• Chlo0opek
  ***

  No rozhodně tento film měl navíc - námět rozhodně špatný nebyl. Ale těžko budu hodnotit nějak vysoko film, ve kterém vám naprosto vážně hlavní představitelka, poté, co ji zmasakrují dceru i po záverečném incidentu s viníkem, na policejní stanici neustále tvrdí, jak je v pohodě a jak jí nic není.. To by se hodilo tak do parodie, ale ne sem.. Slabší 3*.(22.11.2013)

 • tron
  **

  Škoda, tento film mal už hercami a sľubným námetom o zaslúženej pomste šancu zaliezť nám až pod nechty. Ale to by nesmel režírovať John Schlesinger (PSYCHOPAT ZO SAN FRANCISCA). Čo dodať, na toto tu bol prikrátky dokonca aj frajer Kiefer Sutherland v úlohe smrteľne nebezpečného psychopata. A to mu takéto postavy inak bežne idú.(19.12.2004)

 • Agatha
  ****

  Dobrý námět, ale místy nedobrý scénář. Nebýt toho tak zde máme drama jako podle předpisu. Vynikající a přirozená Sally Field nasadila hereckou laťku hodně vysoko už ze začátku. Její bezmoc a zoufalství, které prožívala když po telefonu slyšela jak někdo vraždí její dceru, byla dechberoucí. Pak její výkon kolísá, ale ke konci opět graduje. Nejvíce mě překvapila její slova k vyšetřujícímu policistovi: " ...Víte co - seru na Vás!..." To bylo v dosud umírněném scénáři trošku překvapivé a nečekané. Ed Harris zde nedostal příliš prostor, ale i tak se mu herecký talent nezapře. A Kiefer Sutherland v roli odporného násilníka a vraha neměl chybu. Stačilo by to jen celé trošku dotáhnout do konce a mohlo se to příblížit k dokonalosti. Hodnocení 59% se mi zdá ale hodně neodpovídající...(16.2.2008)

 • Jacinda
  ***

  Lepší tři hvězdičky. Vcelku napínavý triller s výborným Sutherlandem...hrál to tak přesvědčivě (a vypadal tak odpudivně), že kdyby mi zazvonil u dvěří, proskočila bych zavřeným oknem s ochranou folií...je trochu škoda, že film táhne hlavně Kiefer. Hlavní postava skoro vůbec nebrečí a na chvíli jsem ani nevěděla, jeslti to dítě bylo teda její nebo ne. Ed Harris se, ačkoli ho mám ráda, sem taky moc nehodil...(29.4.2010)

 • nmafan
  ***

  Schlesingerovy filmy z devadesátých let se sice vyznačují nechutnou "zakázkovitostí", nicméně myslím, že režisérovi obdivovatelé si v nich dokážou najít to své. Pokud jde o Oko za Oko - vzhledem k mizivým ambicím scénáře, který měl Schlesinger v ruce, se rozhodně dá říct, že z toho vybruslil se ctí.(25.2.2009)

 • - V knize je Karenovo příjmení Neuman, namísto McCann. (Nedhelborn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace