Ishuzoku Reviewers

• Japonsko 異種族レビュアーズ (více)
Japonsko, 2020, 5 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Amahara (komiks)

Kamera:

Takamicu Sera

Hudba:

Naito Kotone

Džundži Madžima, Júsuke Kobajaši, Miju Tomita, Jóko Hikasa, M.A.O, Nacumi Takamori, Šiori Izawa, Momojo Kojama, Makoto Kóiči, Masumi Tazawa, Fumiko Učimura (více)

Epizody(12)

V rozmanitém fantasy světě, který je domovem lidí, elfů, víl, monster, bestií, duchů, andělů i démonů, žijí dva velmi zvláštní dobrodruzi - elf Zel a muž v nejlepších letech Stunk. Tito dva hrdinové mají ten nejvznešenější cíl ze všech v tomto rozmanitém světě - zjistit pro sebe, ale i pro ostatní muže, jaké to je mít sex se všemi zdejšími rasami. Naštěstí pro ně je zde prostituce plně legální a spousta zdejších služebnic má v sobě krev sukuby, tedy sex potřebují k nabití životní energií. Který druh je nejvíce sexy? Který to naopak vůbec neumí? Jaký fetiš je ten nejlepší? Kde na těle jsou ta správně citlivá místa? Všechny otázky budou zodpovězeny, všechny dívky náležitě prověřeny a o všem nám tito dva pánové přinesou podrobné zprávy včetně bodových hodnocení. Když navíc na jedné ze svých cest potkají i anděla Crimvaela a ihned ho přiberou do svého týmu, tak je skupina "mezidruhových recenzentů" skoro kompletní. Proč skoro? Protože pánové přeci vědí, že jen 3 odborníci nestačí, a tak si ke svým průzkumům vždy přiberou ještě někoho čtvrtého z ostatních druhů. Je na čase, aby všechna erotická tabu padla! (Jeoffrey)

