Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rick Maxon (John Payne) patří do bandy podvodníků, kterou vede jistý Silky (Dan Duryea). Právě skončil prácičku v Miami a dostane za úkol se přesunout daleko, na západní pobřeží do „Mission city“. Má za úkol mladé naivní vdově Deboře (Joan Caulfied) předstírat, že je kamarád z války, který bojoval s jejím zesnulým manželem a získat její důvěru. Pak jí chce navrhnout, že na jeho paměť vybuduje Boy Town, dětské útočiště pro sirotky. Ve skutečnosti jde ale jen o to, připravit vdovu o peníze. Jasné, jenže zasáhne osud, Rickovi se Debora zalíbí a začne uvažovat o změně plánu. Komplikace ovšem nastanou, když na kontrolu akce přijíždí autobusem blonďatá Tory (Shelley Winters), Silkyho holka, která ale ve skutečnosti jede po Rickovi. Debora navíc zápasí sama se sebou, protože city k Rickovi, které v ní klíčí, považuje za zradu památky zesnulého. Když se Silkymu zdá, že vše nějak dlouho trvá, rozhodne se vyrazit na místo osobně a pak se začnou dít věci. (Peabody)

(více)

Recenze (2)

liquido26 

všechny recenze uživatele

John Payne je členem bandy tzv. confidence manů, tedy podvodníků, kteří si získají důvěru své oběti a pak jí o všechno oškubou. Bandu vede Dan Duryea. Vyberou si dívku, jejíž manžel zemřel ve válce a rozhodnou se nafingovat přátelství s mrtvým manželem a snahu o stavbu centra pro děti, aby z ní vylákali, co nejvíc peněz. ... Nebylo to špatné, ale s vyjímkou posledních cca 5-10 minut se tam nestalo vůbec nic překvapivého, prostě žádná scéna, která by zanechala dojem. A Dan Duryea měl mít mnohe víc prostoru. ()

Topco 

všechny recenze uživatele

Herecky to vyzeralo sľubne: drsný Payne však pôsobil tlmene, Duryea mal zasa malý priestor a napokon asi najviac herecky prekvapila Shelley, od ktorej to asi nikto nečakal. Tomuto noiru určite škodí minutáž a absencia dramatického prvku. Dlho, dlho sledujeme iba nikam sa neposúvajúcu melodramatickú linku. SPOILER: divák dlho čaká nejaký ten double-cross, dejové kľučkovanie alebo linku s "milencami na úteku", ale ono nič z toho neprichádza. ()

Reklama

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Rozhlasová stanica Lux Radio Theater vysielala 11.10. 1948 rozhlasovú adaptáciu filmu. John Payne a Joan Caulfield si v nej zopakovali svoje úlohy. (beso74)

Reklama

Reklama