The Rental

Horor / Thriller

USA, 2020, 88 min

Dave Franco

Moc hezká vila na pobřeží. Zaslouží si oddych, protože na tenhle firemní úspěch zřejmě dlouho čekali. Ona a on jsou obchodními partnery. Na pár dní si pronajali dům a vzali do něj své partnery. O vilu se stará podivínský bratr majitele, který je tak trochu rasista, což přinese několik zádrhelů ve strávení relaxačního víkendu. Pak už si ale kvarteto začne užívat, ovšem (dle očekávání) proběhne několik špatných rozhodnutí, která budou mít fatální dohru. I když postavy úplně hloupé nejsou, to zase ne. Moc se mi zamlouvalo pozvolné tempo a budování atmosféry provázené nepříjemnými zvuky (hudebním podkresem). Nepotřebuju nutně motorovou pilu a uřezanou nohu, nicméně bych víc odvahy (násilí, nahoty) přeci jen čekal, obzvlášť ke jménu Dave Franco by mi seděla. Přesto poměrně sebejistý debut, který si sympaticky pohrává s očekáváním diváků.(9.8.2020)

Takové horory mi moc chybí. Je jich ostatně jako šafránu, maximálně tak dva, tři do roka, a i to je možná optimistický odhad. Skvěle budované napětí, hra s divákem, dobře vypointovaný zvrat, chytré postavy. Plus ohromná tvůrčí sebejistota, která nikdy nesklouzne do líného stereotypu, a k tomu magická kamera. Nemám co vytknout, debut jak z partesu.(3.8.2020)

Nejedná se o horror, ale o thriller, to jen pro pořádek. A zprvu nic nenasvědčuje ani tomu thrilleru, jako spíš nějaké vztahové konverzačce. Ale nic proti, seznamování diváka s postavami je sice pomalé a důkladné, ale postavy jsou sympatické a vcelku zajímavé, takže si to v klidu užíváte a těšíte se, až se "něco" stane a atmosféra začne houstnout. Ovšem když se konečně to "něco" stane tak najednou zjistíte, že postavy už zas až tak sympatické nejsou, že tihle universitně edukovaní měšťáci se najednou chovají jako parta nemyslících trotlů a vy se těšíte, až budou nemilosrdně vyvražďováni. SPOILER: Jejich smrti jsou ovšem hodně milosrdné, což mi způsobilo mírné zklamání. A křečovitě vkomponovaná angažovaná vsuvka o rasismu ze mne učinila ještě o něco většího rasistu, tímto tedy "gratuluju" dementním scénáristům a jedna hvězda jde dolů. Naopak líbila se mi pointa s neodhalením pachatelovy totožnosti ba ani tváře, která mi připomněla nadčasový Špílbergův Duel.(3.8.2020)

A já mám prostě podobné filmy rád. Napínavé to je, co se pokazit má, to se pokazí, tajemné místo a solidní herci. Zkrátka hlásím spokojenost a je mě jasné že film to bude mít u širší divácké obce těžší, protože kdo chce hledat jen chyby, ten je zkrátka najde. Dave Franco vsadil na poctivou dávku napětí a za mě dostává palec nahoru. 70%(26.8.2020)

• Martin741

Ja mam rad jesenne hmliste lesy, priekopy, strme vrchy a kopce , vsade sychravo a jesen je uz v plnom prude, do toho zensku po takejto scenerii zacne nahanat vrah. No len skoda, ze je to -ako dobre pise ricci.s - lahko priemerne, strasne rychlo zabudnutelne a v konecnom dosledku len dalsi sivy sedivy pod/priemerny horor. Ktory urcite neurobi reziserovi zasadne meno, ne, ne. : 30 %(3.10.2020)