Jeoffrey

Anime je prý zachráněno! Je na čase si uvědomit, že zde hodnotím dílo, které v jednu chvíli bylo druhou nejlepší sérií ze všech na celém My Anime Listu, i když to pouze dokazuje, jak snadno se dají hodnocení na nejrůznějších databázích ovlivnit. Ovšem musím říct, že mi tohle dílo rozhodně něco dalo, samozřejmě tedy spoustu poznání... Například můžu nyní s klidem říct, že pokud jste v Pánovi prstenů okouzleni paní Galadriel, pak jste podle elfských parametrů absolutní gerontofil a navíc ani její mana prý už není nejčerstvější. Také pokud někoho vzrušuje taková Zvonilka, pak má prostě smůlu, ledaže by ho měl asi jako půlčík. Zkrátka musím kladně ohodnotit, že se zdejším světem a vůbec jeho logikou točící se kolem sexu si někdo dal opravdu hodně záležet. Není to žádná trapná rychlokvaška u které si máte akorát tak "vyhudrovat krocana", ne tady je to promyšlené, vědecky i logicky podložené bádání. Je třeba také ocenit, že s něčím jako je Ishuzoku Reviewers vůbec někdo přišel a pustil ho do televize a to ještě ve verzi (té necenzurované), která je v mnoha ohledech mnohem explicitnější, než manga - tohle chce koule! Tak jsou hranice ecchi opět posunuty a místo nepřesvědčivého "nemyslím, že to není hentai" dostáváme od spousty diváku naprosto odhodlané "myslím, že to je hentai". S tím, jak já vnímám rozdíl mezi ecchi a hentaiem (praktikuji stejný postup jako u erotiky a porna) si však výše uvedené nemyslím, protože jak mi kdysi vysvětloval můj otec - dokud není vidět krocan v troubě, pak to není porno! (lze uplatnit i v gastronomii). Pornografie pro mě zkrátka znamená názorné vyobrazení sexuálního aktu s náležitými detaily, ale i Wikipedie říká, že vnímání hranice mezi erotikou a pornografií je do značné míry subjektivní... Co tedy Ishuzoku Reviewers vlastně jsou? Kromě hromady "fap materiálu" (i když tím, že scény nejsou nijak extra dlouhé, musíte být rychlejší než Top Trans) je to nečekaně docela dobrá a promyšlená zábava. Někde jsem četl označení ecchi (nebo i hentai) sitcom a ano s touhle definicí, tedy že jde o situační komedii zaměřenou na sex a vše okolo, se dokážu plně ztotožnit. A teď to nejdůležitější! Bavilo mě to? A splnilo to svůj účel, abych si v nouzi nejvyšší udělal dobře? Ohledně první otázky musím přiznat, že odpověď je "vetšinou ano". Tím že jsou jednotlivé rasy a jejich sexuální návyky, preference a limity tak dobře promyšlené to bylo zajímavé. Tím, že hlavní hrdinové jsou docela sympaťáci a vše berou zodpovědně ale i s nadhledem mě bavilo je sledovat. A díky nejrůznějším nápadům, někdy opravdu hodně zvláštním situacím a pointám mě to i dokázalo rozesmát. Jistě, byly tu díly, které byly i pro mě hodně zvláštní ne zrovna příjemným způsobem a jestli mi tu někdo přizná, že podle něj byl nejlepší díl ten o snášení vajec (a zároveň se neodhalí jako Reptilián), pak jsem s ním skončil... A nyní k té druhé otázce. O délce jednotlivých sexuálních scén jsem již mluvil. Toho, že ne každá scéna bude dle vašich sexuálních preferencí přitažlivá jsem se také lehce dotkl. No a pak je tu pro mě ještě fakt, že tenhle styl animace pro mě není nijak extra vzrušující. Je to na mě zkrátka až příliš "round and bouncy" a to není zrovna můj šálek čaje... Tedy musím s politováním oznámit, že u mě Ishuzoku Reviewers jako materiál pro upuštění plynu příliš nezabodovali a rozhodně si nemyslím, že by dokázali plně suplovat kvalitní "háčko". A právě proto nemám moc chuť dávat nějak extra nadprůměrné hodnocení, protože v jednom ze dvou hlavních aspektů u mě Ishuzoku Reviewers bohužel spíš pohořeli. Každopádně to ale byl zážitek, silně pochybuji, že v téhle sezóně existuje anime o kterém by se víc mluvilo - můžete ho milovat ale i nenávidět, tvrdit že je to poklad, nový svěží směr, kreslení norníci, nebo i říkat, že jde o vrchol nevkusu, reklamu na prostituci - ale pokud jste přišli až sem, neměli byste tvrdit, že nevíte o co jde... Což je důvod, proč jako recenzent recenzuji i tyhle recenzenty. 6/10 () (méně) (více)

Tom_Lachtan

"Když páně Hromino hodnotí a komentuje zajímavou úchylárnu, Lachtan nesmí stát opodál!" Řekl jsem si a pustil si tuhle záležitost. Je to kaskáda menšíš, či větších úchylárniček, kde se hodnotí bordely různých fantasy ras a je to zábavné, vtipné, plné odhalených výstřihů a je tu plno scén, kdy se vizuálně obepisuje a místo vyloženého porna si přítomné dámy hrají s houbami, či vilně konzumují majonézu z lahve. A je to prostě humorné, zábavně natočené, dobře a rychle to odsýpá, ale rozhodně to má i pár výrazných problémů. Předně tu neexistuje vlastně žádný děj, každá episoda jede podle jediné šablony, jen se mění rasa a prsa příslušných dam. I když trošku kecám, 90% z nich jsou stejné - absurdně velké na absurdně tradičních anime děvčatech, co jsou navržené nakonec poměrně nudně, protože místo opravdové variability se mění jen atributy typu kočičí uší, nebo křidélka. A o nějaké variabilitě v úchylárnách se moc mluvit nedá, tady z řady vystupuje snad jen lehce zvrhlý půlčík. A je to hrozná škoda, jednak se vůbec nevyužívají některé postavy, kdy například během prvních pár minut zjistíme, že jedna z postav má obě pohlaví, ale v celém seriálu se to vpodstatě neřeší a absolutně se to nevyužívá ani v prasárničkách, ani ve vyprávění. Jakkoliv to působí vzhledem k tématu zvláštně, seriálu by velmi pomohla větší originalita - u kreslířů (chceme reálnější anime vyzývavé charaktery, my, naivní osobové!) ať už co se týče tvarů přítomných dam, tak toho, jak jsou znázorněné ohledně jejich rozdílných druhových propriet, tak originalita ohledně vyprávění, kde se dá udělat mnohem víc děje prostupujícícho více díly naráz a různých zábavných, byť nevinných, perverzností by se taky dalo najít určitě víc. Dovětek: zajímavé je, že navzdory evidentnímu sexuálnímu otevření drtivé většiny postav se objevují takové věci, jako všeobecné zhrození nad myšlenkou, že by ten divnej androgynní anděl mohl spát i s chlapem a to ve světě, kde je čtvrť s bordely pravděpodobně největší částí města. ()

Hromino

Zdá se, že přibližně každé dva roky se z Japonska musí vynořit anime, které svou mírou explicitnosti jistých scén či samotným námětem dokáže řádně šokovat a provětrat konvenční anime produkci, ale zároveň tak nečiní prvoplánovým, debilním způsobem. Předtím to bylo Grand Blue, ještě předtím Prison School… a teď to jsou Mezidruhoví recenzenti. Námět je tak jednoduchý, až si řeknete, proč nikoho nenapadlo podobně zábavnou hovadinu vytvořit už dříve. Navzdory své jednoduchosti je tamní svět plný skvělých nápadů, kdy na jednu stranu pozorujete dění na obrazovce s otevřenou pusou a zároveň se musíte smát – jak samotným scénám, tak sám sobě, neboť věci, za které byste jiná anime kritizovali, jsou tady dohnány do vtipného absurdna a nelze je nevnímat jako nezbytnou součást tohoto univerza. Při pohledu na objem vnad zdejších samic by musela i nebohé Jolandě spadnout závistí brada, Hirohiko Araki by zahanbeně měl ze svého veledíla vyškrtnout slovo „bizarní“ a vy jen fascinovaně přemýšlíte, kolik chiropraktiků musí v tomto světě existovat a jak moc musí na zdeformovaných zádech všech těch vyvinutých samic rýžovat… Do první poloviny seriálu jde tedy o náramně zábavnou, absurdní a nápaditou podívanou (třetí a čtvrtý díl jsou přímo fenomenální!), kde by šlo několik výtek směřovat k animaci, na níž jde vidět omezený rozpočet, sterilní hudbě a jisté sevřenosti zápletkou, ale vše naštěstí vyvažují zmíněná pozitiva. Od druhé poloviny se však dostavuje mrzení, že počáteční zábava i nápaditost se postupně vytrácí, tvůrci se stále díl co díl tvrdošíjně drží stejné šablony a nevyužívají potenciálu k ozvláštnění zápletky, i když příležitosti by byly (taková postava antirecenzenta z 11. dílu mohla klidně vydat na celý díl nebo dva), ale naštěstí aspoň ví, že 12 dílů je pro tento typ anime dostačujících. Celkově tedy svěží a silné 3*. ()

