Chůva na zabití: Krvavá královna

• USA The Babysitter: Killer Queen (více)

Před dvěma lety Cole unikl ze spárů satanského kultu. Teď ho čeká ještě něco horšího – střední škola. A démoni z minulosti mu nepřestávají dělat ze života peklo. (Netflix)

silentname

"The Babysitter: Killer Queen" je absolútne zbytočné pokračovanie. Nemyslím si, že McG urobil lepší film než naposledy, a viac-menej zahodil všetko, prečo prvý film bol dobrý. Teda až na to, že Max je stále veľmi vtipný. S ním som sa úprimne pobavil rovnako ako naposledy. A stále nevieme prečo nikdy nenosí tričko. Najväčšia záhada filmovej série. Čo sa týka ostatného, Bella Thorne je rovnako otravná ako v poslednom filme. Hana Mae Lee ako Sonya v tomto filme zlyháva a mnohé scénky absolútne nemajú žiadnu skutočnú chuť. Vzťah medzi Coleom a Phoebe sú ale celkom úprimné. A majú v sebe celkom príjemnú dávku láskavosti. Plus (toto nie je spoiler, nakoľko jej meno môžete vidieť medzi hercami), Samara Weaving sa opäť ukáže a dá filmu presne to čo potrebuje. Vo svojom komentári na prvý film som hovoril, že scénky medzi ňou a Colom boli veľmi dobre spracované a úprimné, tak prenesie sa to aj do tohto filmu. No potom sa dostaneme k najväčšiemu problému s celým filmom. A ním je Emily Alyn Lind ako Melanie. Toto bola rola, ktorú som jednoducho nemohol stráviť a bolo mi z nej úprimne zle. To že Bella Thorne ide zopakovať svoju rolu a je rovnako otravná pochopím. To, že Melanie v tomto filme potrebuje zo seba urobiť náhradu Bee je pre mňa absolútne nemysliteľné. V prvom momente ako som ju uvidel mi bolo úplne jasné o čo tvorcom ide. A zlyhali v tomto na plnej čiare. Priateľstvo medzi Melanie a Coleom bolo spracované v prvom filme dobre. Nerozumiem, prečo to museli násilne pokaziť v tomto filme. A jej herecký výkon bol skutočne vysoko otravný. Keby som ju nevidel v role, kde preukázala oveľa väčšiu dávku talentu, tak by som ju po tomto filme asi zakopal. Jej postava tu bola podľa mňa maximálne zneužitá a je to hanba. A čo sa týka jej kamarátov, neviem prečo potrebuje tento film kopírovať "Ready Or Not". Má to niečo do činenia s tým, že ide o ďalší film so Samarou Weaving? Alebo to nejako chcú previazať do jedného univerza? Takisto mi na filme vadí, že je tu kopec scénok, ktoré slúžia dokopy len ako pripomienka. - "Pamätáte si túto scénku? Pamätáte si tamto? Nebolo to super? Pozrite sa na to znovu, len trochu inak". Neviem čo viac mám povedať, je to proste zlý film. Pozrite si radšej znovu prvý film. Nestrácajte s týmto čas. Hodnotenie: D+ ()

Yoshitsune

Už předchozí film, sem považoval za hitovku, topovku a libovku, ale pokračování je snad ve všem lepší a že toho má co nabídnout. I na tomhle filmu je skvělý, že se nesnaží být chytrým hororem, chce být jenom zábavným hororem s velkou dávkou srandy a to se mu daří na jedničku. Těch sto minut, uteklo hrozně rychle, furt se tady něco děje, bu´d je to vraždění, hláškování a nebo příběh, který má tedy pár překvapení a momentů, které sou fakt dobrý. Potěšil mně návrat všech charakterů z jedničky, je super že herci znova do tohohle šli a je vidět že je to bavilo víc, než poprvé a to je moc dobře. Co se týče nových postav, tak zajímavá je jenom Phoebe, která tady tak trochu zastíní i hlavní postavu, ale to neni vůbec na škodu. Zbytek nových postav, nejsou moc výrazní a tak tedy ani nestojí za řeč, i jejich úmrtí je takové o ničem a tohle je taky jediná věc, co mi na tomhle filmu vadila, jinak sem si moc užil. Osobně bych uvítal trojku, tady je ještě dost prostoru, kam by se tahle série mohla posunout. Jasných pět hvězdiček, bráško !!! ()

Arsenal83

Pozitívne vnímam len atmosférickú hudbu s akoby chrámovým chórom a zvukové efekty. Gore scény skôr nechutné ako zábavné, z vtipov bol smiešny tak každý piaty. Celkovo hodnotím ako ďalšiu zbytočnosť na Netflixe. ()

