poster

The Last Voyage

 • Velká Británie

  The Last Voyage

Drama

USA, 1960, 91 min

Režie:

Andrew L. Stone

Scénář:

Andrew L. Stone

Kamera:

Hal Mohr
(další profese)
 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Speciální efekty(12.5.2004)

 • corpsy
  ***

  Tešil som sa na príval špeciálnych efektov ( viď nominácia na Oscara ), ale tak trochu som prezrel. Nie sú zlé, ale sú to skôr praktické triky a kaskadérske výkony a minimálne vizuálne efekty ( viď podobne zameraný THE POSEIDON ADVENTURE ). Ovšem čo sa týka príbehu, zrejme ide o jedného z predchodcov všetkých tých ´´70´s disater movies´´ a dokonca aj nejakých tých neskorších diel. Katastrofa sa začína doslova pár minút po titulkoch a sú tu mnohé, viac ako napínavé sekvencie. Dobrá skúsenosť pre fanúšika filmu.(23.1.2019)

 • dopitak
  ***

  Docela kvalitní katastrofický film, který si s ničím nezadá s nějakou verzí Titaniku či třeba Ohrožení Britanniku. Vysvobozování malé Jill i topící se Laurie je skutečně dramatickou chuťovkou. Důvod, proč dávám jen 3*, je nepochopitelná ztráta času, kdy Laurie uvízla pod traverzem, ale Cliffa nenapadlo vyjít na chodbu a sehnat pomoc, přestože na lodi v tu dobu ještě nebyl zmatek. Tuhle pasáž režisér, resp. scénárista nezvládl. Přehlédnete-li však tohle, můžete se u poslední plavby poměrně dobře bavit.(17.4.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace