Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dvacetiletá Flora Postová (Kate Beckinsale) přijala pozvání své sestřenice Judith (Eileen Atkins) k pobytu na venkovském statku rodiny Starkadderů, aby tuto svéráznou rodinu postupem času změnila k lepšímu. Služku zasvětí do tajů antikoncepce nebo např. místnímu kazateli v "kostele Třesoucích se bratří" poradí, aby jel rozšiřovat svá učení do světa v dodávce od Forda. (sTeeVe)

(více)

Recenze (8)

PogoJoe 

všechny recenze uživatele

"I saw something nasty in the woodshed" mi hlavou teď stále zní, co ta baba vlastně viděla, se však asi nikdo již nedoví... Z lingvistického hlediska tuze interesantní snímek. Chvilku to trvalo, než jsem mu přišel na chuť, ale nakonec jsem v něm jisté zalíbení našel, a odpouštím i možná trošičku přehnaný závěr. 70%. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

BBC a John Schlesinger jsou sami o sobě zárukou, že si film zachová jistou úroveň. V kategorii romantických komedií určitě nadprůměr spočívající jak ve spolehlivém scénáři, tak ve velkorysé výpravě, tak i v solidních hereckých výkonech. Občas úsměv, občas lehké zamrazení, zkrátka pohodová hodinka a půl. ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Velkoměstská dívka bez životních zkušeností, ale s bujným sebevědomím dokáže povznést zaostalý venkov, civilizovat jej, zbavit jej ponurosti, trýznivé minulosti, pověrčivosti a přízemnosti. To je ale naivní blbost, viďte? Jenže uvědoměle, uvědoměle. Farma chabé útěchy je k reflexi nenápadně vybízející, odlehčenou hyperbolou všelikých stereotypních představ o přízemnám životě venkovských balíků a seberealizaci, jíž starost o hroudu brání. Vědomě přestřelená tresť všech možných happyendů. Veselá hra s filmem a předsudky. Poprvé **, podruhé silné ***. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Mám rád filmy odehrávající se ve staré dobré Anglii před druhou světovou válkou. Film je o tom, kterak mladá dívka po smrti rodičů odjede bydlet na farmu k příbuzným do rodiny Starkadderů (což je starý farmářský rod). Jelikož Flora (Kate Beckinsale) je uvyklá moderním způsobům a zcela jinému typu žití než nabízí stoletá farma, přitáhne z Londýna i hromadu nápadů, které postupně a nenápadně aplikuje. Film působí úsměvně a ten anglický venkov mne opravdu bavil. Stakadderové vypadají jak neolitická tlupa, trochu jsem nerozumněl tomu proč jsou tak špinaví. Snad pro ten kontrast s mladou a hezkou Florou. Vyloženě jako komedii bych snímek však nedoporučil. - Když už komedii s hodně podobným námětem i obdobím, tak jednoznačně Lekci neslušného chování (2008) s nádhernou Jessicou Biel a opravdu kupou legrace. Farmě dávám tři hvězdy. A mimochodem! ,, Víte že v pekle máslo nenajdete? Pánbu s vámi nebo ne, záleží jak On bude chtít... '' * * * ()

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Veskrze milá naivní komedie, která pobaví a pohladí - ale salvy smíchu nečekejte. Film se odehrává ve třicátých letech a velmi pozoruhodné je, že svou narativní strukturou, použitím hudby a tak trochu i scénářem připomíná četné komedie té doby. Smutné trochu je, že vynikající herci jako Eileen Atkinsová či Ian McKellen se ve filmu prakticky omezují na pitvoření (stejně tak jindy dokonalý komik Stephen Fry), a tak filmu takřka bezpracně vévodí okouzlující Kate Beckinsaleová v hlavní roli. Joanna Lumleyová v roli Flořiny londýnské přítelkyně Mary na poměrně malé ploše rovněž udělá velký dojem. Výsledek je milý, tak trochu ve stylu francouzské Amélie z Montmartru - a zdaleka ne tak ohraný. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama