Psychopat ze San Francisca

Pacific Heights

Psychopat zo San Francisca

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 102 min

Tento thriller jsem viděl před pár lety a nedávno znovu v TV. Jedná se o dobrý film s klasickou zápletkou, kdy psychopat ohrožuje slušné lidi. Výborně je do filmu zakomponovaný soud a viditelně pokřivené právo, kdy morálně vítězící jedinec nemá proti promyšlenému právnímu tahu nejmenší šanci. Čím více se snaží psychopata dostat z baráku, tím větší problémy si nadělávají. Policie je proti nim, stejně tak i soud a právník je bezmocný. Nakonec musí vzít odvahu do svých rukou a vypořádat se s ním po svém. Dobrý thriller, který určitě dodíváte i když tušíte, jak to dopadne.(25.2.2008)

Pacific Heights se samozřejmě nedá srovnávat se Schlesingerovými vrcholnými díly z 60tých a 70tých let, nicméně žádná hrůza to podle mě není. Je to docela roztomilý thriller s několika vtipnými hitchcockovskými odkazy (mimo jiné režisérské cameo ve výtahu nebo minirolička pro Tippi Hedren - škoda jen, že nakonec neměla žádnou repliku).(18.2.2008)

Typický thriller 90. rokov. Je to prvý kinofilm dnes už skúseného scenáristu Daniela Pynea. Zaujímavý je nápadom, kedy prenajímateľ ťahá za kratší koniec oproti nájomcovi-podvodníkovi. V tomto film fungoval bravúrne, miestami to bol horror. Ku atmosfére dopomohli kvalitné herecké výkony Michaela Keatona, Melanie Griffith a Matthew Modina. Len to tempo a predvídateľný záver nedávajú možnosť hodnotiť vyššie.(30.12.2017)

Film se promítal v českých kinech pod oficiálním distribučním názvem Psychopat ze San Franciska (což je v souladu s pravidly českého pravopisu o psané podobě koncovek při skloňování cizích jmen).(17.10.2019)

• Kingjiri

No, že by Keaton hrál nějakýho hodně velkýho sadistu, to se říct nedá. Spíš tu hrál pěkně mazanýho podvodníka, který rád vyvolává konflikty. Ona vůbec jeho postava byla trochu nedotažená, ale aspoň byla zahraná docela slušně. Příběh zase postrádal více napětí a originality. I přes moje nížší hodnocení to ale pořád patří mezi to lepší, co se dá v televizi vidět, dvě silnější hvězdy.(24.10.2011)

Toľko nelogických, nereálnych a hlúpych vecí, resp.situácii a komentárov muselo bezpodmienečne znížiť moje hodnotenie. Ale vzhľadom k roku výroby.......nooooo, ale aj tak si režisér mohol dať viac záležať.(18.11.2019)

Rozhodně nadprůměrný thriller! Nechybí mu napětí a povedlo se zobrazení bezmoci majitelů domu v boji s vychytralým nájemníkem. Vítané zpestření oproti klasickému schématu thrillerů o psychopatech a detektivech po nich pátrajících. Tenhle film není o psychopatovi a už vůbec ne o detektivech, je o obětech. O lidech, kteří se nemohou bránit promyšleným krokům člověka, co se je snaží vypudit z jejich vlastního domu. Využívá při tom důvěryhodné vystupování a hodně nedokonalé zákony. Film má spád, ani chvilku jsem se nenudil a to je hlavní.(16.7.2008)

Poměrně slušně natočený thriller. Škoda jen, že psychopat v podání M. Keatonu dostal málo prostoru. Melanie Griffith v dobách své největší slávy.(20.12.2009)

• Mykhaluu

Jak přemýšlím po letech, námět byl celkem v pohodě... ale od tohohle filmu nesnáším Michaela Keatona definitivně!! :)(30.5.2009)

Nemecky nazov: Fremde Schatten(12.4.2010)

Nebudu originálí. Průměrný thriller s velmi dobrým Keatonem a velmi špatným Modinem.(25.10.2011)

V pražských kinech se promítal od 18.6.1992 (Květen)(25.5.2013)

Čistý průměrný thriller,celkem dokoukatelný,ale i přesto bych tam toho dal víc.Jinak se mi líbilo.(27.1.2013)

Slabší průměr, v devadesátých letech bych film viděla jinak, nejen já. Ničím nepřekvapivý film o psychopatickém hajzlíkovi. Musím uznat, že M. Keaton na to má prostě fazonu, zahrát takovýho magora je pak brnkačka :). Pokud můžete, film si radši sežeňte v původním znění s titulkama, já přišla s čes. dabingem o určitou atmosféru.(24.3.2014)

Solidní, ale příliš šablonovitý thriller, který ale disponuje zajímavým hereckým obsazením - vedle M. Keatona (který ovšem podle mě není typ pro záporné role) či M. Griffith také Beverly D´Angelo (hlavní ženská role ve Formanově snímku Vlasy) či Tippi Hedren (jedna z Hitchcockových můz, schválně, jestli ji poznáte). Poctivé tři hvězdičky.(1.2.2018)

1 2 3 následující >>