poster

99 River Street (festivalový název)

 • anglický

  99 River Street

Krimi / Film-Noir / Drama

USA, 1953, 83 min

 • El Indio
  ****

  Super film se správně nasraným týpkem v hlavní roli. Divný, že to tu ještě nikdo neviděl, tohle se musí líbit. Akorát škoda toho nevěrohodnýho konce. Ale i tam to chvíli vypadalo hodně nadějně. No, nedá se nic dělat, mohlo to bejt za pět.(17.2.2010)

 • snaked
  ****

  3-4 // občas průhledné, občas překvapivé, hlavní hrdina zajímavý = ne zrovna sympatický(28.6.2014)

 • POMO
  ****

  Dnes už nie moc originálne, ale stále šikovne vyrozprávané, s rýchlym spádom a dobrou orientáciou medzi postavami na to, že nie sú hrané typologicky výraznejšími hereckými tvárami (čo je trochu škoda). Najlepšou, a že fakt výbornou scénou, hoci nesúvisiacou s ústrednou zápletkou, je angažmá skúška v divadle. Pripominula mi podobný výstup Naomi Watts v Mulholland Dr..(25.8.2014)

 • liquido26
  ****

  Může obsahovat SPOILERY: Nejenom, že se hlavní hrdina musel kvůli zranění vzdát boxu, ale ještě navíc mu zdrhla manželka se zlodějem diamantů, kvůli rvačce po něm jdou poldové a aby toho nebylo málo, tak na něj padne podezření z vraždy manželky a jdou po něm gangsteři, co si myslí, že je spolupachatelem jejího milence. Příběh je tedy hodně zajímavě zamotaný a skvěle funguje. Důležité je, že má spád a v hlavních rolích méně známé a neokoukané, ale kvalitní herce. Velice příjemný noir.(10.6.2012)

 • EdaS
  ****

  Velice dynamická noirová lahůdka, plná překvapení na každém rohu. Na Karlsona si musím konečně někdy najít čas, obzvlášť jestli má víc takhle osobitě natočených pecek.(24.1.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace