Příběhy duchů

Horor / Povídkový

Indie, 2020, 144 min

Ronnie Screwvala

• LIVINGDEAD

Čtyři sračky v jednom, to se hned tak nevidí. Až napotřetí jsem to zvládl dodívat se. 💩💩💩💩💩(2.1.2020)

4 poviedky. Prvá (2/5) o mladej pestúnke, ktorá sa musí starať o ochrnutú starenu v jej desivom príbytku, vyzerá spočiatku nádejne, ale žiaľ, skončila skôr, ako stihla vystrašiť či aspoň nejakým spôsobom zaujať. Druhá (3/5) síce spočiatku trochu nudí, ale tá šialená transformačná koncovka jej napravila reputáciu. Hnusný fagan žiarli na nenarodené dieťa a jeho priania sa podivným spôsobom plnia. Popisuje sa to ťažko, dej ani veľmi nedrží pokope, no napriek všetkému zaujme viac ako predošlá. Tretia (4/5) je najlepšia: Opustená osada, kde prežili len dve malé deti, a s hlavným hrdinom musia čeliť zmutovaným kanibalom. Jediný príbeh, ktorý nie je duchársky, síce s debilným rozuzlením, ale celkovo bavil. V poslednej (3/5) mladá žena až po svadbe zistí, že s jej novou rodinou nie je niečo v poriadku. Manžel totiž komunikuje so zosnulou babičkou. Priemer. Ani jeden segment nepoteší natoľko, že by pri ňom divák radosťou tlieskal, takže sa k tomu sotva ešte niekedy vrátim. Zlé to ale nebolo.(1.1.2020)

• peter12

Neoplatí sa hovoriť o každej poviedke zvlášť. Každá je slabá, nudná, nezáživná a dosť často i hlúpa. Príbehy sú lacne, bez nejakej originality a herci hrajú tak ako máju napísané scenáre, bez štipky ochoty niečo ukázať. Jediná aspoň trosku slušná poviedka bola, tá tretia, ktorá nebola duchárska, ale mala dosť rýchli spád i keď ani ta si neodpustila viacero hlúpejších scén. Skoro v každom poviedkovom filme je aspoň jedna priemerná poviedka, ale tu nebola ani jedna a keby ma aspoň trocha nebavila tá tretia, neviem neviem, či by som dal aspoň 1*.(12.1.2020)

• Miseet

144 minut je opravdu dost. Sice se jedná o jednotlivé povídky, takže to jakž takž utíkalo, jelikož jsem si mohla říkat, že ta další povídka bude třeba zajímavější, strašidelnější a lepší... ale naopak. Nejlepší mi snad přišla ta první, tam aspoň ta stařena vypadala děsivě. Ale tu poslední povídku bych spláchla někam úplně pryč, jelikož to byla taková blbost, jak herecky, scenáristicky, atmosfericky, všelijak... že se to nedá ani popsat.(20.1.2020)

• Andrea1717

Príbeh 1. - no nič moc, nič čo by tu už nebolo... Príbeh 2. - ešteže tie nechutnosti boli až na konci... Príbeh 3. - akonáhle vyrazil prvý "zombie" som to preskočila, toto fakt nie je niečo na čo sa musím pozerať Príbeh 4. - jediný, ktorý trochu zaujal...(4.2.2020)

• Flopik

Bol to boj dopozerať ale nakoniec som to zvládol. Prvý príbeh mal pekne strašidelné prostredie , peknú hlavnú hrdinku a celkom hrozivú starenku.Po hororovej stránke však nula bodov a 1*. Druhý príbeh nehorázne ale naozaj nehorázne dlhý priam vlečúci sa, kde jediné sa dá pochváliť tá maska na konci inak odpad. Tretí príbeh konečne niečo viac menej dobré, výborné masky a dobre rozohraný dej, nákaza z ľudí sú kanibali mňa to bavilo 3/4*. No a posledný kde mŕtva babka ktorá neodišla, námet dobrý prevedenie otrasné. Nič ale naozaj nič čo by pripomínalo horor, neviem koho malo vystrašiť rozprávanie sa s neviditeľnou osobu.Opäť aspoň krásna hrdinka. Za mňa 1*. Výrazne nedoporučujem nakoľko je to ešte aj dlhé a tie 2 a pol hodiny viete zabiť aj inak.(2.1.2020)

• brasek

Netflix produkuje jednu kravinu za druhou. 1.príbeh - plno balastu, nezáživného príbehu ale pointa bola duchárska a potešila najviac, 2.príbeh - absolútna blbosť s nechutnými scénami, 3.príbeh - lev z Krajiny OZ a kanibali mali zo začiatku slušnú akciu, ale pointu som nepochopil, 3.príbeh - skoro nula bodov. Z celkového pohľadu ide iba o stratu času.(11.1.2020)

• Agonie

Ale já bych řekl, že se jedná o solidní povídky. První obsahuje tunu vycpávky, ale nakonec se tam dojde; druhá je hodně dobrá šílenost; třetí je slabší než druhá, ale taky obsahuje hromadu solidní šťávy; poslední je klišé odpad pro teenagery. Ale problém je, že když se rozhodnu dát 2,5 hodiny indickému filmu, tak očekávám aspoň trochu Indie. Tyhle povídky by v klidu mohly vzniknout v Americe a nebyl by jediný rozdíl, což je strašná škoda.(22.1.2020)

• Turbina

Amatéři dávaj lepší věci!(5.1.2020)