Marze

Celkem inteligentní scénář, dobré herecké výkony a hromada gore efektů. Ale také laciné scény. V nové éře Netflixových filmů můžete místo sezení v kině film jednoduše vypnout a jít do ložnice spát. Celkově je to až stupidně fascinující film.. ()

korbitch22

Jednička byla skvělý mix hororu a komedie. Druhý díl by nemohl být snad víc odlišnější. McG už neprolíná výborné komediální vsuvky s prvotřídním slasher hororem ale všechno jen degraduje do debilní parodie a absolutně se nesnaží o nějakou atmosféru. Ze solidního zábavného hororu se tak dvojka stala jen přiblblou komedií do které Netflix nasypal kurevsky málo peněz, takže efekty jsou opravdu příšerný a prostředí neskutečně vizuálně odpudivé, papundeklové a studiové. Kdyby se to aspoň technicky drželo jedničky, ale bolely mě z toho normálně oči. Zasmál jsem se asi 3x a ocenil jsem docela slušný konec, ale jinak o proti úžasnýmu prvnímu dílu fakt zkurvená tragédie.40%. ()

Stanislaus

Pokračování Chůvy na zabití jsem zhlédl jenom pár chvil po jedničce, což mělo své výhody, ale i nevýhody. Nemusel jsem si připomínat děj a všímal jsem si nejednoho odkazu na předchozí díl - v čemž ale tkvěly ty nevýhody: Nejenže se jedná o vyvražďovačku, jde i o totální vykrádačku jedničky, která jenom děj posouvá do větší absurdity a na nejednom místě jede proti logice svého předchůdce. Jenna Ortaga byla fajn, ale její účast nepomohla, zatímco Emily Alyn Lind byla vyloženě na pěst. Samotný závěr filmu byl jen trpkou třešničkou na tomto bizarním krvavém dortu. ()

rikitiki

SHRNUTÍ: Blbinka pro puberťáky každého věku. Chvilkami trapná, chvilkami vtipná, s krvavými, a občas i důmyslnými, konci některých postav. ()

TheEvilTwin

The Babysitter 2 má téměř úplně stejný scénář jako první díl, ale výsledek zde je díkybohu daleko lepší. Děj je na chlup stejný jako v prvním díle (rituál -> útěk -> vyvražďování), vracejí se nám i staré postavy, ale úvod i akce jsou zde několikanásobně zajímavější, gore je opět dost vymazlené, vizuál slušný a o zábavu jsme taky nepřišli. Od začátku dění film pěkně buduje atmosféru a v tom nejlepším udeří s nečekaným twistem, který odstartuje lov satanistů na hlavní postavu. Potěší hlavní záporačka Emily Alyn Lind, která vypadá a působí skoro stejně jako původní Samara Weawing (která se zde moc bohužel neobjeví) a stejně tak jsem byl překvapen obsazenou Jennou Ortegou (malá sestra z You 2.série). Největší předností je ale schopnost filmu dělat si sám ze sebe srandu, nebrat se vůbec vážně a geekovské motivy z něj přímo tryskají. Tohle se mi líbilo - oproti jedničce posun vpřed. ()

eraserhead666

Tak nějak nevím, jsem už na podobné snímky starej, že mi to připadlo až přehnaně jakože "mladicky tvrdé a drsňácké" nebo to takové prostě je? Místy neskutečně umělé a zybtečně dlouhé, část někde koncem druhé třetiny neskutečně nezáživná. Ale jako komedie to funguje docela obstojně a Bella Thorne je pořád stejně dobře trhlá. Ani nevím, jestli mě potěšilo zaslechnout tam /mé oblíbené) Dead Kennedys, asi to není kapela na hudební doprovod k podobně laděným filmům, Solidní průměr k pobavení. 2.5* ()

ARI50

Jako žádný masakr to sice nebyl ale zábava plných hlásek výborná. Po dlouhé době trocha vtipů neuškodilo, já jsem se bavil slabší ale zábavný. ()

Necrotongue odpad!

První díl byl takovou jednoduchou krvavou blbůstkou s prostým humorem, na kterou se dalo podívat, aniž bych si toužil vyškrábat oči. Tentokrát tvůrci po všech stránkách znatelně slevili na nárocích, přičemž zjevně nikdy neslyšeli o Cimrmanově šrapnelu. Repliky, které scénárista vyplodil pro jednotlivé postavy, rozhodně nebyly šrapnelem, to byla bubnová palba těžkých kalibrů. Kdybych měl napsat, co si o filmu opravdu myslím, musel bych klesnout na verbální úroveň v něm použitou, a to fakt nechci, takže to jen shrnu. Scénář byl v podstatě chabý, triky místy vypadaly jako špatný vtip (viz. smrt Bambiho), všechny postavy mi byly veskrze nesympatické a celé to definitivně pohřbil neuvěřitelně stupidní závěr. Škoda, že nevěřím v Satana, scénáristovi bych pobyt v kotli klidně dopřál. / Poučení: Nechceš se stát obětí krvavé sekty? Šukej. ()

luka4615 odpad!

První díl z roku 2017 se tvářil jako cool horor, nicméně tak nějak se v průběhu stopáže transformoval do praštěné komediální záležitosti, u níž jsem se nemohl přestat smát. Druhý díl na to šel epicky rafinovaně a veškerý hororový element jde úplně stranou, pročež zbyla jen ona komediální stránka, která je ale bohužel jen neutuchající přehlídkou infantilní trapnosti. Veškeré rádoby vtipné gagy vůbec, ale vůbec nefungují, pročež dostanete nataženou a extrémně debilní podívanou, která aspiruje na jeden z nejhorších filmových zážitků roku 2020. Nebrat. PS: Až bude chtít McG příště něco dalšího točit, hoďte na toho blázna síť! (Netflix) ()

Morholt

Na první díl poněkud kostrbatě naroubované, ale to není ten největší problém. Tím je místy křečovitá snaha o vtip, která do určité míry devalvuje povedené fórky a na můj vkus až moc sekvencí, kdy McG nemá co říct. Naopak plusem je vynikající gore, kterého by mohlo být klidně i víc a perfektní muzika v podání Queen či Dead Kennedys. Herecky OK, ale zamrzí malý prostor pro Samaru Weaving, na které první díl stál a i když byl zbytek castingu v pohodě, nebyl tu nikdo, o koho se film mohl vyloženě opřít. Průměr. 50% ()

Lucasion

Neuvěřitelný béčko. Neustále jsem měl pocit, že mi něco uniká, protože o minulosti se pořád mluví, ale začátek jen napíše "O dva roky později...". A až po skončení zjistím, že tohle má ve skutečnosti i první díl. Přesto mi to vlastně nijak nevadilo si film neužít. Já mám rád hodně trhlé filmy. Kupříkladu Zombieland (2009) je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Ale tohle nedávám. Přepálený gore, hloupé postavy, divný příběh a hlavně naprosto nesmyslný postup děje. Omlouvám se fanouškům série, ale tohle šlo brutálně mimo mě. Ten film mi přišel naprosto debilní od začátku do konce. (25 %) ()

ScarPoul

Ono je príjemné vidieť staré známe postavy. McG ide rovnakou cestou ako v prvej časti. Balansuje na hrane absurdity a vtipu a v niektorých prípadoch sa mu to vypláca, v iných zase nie. Chcelo by to nápaditejšieho tvorcu, aby z tohto spravil chuťovku o ktorej sa bude rozprávať dekády ( ako sa to napríklad deje s prvými Evil Dead). To ale neznamená, že to nie je zábavné. Jenna Ortega aj Emily Alyn Lind sú krásne. Dobre sa na ne pozerá a vďaka nim dakedy zabúdate na to, že sa jedná vlastne o totálnu kravinu. Judah Lewis hrá prvú ligu a potešia aj jeho rodiča. Zvyšok je do počtu a zbytočne prehrávajúci. Rovnako poteší návrat Samary Weaving ale čakal som v jej prípade niečo omnoho viac epickejšie. Na druhú stranu nevadí. Očakávať veľké veci od takéhoto typu filmov sa veľmi nevypláca. Každopádne obidva filmy považujem za to lepšie čo McG vytvoril a rád sa k nim budem vracať - ako ku zábavným chuťovkám. Ak by bola aj tretia časť, asi by som sa nenahneval. ()

Dale

Recyklácia jedničky bez akéhokoľvek nového nápadu. Kým jednička bola ešte celkom zábavná, toto je len trápna nuda. Ani gore scény to nezachránia. ()

JohnCZ

Jenna Ortega je teda epesní a je zábava sledovat, jak se postupně vybarvuje. Jinak je to klasický sequel - všeho víc. Ač se to snaží uvést děj více do kontextu a rozšířit jedničku, je to nakonec snad ještě větší ptákovina, která si je ale svojí demence vědoma a snaží se z toho dělat přednost, což jí se někdy daří lépe, někdy hůře. Místy je to slušně nahláškované, ale oproti svižné a krátké jedničce se dvojka místy nepříjemně táhne a působí to více hnané na sílu. ()

corpsy

Ak mám byť úprimný...opäť som sa bavil. Prečo nie? Takto postavené lahôdky, ktoré sa na nič nehrajú a dávajú divákovi iba to, čo chcú, je málo. Nad priemer to má, hlavne vďaka hláškam a žánrovej prízemnosti. ()