99 River Street (festivalový název)

99 River Street

Krimi / Film-Noir / Drama

USA, 1953, 83 min

Super film se správně nasraným týpkem v hlavní roli. Divný, že to tu ještě nikdo neviděl, tohle se musí líbit. Akorát škoda toho nevěrohodnýho konce. Ale i tam to chvíli vypadalo hodně nadějně. No, nedá se nic dělat, mohlo to bejt za pět.(17.2.2010)

3-4 // občas průhledné, občas překvapivé, hlavní hrdina zajímavý = ne zrovna sympatický(28.6.2014)

Dnes už nie moc originálne, ale stále šikovne vyrozprávané, s rýchlym spádom a dobrou orientáciou medzi postavami na to, že nie sú hrané typologicky výraznejšími hereckými tvárami (čo je trochu škoda). Najlepšou, a že fakt výbornou scénou, hoci nesúvisiacou s ústrednou zápletkou, je angažmá skúška v divadle. Pripominula mi podobný výstup Naomi Watts v Mulholland Dr..(25.8.2014)

Může obsahovat SPOILERY: Nejenom, že se hlavní hrdina musel kvůli zranění vzdát boxu, ale ještě navíc mu zdrhla manželka se zlodějem diamantů, kvůli rvačce po něm jdou poldové a aby toho nebylo málo, tak na něj padne podezření z vraždy manželky a jdou po něm gangsteři, co si myslí, že je spolupachatelem jejího milence. Příběh je tedy hodně zajímavě zamotaný a skvěle funguje. Důležité je, že má spád a v hlavních rolích méně známé a neokoukané, ale kvalitní herce. Velice příjemný noir.(10.6.2012)

Velice dynamická noirová lahůdka, plná překvapení na každém rohu. Na Karlsona si musím konečně někdy najít čas, obzvlášť jestli má víc takhle osobitě natočených pecek.(24.1.2018)