Scalpelexis

[Shlédnuty 3 epizody, drop] Anime se skrz různé kličky, oblouky, salta anebo tichá našlapování snaží dostat perverznosti, která by byla na úrovni "přijatelná". Tenhle balíček je maskovaný zdůvodněním, že hlavní hrdinové jsou bordel-recenzenti se srdcem na dlani a stožárem v poklopci, připraveni na vše. Hentai? Ále kdé žé, vždyť si tu děláme jen očividnou prču, nebereme nic vážně a snažíme se rozdávat vtípky na potkání (Piccolo-wanabee hláška sedla, uznávám)! Pro někoho tyto výmluvy fungují, ale asi jsem vnitřně stále dosatetčně korektní (někteří by to nazvali jako "upjatý", "úzkoprsý", možná "srab") a při smyslech, abych se tím nenechal napálit. První dva díly tančily na hraně a spíš laškovně pomrkávaly, možná Vám vlepily vlhčí polibek na tvář, ale třetí už na to doslova jebe. Chápu, že mnoho anime fandů má ve své mentální skříňce spoustu skrytě vilných představ a v tomto Ishuzoku Reviewers zabodují naplno: Klepeta, klobásy, chapadla, chlupáči, ocasy, stačí jen říct. V mých očích už je to víc hentai jak anime. ()

Starletka

"Ty Němci jsou strašný prasata," zaznělo jednou v South Parku. No a co teprve Japonci. Aneb jak zase jednou Starletka díky fóru AP zabrousila do neznámých vod. A jestli tohle je "jenom ecchi", tak já jsem čínský kloboučník. Musím uznat, že narvat všemožné fetiše do jednoho anime je vskutku ambiciózní a neotřelý nápad, nicméně realita je trochu jiná, protože sice tady máme slečny různých živočišných druhů, ale kromě toho, že mají jinou barvu a jedna má peří a druhá tykadla, v nich moc rozdílů není, protože jinak jsou všechny úplně stejně hubené s úplně stejnými obřímy melouny na hrudi, což mi do celé té "všefetiš" tématiky moc nesedí, a když už se jednou výjimečně objeví dáma typově odlišná, je potřeba ji okamžitě smést ze scény a nejlépe ještě urazit (a já, že jste profesionálové, pánové). Ani na můj fetiš propracovaných, realistických slečen s realistickými postavami nedošlo :( (i když démonická recepční z posledního dílu se k němu aspoň přiblížila). Zároveň na to, jak se tento kousek tváří, že je strašně otevřený vůči všelijakým zvěrstvům, mě docela překvapila neskrývaná homofóbie (explicitní lesbické scény nevadí, ale běda jak jeden z protagonistů jen zavane zájmem o mužské pohlaví?? proč, prosím?? aneb z 3. epizody se opravdu dalo vytěžit MNOHEM víc). A taky jsem moc nepochopila na co má Crim ... ehm ... škebli, když ji za celou dobu ani jednou nepoužije. Toť pro mě největší zápory, neb s explicitností jsem počítala a byla jsem proti ní obrněná. Co se týče hodnocení, tak zcela dokážu pochopit jak odpady, tak 5*, ale asi by bylo dobré dodat, že premisa "skupina nadrženců hodnotí bordely" nedává moc prostor pro misinterpretaci, tedy jdete-li do tohoto kousku očekávajíc křesťanskou rodinnou zábavu, tak jste opravu mimo mísu a dávat tomu 1* hvězdičku za to, že to přineslo přesně to, co bylo slibováno, je proto lehce zvláštní. Na druhou stranu opravdu je to nehorázné, explicitní, přehnané, často naprosto za hranou, ale moc dobře si je toho vědomo a nic se nebere vážně. Právě naopak se díl co díl snaží ještě posouvat hranice nehoráznosti (podobně jako třeba takové Prison School) a hergot, že je to pak prdel. Za mě určitě, když už ecchi, tak rozhodně radši touto komickou formou, protože v přímém žánrovém porovnání je tahle humorná zrůdička bez diskuze mnohem lepší než takové High School of the Dead nebo Demon Lord a jiné podobné odpady. Plusoví bludišťáci za jeblý ending a až moc chytlavý opening. Bylo tam pravda hodně scén, které by ode mě dostaly jasnou 0 (netuším, jestli bylo nechutnější dojení, klobáska v hubě, houbové děti nebo majonéza) a jedna, která by ode mě dostala snad -100 (točení lesbického porna, ze které mi bylo upřímně fyzicky na blití ... zakažte heterosexuální chlapy), ale zároveň taky už ani nevím, kdy jsem se naposledy u anime tak nasmála a přitom byla tak skandalizovaná, takže za mě nakonec pěkných a výživných 8/10 (a Crim je nejlepší hodnotitel, už jen za konec 4. dílu) ()

