silentname

"Ana" je podľa mňa dosť veľký mix. Najlepší je na filme jeho záver. Myslím si, že pôsobí veľmi zaslúžene a konečne sa dočkáme aj nejakej skutočne kvalitnej komédie. No ako celok to nie je veľmi zaujímavý príbeh, nie je ideálne podaný a viac-menej to dokážete aj celkom predvídať. Alebo aspoň určité aspekty. Veľmi sa mi tu páči Dafne Keen a rovnako skvelý je aj Andy Garcia. Obaja dávajú svojim postavám maximum a spolu fungujú ako perfektná dvojka. So všetkými plusmi aj mínusmi. Lenže tiež vás podľa mňa nebude baviť sledovať to celú dobu. Okrem toho má tento film však aj iný a oveľa závažnejší problém. A tým je jeho tempo. Z popisu to na mňa pôsobilo, že to bude hlavne road trip film, kde cieľom je nájsť Aninho otca. A myslel som, že tam bude film vrcholiť. No keď som sa na to pozrel, tak som zistil, že film nekončí, ale sme došli len do jeho polovice. A ja som ostal prekvapený, že čo sa bude ďalšie ešte diať. Pretože sa to javilo, ako keby si film pripravoval svoje finále. No miesto toho sme sa dostali do úplne nových dejových línií a pokračovali sme ďalej. Vďaka tomu tempo filmu príšerne kríva a pôsobí ako keby išiel od miesta na miesto a ďalej a nevedel som kedy a kam ďalej. Nemôžem povedat, že ide o zlý film, no s málo zaujímavým príbehom a problémom s tempom to skutočne dostávajú skôr do roviny priemeru. Nemôžem film nejako výrazne odporúčať. Nemyslím si, že nestojí za pozornosť, no je ťažké si zhodnotiť, či by vás to ako divákov dokázalo baviť. Ja som sa po väčšinu času nudil. No postavy a herecké výkony ma udržali pri pozornosti. Hodnotenie: C+ ()

Lacike

Starý bručoun s dobrý srdcom + roztomilé nezbedné dievčatko = dokonalý film pre mňa. A to aj v road movie žánri, ktorý dvakrát nemusím, ale tentokrát dokonale obsadené ústredné duo utiahlo jak žáner, tak aj hluché miesta príliš otrepaného scenára, ktorý okrem kritiky cirkevných podvodníkov, s ničím extra originálnym neprišiel. Film miestami príliš spomaľuje aj príliš chcípacká neschopná Garciova postava a tak musí často jak ich osud, tak zábavnosť filmu do rúk zobrať diabolsky roztomilá Dafne Keenová (mať takú dcéru, tak si ma behom 5 minút omotá okolo prstu a skáčem jak píska), ale našťastie to vždy, keď už to vyzeralo, že sa film nadobro zasekol, zachráni. A záver je fakt vydarený, takže tesne tomu dám aj slabú štvrtú hviezdu a rozhodne si film ešte niekedy pustím znova. Dúfal som, že aspoň takto dopadne Cry Macho, ale tam bol príliš otravný fagan a rozpadajúci sa Eastwood. 7/10. ()

hygienik

Tak som si povedal, že si pozriem niečo iné s Dafne Keen a oplatilo sa. Rola bezprízornej, buranskej Any z Portorika jej sadla oveľa viac než úloha Lyry z Jeho temných esencií. Lenže dej filmu bol slabší. ()

warrenur

Prijemny road-tripik s blbnucim "neviniatkom" Dafne Keen a starostlivym Andy Garciom. Sice cez ruzove okuliare, ale obcasne napady boli celkom vtipne. Priemer so stastlivym koncom. ()