Ishuzoku Reviewers

• Japonsko 異種族レビュアーズ (více)
Japonsko, 2020, 5 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Amahara (komiks)

Kamera:

Takamicu Sera

Hudba:

Naito Kotone

Džundži Madžima, Júsuke Kobajaši, Miju Tomita, Jóko Hikasa, M.A.O, Nacumi Takamori, Šiori Izawa, Momojo Kojama, Makoto Kóiči, Masumi Tazawa, Fumiko Učimura (více)

Epizody(12)

V rozmanitém fantasy světě, který je domovem lidí, elfů, víl, monster, bestií, duchů, andělů i démonů, žijí dva velmi zvláštní dobrodruzi - elf Zel a muž v nejlepších letech Stunk. Tito dva hrdinové mají ten nejvznešenější cíl ze všech v tomto rozmanitém světě - zjistit pro sebe, ale i pro ostatní muže, jaké to je mít sex se všemi zdejšími rasami. Naštěstí pro ně je zde prostituce plně legální a spousta zdejších služebnic má v sobě krev sukuby, tedy sex potřebují k nabití životní energií. Který druh je nejvíce sexy? Který to naopak vůbec neumí? Jaký fetiš je ten nejlepší? Kde na těle jsou ta správně citlivá místa? Všechny otázky budou zodpovězeny, všechny dívky náležitě prověřeny a o všem nám tito dva pánové přinesou podrobné zprávy včetně bodových hodnocení. Když navíc na jedné ze svých cest potkají i anděla Crimvaela a ihned ho přiberou do svého týmu, tak je skupina "mezidruhových recenzentů" skoro kompletní. Proč skoro? Protože pánové přeci vědí, že jen 3 odborníci nestačí, a tak si ke svým průzkumům vždy přiberou ještě někoho čtvrtého z ostatních druhů. Je na čase, aby všechna erotická tabu padla! (Jeoffrey)

