Psychopat ze San Francisca

Psychopat zo San Francisca

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 102 min

• Hal_Moore

Nic moc podívaná. Klasický televizní thriller, kterému hraje do karet jeden jediný fakt - Michael Keaton. Tak ďábelského jsem jej neviděl už pěkně dlouho, je to vlastně jen on, kdo táhne film k dvouhvězdičkovému hodnocení. Samotná zápletka je již nesčetněkrát obehraná, postava jenž hraje Matthew Modine je k uzoufání nereálná a její chování také postrádá jakékoliv logické uvažování, pán scénárista se příliš nevytáhl. Závěr je nudný a jen mě ujistil v mém hodnocení.(2.12.2008)

• silent cut

PODPRŮMĚR 5. pád, OSLOVUJEME / ODPOVÍDÁME : "hele Johne, co děláš?" "jako teď?" "No jako poslední dobou..." "No prodávám ten byt ve friscu...el ej je lepčí a mam tady debilní sousedy." "No ty vole... tys řek sousedi..." "No." "A vo tom je ten náš novej scénář, poslouchej : Mladej pár pronajímá barák a natrefí na zloducha, kterej s nima bojuje krz zákony... no a taky je to trochu magor žejo... Hrdinové sou milý, nikdo jim nevěří, no a nakonec zloducha zlikvidujou, barák zapálej a odjedou..." "No nevim, ten barák bych nezapaloval... zas tak marnej neni..."(26.2.2007)

• Han22

Mladí manželé a noví majitelé domu si nastěhují do podnájmu sympatického chlápka, ze kterého se vyklube magor. Čili tzv. rodinný thriler a zápletka, kterou jsem v různých obměnách viděl snad 10x. Nic tu člověka nepřekvapí, nic moc se tu neděje, Keaton není ani moc psychopatický a finále stojí taky za houby. Těžký průměr až podprůměr. A nevěřím, že by si v USA mohl nájemník tohle všecno dovolit a zákon by byl na jeho straně.(15.8.2009)

Zdá se, že jakmile se Bruce Wayne ocitne za cedulí Gotham City, stává se z něj pěkný hajzl, ale abych pravdu řekl, chvílemi mi nebylo vůbec jasné, komu z dvojice Keaton, Modine více šplouchá na věž, postavenou na mořském útesu za účelem lodní navigace.. Ve všech aspektech průměrný thriller s nepříliš přesvědčivou režií Schlesingera, který nakonec sebral třetí hvězdu za to, že nechal hlavního padoucha skonat klišé navzdory. To znamená, že se nepostupuje dle zavedeného vzorce: Zásah elektrickým proudem - bídák se zvedne. Šest ran kladivem do hlavy - znova je na nohou. Přejetí parním válcem - naposledy se ve vražedné tužbě vzpíná a pak, v poslední možné vteřině, přichází definitivní smrtící výstřel třetí postavy, kterou tam v tu chvíli NIKDO, ale opravdu NIKDO nečekal..(25.10.2011)

Michael Keaton to je hvězda tohoto jinak velmi průměrného thrilleru. Dvojice Melanie Griffith a Matthew Modine nestojí za nic, ale Keatonův psychopat by si zasloužil lepší film. Jeho výkon je velmi přesvědčivý a nepostrádá oscarové ambice, ale víc už na tomhle filmu pochválit nelze. Režie Johna Schlesingera je čistě průměrná a právě od něj bych čekal mnohem víc. Bylo to schematické, odhadnutelné, ale Keaton to zachránil. Mé hodnocení: 50%(19.3.2009)

• - Natáčení filmu probíhalo v Beverly Hills. (Terva)