Hees

Definitívne hľadanie presného zlomu medzi ecchi a hentai anime. Každým rokom sa tento míľnik, alebo inak povedané rozdiel zmenšuje až pomaly, ale isto zaniká. Avšak v tomto prípade je nad slnko jasné, že ide skôr o komediálne anime netreba zabudnúť čo daný hrdinovia hodnotia.  Horšia je, ale kvalita daného anime. Ishuzoku Reviewers bohužiaľ nie je dosť kvalitné anime ani na to, aby som tu dal dosť dobré hodnotenie. Čo mne teda rozhodne vadilo je absencia nejakého kvalitnejšieho príbehu a čo je tiež zlé anime je dosť epizodické a absolútne ničím v deji negraduje. Takže jediná možnosť a dôvod prečo toto pozerať je ten, že si pozriete priemerne vtipné anime s nezaujímavými až generickým postavami bez nejakého kvalitnejšieho príbehu. Nepovedal by som, že strata času len pre to, lebo aspoň sa v anime kruhoch o tomto anime rozprávalo a teda ak chcete mať dôvod na konverzáciu s niekým kto ho videl je asi jediná šanca a dôvod prečo ho pozerať, ale aj ten druhý Vám povie, že videl mnoho lepších anime. ()

Sashmen13

Ech co říct? Překvapivě většinou vtipnej úchop na stereotypy a předsudky fantasy. Samozřejmě, na trochu japonský lechtivý úhel. Upřímně, nevidím rozdíl mezi cenzurou a bez, protože drtivá většina jsou stejně prsa, rozličných velikosti, tvarů a konsistencí, což není pro nikoho komu je 10+ a má volný přístup k netu nic nového. Pod hlavní náplní (týpci hodnoti bordely všech ras a bytostí) se skrývá příběh, který jen občas vystrčí růžky (a asi je to nejzajímavější na show, kromě vtipů) Líbí se mi, jak se pohybuje tak někde mezi hraniceme přijatelného a "už příliš". Nečekal jsem nic jiného. Tak ve stylu show hodnotíme:7 out 10. ()

Harv

Jako není to špatný, ale jaksi není to ani nijak zvlášť dobrý. Nicméně pro pobavení, proč ne. ()

tanmo13

Nu toto anime mě naplnilo radostí. Vtipné postavy , různé nápady pro mezidruhové věci a vlastně domyšlené příběhy. Skvělé odlehčení nálady po těžkým dnu :) erotika bordely ale postavy jsou sympaťáci a ukazují mužský chutě , který muži prostě mají. :) ()

Andy.222

Tak jdeme recenzovat recenzenty :) Je potřeba vzít v úvahu dvě věci. Za prvé: "Toto není hentai!!" Tvůrčím záměrem není diváka vzrušit, ale pobavit. Za druhé: " Tvůrci se snažili zacílit na co nejširší publikum." Mohli zajít v úchylnostech dál? Samozřejmě mohli, ale pak by toto dílo bylo přijatelné pro pár otrlých diváků a rozhodně ne pro masy. Proto se tu vážnějších úchylek či homosexuality etc. dotýkají spíše lehce a v náznacích. Vzhledem k tomu, že toto je seriál který má pobavit a ne dokument, nemůžu než jejich volbu schválit. Zvláště u některých dílů (golemové, poslední díl) jsem se málem válel smíchem po zemi. Takže výborná práce, pokud je někdo někdo Nerd, fanoušek fantasy/anime nebo má jen rád sexuální humor, toto je přesně pro něj. ()

Thalin

Nebýt jedné recenze na youtube, tak se tomuhle vyhnu obloukem, protože to už jen podle náhledu a naprosto šíleného openingu ( nejvíc trhlý a zároveň chytlavý anime opening, co jsem snad viděla, kozy a ta hudba tomu dodávají totálně cringe rozměr) pro mě vypadalo jako hentai a to moc nemusím. I tady by si divák u některých scén řekl, že je to přece jasný hentai. A přece ne. Je to spíš taková humorná satira a totální fantasy guláš všelijakých mýtických a pohádkových postav, který se rozhodl chopit stránky, kterou běžně v podobném prostředí v anime neuvidíte. A to bordely. Všemožné bordely a partu úchylů, kteří je chodí recenzovat. A ničeho se nebojí, i když jim hrozí, že je holka sežehne, ušuká k smrti nebo že si pro recenzi musí prohodit pohlaví, či si naopak prostě musí odpustit třeba sex s vílou, protože by jí roztrhli vejpůl.  Musím uznat, že co se týká všech těch pravidel, tak se tady tvůrci docela vyřádili. Celé to pak balancuje na té tenké hranici s hentai, ale pořád je tu na tohle označení málo explicitních záběrů. Jsou tu náznaky a spousta, spousta poprsí. Ale to už snad nevykolejí nikoho, protože nějaká ta koza na člověka vyskočí i v televizi už od dětství. Jo, je tu právě pár chvil, kdy na to tvůrci doslova jebou, ale jinak je to spíš vtipná záležitost, s dobrou animací a sympatickými postavami. U některých hlodů sem se opravdu pobavila, i když to takřka postrádá nějaký příběh. Ten tam jen občas vykoukne na pozadí. Jinak se tam ale děje hlavně jen to, co si konec konců můžeme přečíst už z anotace a tudíž by to nemělo nikoho šokovat nebo nějak znechucovat. Prostě se jen chodí z bordelu do bordelu... a je to legrace, i přes některé ty vrtochy. Našlo se pár momentů, kdy se mi s lehkým znechucením zkroutila držka, ale stejně, dívala jsem se dál. Takže mě to logicky bavilo. I přes to téma, které je docela netradiční a samotnou by mě asi nenapadlo se na to dívat a nehledat v tom něco, co vzruší, ale pobaví. Japonci jsou úchylové, o tom snad není pochyb, ale umí to pojmout tak, že se člověk i zasměje. Jen ta nějaká dějová linka by mohla být lepší a druhy sukulek by tu taky mohly být zajímavější než jen, že jedny mají křídla, další čenich a ouška, ale jinak jsou to prostě na pohled obyčejné holky připomínající spíš holčiny s doplňky z kostýmů. Až na pár  zajímavých výjimek se v tomhle tvůrci moc s fantazií nepřetrhli. ()

Raichu.Cz

Na první pohled si řekneme jžš zase anime plný koz a takovýhle uchyláren nenene tady jde o jednu věc a to jak fungujou Japonské zákony okolo prostituce! Tvůrci tady totiž přesně ukázaly jak to v Japonsku funguje s prostitucí že jak se takovým problémům lidi vyhýbaj a takovýhle věci. Už od první epizody se vlastně dozvíte zdali to anime bude pro vás nebo ne, recenze jiných druh žen se kterýma se 2 prasáci, andílek a další prasata podílej a upřímně to tady funguje, je samozřejmě přehnané že to je skoro za hranici Hentai  žánru ale tvůrci tady udělaly to nejdůležitější a to vybalancování kdy se to snažily udržet tak aby to nepřekročilo hranici Hentai žánr či že scény kde nejdou vidět pohlavní organy ale ví se na co naráží ještě není hentai ale prostě a jenom Ecchi. Je hodně pochopitelné že tohle lidi může dost znepříjemnit a dost znechutit samozřejmě se najdou i ti co si to budou užívat a takovýhle ale musíme zde pochopit na co se tvůrci zamířili a to je to nejdůležitější, po grafické stránce je to i celkem přitažlivé a potom samozřejmě ta komedie která zde funguje až jsem se dost u některých dílu bavil... samotně sympatické postavy a stydlivá andělice které tomuto anime dodávaj pěknou šálku čaje. Za mě 84% ()