Jeoffrey

Anime je prý zachráněno! Je na čase si uvědomit, že zde hodnotím dílo, které v jednu chvíli bylo druhou nejlepší sérií ze všech na celém My Anime Listu, i když to pouze dokazuje, jak snadno se dají hodnocení na nejrůznějších databázích ovlivnit. Ovšem musím říct, že mi tohle dílo rozhodně něco dalo, samozřejmě tedy spoustu poznání... Například můžu nyní s klidem říct, že pokud jste v Pánovi prstenů okouzleni paní Galadriel, pak jste podle elfských parametrů absolutní gerontofil a navíc ani její mana prý už není nejčerstvější. Také pokud někoho vzrušuje taková Zvonilka, pak má prostě smůlu, ledaže by ho měl asi jako půlčík. Zkrátka musím kladně ohodnotit, že se zdejším světem a vůbec jeho logikou točící se kolem sexu si někdo dal opravdu hodně záležet. Není to žádná trapná rychlokvaška u které si máte akorát tak "vyhudrovat krocana", ne tady je to promyšlené, vědecky i logicky podložené bádání. Je třeba také ocenit, že s něčím jako je Ishuzoku Reviewers vůbec někdo přišel a pustil ho do televize a to ještě ve verzi (té necenzurované), která je v mnoha ohledech mnohem explicitnější, než manga - tohle chce koule! Tak jsou hranice ecchi opět posunuty a místo nepřesvědčivého "nemyslím, že to není hentai" dostáváme od spousty diváku naprosto odhodlané "myslím, že to je hentai". S tím, jak já vnímám rozdíl mezi ecchi a hentaiem (praktikuji stejný postup jako u erotiky a porna) si však výše uvedené nemyslím, protože jak mi kdysi vysvětloval můj otec - dokud není vidět krocan v troubě, pak to není porno! (lze uplatnit i v gastronomii). Pornografie pro mě zkrátka znamená názorné vyobrazení sexuálního aktu s náležitými detaily, ale i Wikipedie říká, že vnímání hranice mezi erotikou a pornografií je do značné míry subjektivní... Co tedy Ishuzoku Reviewers vlastně jsou? Kromě hromady "fap materiálu" (i když tím, že scény nejsou nijak extra dlouhé, musíte být rychlejší než Top Trans) je to nečekaně docela dobrá a promyšlená zábava. Někde jsem četl označení ecchi (nebo i hentai) sitcom a ano s touhle definicí, tedy že jde o situační komedii zaměřenou na sex a vše okolo, se dokážu plně ztotožnit. A teď to nejdůležitější! Bavilo mě to? A splnilo to svůj účel, abych si v nouzi nejvyšší udělal dobře? Ohledně první otázky musím přiznat, že odpověď je "vetšinou ano". Tím že jsou jednotlivé rasy a jejich sexuální návyky, preference a limity tak dobře promyšlené to bylo zajímavé. Tím, že hlavní hrdinové jsou docela sympaťáci a vše berou zodpovědně ale i s nadhledem mě bavilo je sledovat. A díky nejrůznějším nápadům, někdy opravdu hodně zvláštním situacím a pointám mě to i dokázalo rozesmát. Jistě, byly tu díly, které byly i pro mě hodně zvláštní ne zrovna příjemným způsobem a jestli mi tu někdo přizná, že podle něj byl nejlepší díl ten o snášení vajec (a zároveň se neodhalí jako Reptilián), pak jsem s ním skončil... A nyní k té druhé otázce. O délce jednotlivých sexuálních scén jsem již mluvil. Toho, že ne každá scéna bude dle vašich sexuálních preferencí přitažlivá jsem se také lehce dotkl. No a pak je tu pro mě ještě fakt, že tenhle styl animace pro mě není nijak extra vzrušující. Je to na mě zkrátka až příliš "round and bouncy" a to není zrovna můj šálek čaje... Tedy musím s politováním oznámit, že u mě Ishuzoku Reviewers jako materiál pro upuštění plynu příliš nezabodovali a rozhodně si nemyslím, že by dokázali plně suplovat kvalitní "háčko". A právě proto nemám moc chuť dávat nějak extra nadprůměrné hodnocení, protože v jednom ze dvou hlavních aspektů u mě Ishuzoku Reviewers bohužel spíš pohořeli. Každopádně to ale byl zážitek, silně pochybuji, že v téhle sezóně existuje anime o kterém by se víc mluvilo - můžete ho milovat ale i nenávidět, tvrdit že je to poklad, nový svěží směr, kreslení norníci, nebo i říkat, že jde o vrchol nevkusu, reklamu na prostituci - ale pokud jste přišli až sem, neměli byste tvrdit, že nevíte o co jde... Což je důvod, proč jako recenzent recenzuji i tyhle recenzenty. 6/10 () (méně) (více)

Hees

Definitívne hľadanie presného zlomu medzi ecchi a hentai anime. Každým rokom sa tento míľnik, alebo inak povedané rozdiel zmenšuje až pomaly, ale isto zaniká. Avšak v tomto prípade je nad slnko jasné, že ide skôr o komediálne anime netreba zabudnúť čo daný hrdinovia hodnotia.  Horšia je, ale kvalita daného anime. Ishuzoku Reviewers bohužiaľ nie je dosť kvalitné anime ani na to, aby som tu dal dosť dobré hodnotenie. Čo mne teda rozhodne vadilo je absencia nejakého kvalitnejšieho príbehu a čo je tiež zlé anime je dosť epizodické a absolútne ničím v deji negraduje. Takže jediná možnosť a dôvod prečo toto pozerať je ten, že si pozriete priemerne vtipné anime s nezaujímavými až generickým postavami bez nejakého kvalitnejšieho príbehu. Nepovedal by som, že strata času len pre to, lebo aspoň sa v anime kruhoch o tomto anime rozprávalo a teda ak chcete mať dôvod na konverzáciu s niekým kto ho videl je asi jediná šanca a dôvod prečo ho pozerať, ale aj ten druhý Vám povie, že videl mnoho lepších anime. ()

