Keullojet

Horor / Mysteriózní / Thriller

Jižní Korea, 2020, 98 min

Kwang-bin Kim

Yeong-wook Jo

Solidní duchařina z Jížní Koree. Film má celkem zajímavý námět o tajemné skříňi, kde se skrývá cosi nadpřirozeného. Otec s dcerou se přestěhují do nového domu a brzy dcera záhadně zmizí. Otec s pomocí exorcisty udělá cokoliv, aby svou dceru dostal zpět. Vizuál je solidní, kamera je fajn, lekačky jsou povedené ( Jedna je naprosto infarktového rázu, myslel jsem, že se mi zastavilo srdce a málem jsem zhodil TV) a scéna s mrtvými dětmi bez oči je vyloženě hororovou lahůdkou. Zaujme i atmosférické finále. Je škoda, že se film nese ve velmi pomalém tempu a toho strašení byť je efektní zde až tak moc není. Fanoušek duchařin a divák bážící se po lekačkách zklamaný nebude. Plusy: Povedené lekačky. Solidní vizuál. Zajímavý námět. Mrtvé děti jsou samo o sobě poměrně nepříjemné. Mínusy: Pomalé tempo. Když se zrovna nestraší, je to trochu nuda. 6/10.(23.2.2021)

• *CARNIFEX*

Priemerná, Juho Kórejská ducharina, pripomínajúca tuctové, ázijské variácie na atmosférické "nefunkčno". Ťažko sa hodnotí niečo, čo miestami pôsobí tak nevýrazne, no zároveň tak snaživo. Najväčším problémom je tak pre tieto snímky schopnosť udržať pozornosť diváka. Bohužiaľ, tu mi pomerne húfne unikala, a to je špatná vizitka ..(22.12.2020)

Po tragickej smrti manželky sa Sang-Won so svojou dcérou Yi-Naou presťahujú do nového domu. Krátko nato sa dievča stratí a svoju pomoc pri pátraní ponúkne otcovi Kyeong Hoon , muž ktorý sa záhadným zmiznutiam detí venuje už niekoľko rokov... Kórejské filmy po posledných Oscaroch budú zrejme v móde čoraz viac, čo v tomto prípade nie je na škodu. V podstate sme svedkami klasickej hororovej zápletky spojenej so sťahovaním, úmrtím v rodine a dieťaťom, ktoré si v novom dome nájde "kamaráta". Oceniť možno najmä solídny úvod a veľmi dobre zvládnutú časť pri prechode do podsvetia, film však mohol byť o niečo kratší a ani svojim dejom a najmä záverom neprekvapil a naplnil tak očakávania filmu na hranici 60 percent.(10.6.2020)

„TOHLE JE NÁŠ NOVÝ DOMOV...“ /// Taková ta věta, která přináší jasno do hororový problematiky. Tenhle dům má skříň… Táta a holčička, nový bydlení v osamělým baráku a malá má novýho kámoše. Vymýtání, ve kterým se setkáváme se šťastnou mrtvou (blackmetalovou) mládeží. Příběh o tom, proč nejsou v Koreji zapotřebí dětský domovy… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jakej je rozdíl mezi americkou a korejskou skříní. 2.) Zmizel mi parchant a mám si prej nastudovat tenhle film. 4.) Thx za titule „teiko“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(1.9.2020)

• darkrobyk

Maminka, tatínek a dceruška jedou v autě. Tatínek nekouká na cestu, a tak se vymlátí. Tatínek zůstává s dceruškou sám. Dceruška je ošklivá jako opice a také tak vřeští. Dcerušku sežere skříň. Skříně žerou neposlušné děti. Zpět. Žerou trpící děti. Tatínek chce dceru zpátky. Je však nutné vyrvat ji ze spárů skříňového démona. Klasická laciná bubákovina z Asie, co ani nejde tamější cestou, ale hledá inspiraci v lepších kouscích z Ameriky. Strašidelné to není, hraje se na trapné lekačky. A aby divák věděl, kdy se má leknout, tak se do něčeho pořádně třískne. Ano, duchařské horory už několik let zmírají na úbytě a tenhle to jen potvrzuje. Ani se nedivím, že exorcista během čekání na duchy usnul, jelikož já měl co dělat, abych ho nenásledoval. Korunu všemu nasadila téměř závěrečná scéna, kde by jeden z kapesníku vymačkal celý džber. Korejci by se měli držet zombíků, anžto bubáci jim nejdou...(13.11.2020)