepších hororů který dneska hodnotím čtyřmi hvězdami, ale nutno podotknout, že čtvrtá hvězda není tak plnohodnotná. Rád bych z dílny Weekese viděl v budoucnu další kousky. ()

Nataraja

Absolutně pardání věc! Konečně někdo natočil snímek, který mluví filmovou řečí. Ne jen polopaticky vysvětluje. Pracuje s obrazy. Hororovými prvky, které prostě vyvolávají to, co můžou někteří lidi zažívat za bolest. A ty herecký výkony! Nádhera. Klobouk dolu. Vůbec jsem takovýhle film na Netflixu nečekal... ()

Zaks

Priemerný hororík s niekedy aj celkom zaujímavými pasážami, občas (stred) však dosť nudný. So svojimi démonmi bojuje občas zrejme každý z nás. ()

mad.dog

Netflix a BBC films natočili artový, korektní, hounted house 'horor' z prostředí migrantů v Anglii. Dejme na chvíli stranou klasický progresivní narativ Netflixu. Jak hodnotit zbytek? Hudba nebyla špatná, práce s kamerou taky chválím. Herci ovšem podávali na můj vkus rozporuplné výkony a nedokázal jsem cítit mezi hlavní dvojicí chemii. A teď se dostávám k hlavnímu problému. Atmosféra filmu chyběla, nedokázal jsem s protagonisty prožívat napětí. Build up k lekacím scénám nebyl špatný, ovšem samotné scény, které měli děsit, svůj účel neplnily. Tím pádem horor nebo hororový thriller, který neděsí a ani nemrazí, nemohu hodnotit kladně. ()

tonysawer

Dostanete překvapivě horror roku a ještě budete pindat? Jako vážně jste se už asi někteří zbláznili, ne? Kdo šel pod tři hvězdy, tak by měl dostat pitomiovský ban. ()

sadsammy

Takový slibný to na začátku bylo a pak jen přemotáváš aby sis dozvěděl, co bude na konci. U takových snímků nikdy tě nezajímá celé to dějství a to je fakt velká škoda. Uvidět začátek a konec na tomhle bohatě stačí. Říkají tomu horor i když to horor vůbec není, zastrčí tam pár creepy momentů a pak už z toho prej bude strašidelný horor.. Příběh je sice zajímavý, ale podali ho tak nechutné, že jen sedíš a pokládáš si otázku za otázkou proč jsem si sakra rozhodl si na to podívat. Někomu možná se líbit bude, každý má rozhodně rád něco jiného. Mě tenhle thriller vůbec nesedl a nevím co bych z toho měla za výsledek, nějaký ponaučení či aspoň dobrou náladu a pěkně strávených 1,5 hodin.. jen jsem ztratila čas, to je jedině co z toho mám. ()

Hansolo35

Asi by to nebylo špatný, ale na mě moc angažovaný. Na festivalu politických filmů z uprchlickou tématikou by to asi získalo cenu. Leč já tuhle "podprahovou" reklamu nepřekousnu. Nicméně v Anglii se dá narazit na místa, kde opravdu zažijete podivuhodné věci. ()

Dalajlada

Dobře udělané socálně-psychologické drama o tom, co ti, kteří prchají do Evropy zažijí předtím, než se dojdou. A na co pak naráží tady. Zaklapnutí knížky za svým životem není úplně jednoduché a hrůzy, který náš pár musel zažít zde dostávají jasnou formu. Skvělá atmosféra, výborní herci, perfektní podání. ()

patho666

Nezabudnuteľné dielo z toho síce nie je ale má to dobrú atmosféru, neopozerané prostredie a celkom svižne to ubieha, spokojnosť. ()

Aceboris

Takže tu máme utečeneckú dvojicu , ktorá pri plavbe za lepším životom v Európe príde o svoje dieťa. Hrozný osud, ktorý by nikto z nás nechcel zažiť.  Avšak život im ponúkne druhú šancu keď sú vybraní  ako adepti pre nový domov v Anglicku. Žiaľ ten nový domov sa úplne rozpadá a má aj svoje tajomstvá. Čo ja obdivujem je sila toho páru, pretože smrť dieťaťa je faktor, ktorý väčšinou ten vzťah ukončí. Je samozrejmé, že u nich je iná situácia, pretože sú na seba odkázaní , sami v cudzom svete. Postupom času však aj tá silná láska začína mať veľké medzery. Ja by som ani netvrdil, že je to dom ktorý je hlavný faktor strachu. Skôr je to ich vnútorný strach, strach z prežitého a strach z nového prostredia, strach zo zlyhania. Zároveň nočné mory a nevyrovnanie sa zo smrťou dcéry. Chorá myslel plodí choré myšlienky. Film je dosť prepojený s Africkou vierou, duchovnou vierou a celkovou naivitou. Jeho spracovanie je veľmi slabé ba až naivné na tých pár lakacích scén žiadna sláva. Väčšina filmu opisuje skôr dramatický osud dvojice, s ktorej jeden strašne chce nový domov za každú cenu a je ochotný sa aj ponížiť a druhý po určitom čase príde s myšlienkou vrátiť sa domov. Navzdory podľa mňa slabej kvalite filmu až na ten záver by som nikdy nechcel zažiť to čo oni, tá psychická trauma je tak silná, že fungovanie v normálnom aspoň pre nás v našom svete je pre nich nemožné aspoň čo sa týka tohoto páru. Avšak hodnotíme kvalitu žánru a ten sklamal moje očakávania a aj slušný potenciál bol neuveriteľne premrhaný. Za mňa 5/10 ()