Tom_Lachtan

"Když páně Hromino hodnotí a komentuje zajímavou úchylárnu, Lachtan nesmí stát opodál!" Řekl jsem si a pustil si tuhle záležitost. Je to kaskáda menšíš, či větších úchylárniček, kde se hodnotí bordely různých fantasy ras a je to zábavné, vtipné, plné odhalených výstřihů a je tu plno scén, kdy se vizuálně obepisuje a místo vyloženého porna si přítomné dámy hrají s houbami, či vilně konzumují majonézu z lahve. A je to prostě humorné, zábavně natočené, dobře a rychle to odsýpá, ale rozhodně to má i pár výrazných problémů. Předně tu neexistuje vlastně žádný děj, každá episoda jede podle jediné šablony, jen se mění rasa a prsa příslušných dam. I když trošku kecám, 90% z nich jsou stejné - absurdně velké na absurdně tradičních anime děvčatech, co jsou navržené nakonec poměrně nudně, protože místo opravdové variability se mění jen atributy typu kočičí uší, nebo křidélka. A o nějaké variabilitě v úchylárnách se moc mluvit nedá, tady z řady vystupuje snad jen lehce zvrhlý půlčík. A je to hrozná škoda, jednak se vůbec nevyužívají některé postavy, kdy například během prvních pár minut zjistíme, že jedna z postav má obě pohlaví, ale v celém seriálu se to vpodstatě neřeší a absolutně se to nevyužívá ani v prasárničkách, ani ve vyprávění. Jakkoliv to působí vzhledem k tématu zvláštně, seriálu by velmi pomohla větší originalita - u kreslířů (chceme reálnější anime vyzývavé charaktery, my, naivní osobové!) ať už co se týče tvarů přítomných dam, tak toho, jak jsou znázorněné ohledně jejich rozdílných druhových propriet, tak originalita ohledně vyprávění, kde se dá udělat mnohem víc děje prostupujícícho více díly naráz a různých zábavných, byť nevinných, perverzností by se taky dalo najít určitě víc. Dovětek: zajímavé je, že navzdory evidentnímu sexuálnímu otevření drtivé většiny postav se objevují takové věci, jako všeobecné zhrození nad myšlenkou, že by ten divnej androgynní anděl mohl spát i s chlapem a to ve světě, kde je čtvrť s bordely pravděpodobně největší částí města. ()

Sashmen13

Ech co říct? Překvapivě většinou vtipnej úchop na stereotypy a předsudky fantasy. Samozřejmě, na trochu japonský lechtivý úhel. Upřímně, nevidím rozdíl mezi cenzurou a bez, protože drtivá většina jsou stejně prsa, rozličných velikosti, tvarů a konsistencí, což není pro nikoho komu je 10+ a má volný přístup k netu nic nového. Pod hlavní náplní (týpci hodnoti bordely všech ras a bytostí) se skrývá příběh, který jen občas vystrčí růžky (a asi je to nejzajímavější na show, kromě vtipů) Líbí se mi, jak se pohybuje tak někde mezi hraniceme přijatelného a "už příliš". Nečekal jsem nic jiného. Tak ve stylu show hodnotíme:7 out 10. ()

Scalpelexis

[Shlédnuty 3 epizody, drop] Anime se skrz různé kličky, oblouky, salta anebo tichá našlapování snaží dostat perverznosti, která by byla na úrovni "přijatelná". Tenhle balíček je maskovaný zdůvodněním, že hlavní hrdinové jsou bordel-recenzenti se srdcem na dlani a stožárem v poklopci, připraveni na vše. Hentai? Ále kdé žé, vždyť si tu děláme jen očividnou prču, nebereme nic vážně a snažíme se rozdávat vtípky na potkání (Piccolo-wanabee hláška sedla, uznávám)! Pro někoho tyto výmluvy fungují, ale asi jsem vnitřně stále dosatetčně korektní (někteří by to nazvali jako "upjatý", "úzkoprsý", možná "srab") a při smyslech, abych se tím nenechal napálit. První dva díly tančily na hraně a spíš laškovně pomrkávaly, možná Vám vlepily vlhčí polibek na tvář, ale třetí už na to doslova jebe. Chápu, že mnoho anime fandů má ve své mentální skříňce spoustu skrytě vilných představ a v tomto Ishuzoku Reviewers zabodují naplno: Klepeta, klobásy, chapadla, chlupáči, ocasy, stačí jen říct. V mých očích už je to víc hentai jak anime. ()