Komentáře uživatele warrenur k tomuto TV seriálu

Rozhodne vysoko nadpriemerny serialovy thriller. Obsadenim a vykonmi, atmosferou, vynikajucou choreografiou, kamerou a strihom, ktorymi sa Evans podpisal uz vo svojich predoslych kuskoch. I ked som pri par epizodach mal drobne vyhrady a "rypnutia", ako divak som si prisiel na svoje. Vrelo odporucam, ale zaroven varujem, ze mnohe sceny v seriali nie su vhodne pre citlivejsich divakov. Pecka. 85% Len na okraj, piaty diel je filmarcinou uplne "inde". Podobny pocit a atmosferu som citil v kine pri vynikajucom prvom Sicario-vi - dvoma slovami "divacke orgie". Blizsie v ramci jednotlivych epizod. Koho oslovila zivocisnost, primarnost a desivost brutalnych scen, odporucam Evansove Raid-y. Vynikajucich hercov odtial najali aj tvorcovia v John Wick-ovi a da sa objektivne povedat, ze Evans daleko predcil dovtedajsie akcne sceny.(14.6.2020)

Otvarak, trvajuci hodinu a pol a dodavajuci tak hutnu atmosferu, perfektnu kameru a akcne sceny s choreografiou, co sa mnohokrat nevidi pri filmoch s nasobnym rozpoctom. Pri "potycke" v krcme som si hned spomenul na "drsnarny" z The Raid. Rozhodne nadpriemer s mnozstvom kvalitnych postav a linii v britskom podsveti. Slusne herecke obsadenie. Odporucam.(10.5.2020)

Hm, takze najvacsie odhodlanie a destrukcne sklony ma mlady Wallace - "princ" po mamine (uz v GoT mala Starkova zena tuhy koren. ;) ). Pribeh sa posunul len pozvolna. Agent v utajeni dostal zelenu, i ked s vyhradami. Pri zastavenom biznise po Finn-ovej smrti, nie kazda strana respektuje "zmrazenie obchodov". Co to sme sa dozvedeli i o nature "princovho" useless braceka. To "doupe- modrej ustrice" tam vyzeralo hodne pohodlne a divoko zaroven. Mierny nadpriemer, ale na pilot sa to nechyta.(14.5.2020)

Ta jazda s luxusnym kobercom v medaku...heh?! Cole bol zaujimavy charakter. Vytvorilo sa okolo neho nejake to mysterium, aby sa v zapati ukazal v plnej parade. Ale ako byva u Evansa zvykom, bol to len "boss" na dalsej urovni. Mlady Wallace-prince nebude tak uplne vymlety, po tej rosade v zavere. Slabsie stvorhviezdie. Pribeh sa moc neposunul.(20.5.2020)

Brilatne zvladnuta nemilosrdna "rezba" v druhej polovici epizody. Zacina pozvolne, ked kamera dronu z vrchu s vybornym hudobnym doprovodom graduje napatie. Ano, par jedincov sice ukaze korienok tuhsi, ako prirodne zakony, ale Evans-ova rezia a Flannery-ho kamera vas nechaju so "spadnutou sankou" pri uplne inom leveli filmarciny akcnych scen. Prva polovica survival a hra na macku a mys, druha polovica....tornado s ojedinelym kludom v epicentre. Odhalenie v samotnom zavere.(26.5.2020)

"Ponorka" a sialenosti, co sa odohravaju v safe-house, kde sa skryvaju Wallace-ovci, su silne na hrane. Ked sa nakoniec odhali, kto moze vediet nieco viac, financny mozog rodiny zisti, ze boli akurat "odrbkani" takym sposobom, ze to zrejme vyvola vojnu s Luanovym gangom. Dost depresivna psycho-cast. Miestami, pre citlivejsie povahy, hodne divacky neprijemna. Slabsie stvorhviezdie z mojej strany.(30.5.2020)

Co ma zatial "mierne" irituje, ze nech sa rozputa kdekolvek akykolvek masaker, tak policajne sireny, nehovoriac o samotnych prislusnikoch zakona, nikdy ich nepocut ani nevidiet. Hovorime o Londyne, nie o nejakej vychodoazijskej, ci blizkovychodnej zapadnutej dedine. Inak to bolo velmi pekne vygradovane a samotny zaver mal naboj. "Macetova navsteva" mala svoj "pozersky" aj sokujuci ucinok A aj prichod dalsich "poskokov" z Irska. Avsak dufam, ze dalsimi castami sa posunieme vyraznejsie. Rozhodne nadpriemer. Som zvedavy, ci za otaznikom na papieri nebude uplne "obvious" osoba. ;)(5.6.2020)

Luanova sialena solovka bola az k neuvereniu. Siel z toho mraz. Inak krysy opustaju lod a Sean dospel k rozhodnutiu, zaver bol velkolepy a urcite nevzbudil "doveru" investorov. ;)(11.6.2020)

Dostojny a nie tak uplne neocakavany koniec prvej serie. Investori vo mne budia dojem ludi z tej konspirace o par mocnych, co udajne riadia svet. ;) Spokojnost. Zeby este Helen zamutila vodu v druhej serii? Som tiez zvedavy, ci sa dockame pouzitia "cipu".(14.6.2020)