Milencům Patty a Drakeovi se podařilo splnit jejich velký sen. Společně si koupí na úvěr polorozpadlý viktoriánský dům v poklidné čtvrti Pacific Heights. Aby mohli lépe splatit dluh bance, začnou větší část opraveného domu pronajímat. Jedním z nových obyvatelů domu se tak stává vždy elegantně oblečený a důvěryhodně vyhlížející Carter Hayes. Patty s Drakem ale brzy zjistí, že nezaplatil slíbenou část nájmu předem. A než se oba vzpamatují z prvního šoku, změní se Carter v rafinovaného sadistu, který jim v jejich vlastním domě udělá ze života pravé peklo... (oficiální text distributora)

Falko

Vzdy som mal rad podobne psychothrillery, kde psychopat ohrozuje ludi a tento bol jeden z mojich prvych, ktory som videl. Michael Keaton je slizky a odporny, ale chvilami som az pochyboval, ci su naozaj vsetky prava v prospech psychopata, tak ako to bolo zobrazene v tomto filme. Avsak ako som si uz v tychto filmoch zvykol, psychaci maju maju minimalne 8 zivotov a skoro vzdy sa im vsetko dari :-) ... 12.04.2010 _______ Melanie Griffith - (Patty Palmer) +++ Matthew Modine - (Drake Goodman) +++ Michael Keaton - (Carter Hayes) +++ Mako - (Toshio Watanabe) +++ Nobu McCarthy - (Mira Watanabe) +++ Laurie Metcalf - (Stephanie MacDonald) +++ Hudba: Hans Zimmer +++ ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $29,381,956Tržby Celosvetovo $44,926,706║ Slušný thriller, ktorému ale chýba trošku lepšie vykreslenie charakteru postáv, hlavne tej psychopatickej v podaní Michaela Keatona(schovaného poväčšinou za dverami bytu), prípadne aj vážnosť podania príbehu tá je občas niekde na hrane s takým odľahčením, hlavne pri vzájomných bitkách z nájomníkom, prípadne pri vypočúvaní s políciou... takto to zapadá do množstva podobných žánrových filmov ale nudiť sa pri tom na druhú stranu nebudeme, fajn to ubehlo. /60%/ ()

Hal_Moore

Nic moc podívaná. Klasický televizní thriller, kterému hraje do karet jeden jediný fakt - Michael Keaton. Tak ďábelského jsem jej neviděl už pěkně dlouho, je to vlastně jen on, kdo táhne film k dvouhvězdičkovému hodnocení. Samotná zápletka je již nesčetněkrát obehraná, postava jenž hraje Matthew Modine je k uzoufání nereálná a její chování také postrádá jakékoliv logické uvažování, pán scénárista se příliš nevytáhl. Závěr je nudný a jen mě ujistil v mém hodnocení. ()

tron

Len rok po premiére megahitu Batman, kde Michael Keaton stvárnil hanblivého (!) a zakríknutého (!!) Brucea Waynea (čo už asi viac s rozpore s komiksovou predlohou ani byť nemohlo), jeho novonadobudnutej slávy zneužili a obsadili ho prekvapivo do zápornej úlohy šialeného stalkera, terorizujúceho pár. V tej dobe boli podobne ladené príbehy v móde (Úplne bezvetrie, Plavba, Ruka na kolíske, Stopár, Spolubývajúca). Psychopat zo San Francisca je zručný, pevnou rukou nakrútený psychotriler, avšak s krajne stereotypným scenárom. Našťastie vďaka fajn kastingu slušne odsýpa a poteší atmosféra (mám rád výpravu tohto parádneho amerického mesta). ()

Gilmour93

Zdá se, že jakmile se Bruce Wayne ocitne za cedulí Gotham City, stává se z něj pěkný hajzl, ale abych pravdu řekl, chvílemi mi nebylo vůbec jasné, komu z dvojice Keaton, Modine více šplouchá na věž, postavenou na mořském útesu za účelem lodní navigace.. Ve všech aspektech průměrný thriller s nepříliš přesvědčivou režií Schlesingera, který nakonec sebral třetí hvězdu za to, že nechal hlavního padoucha skonat klišé navzdory. To znamená, že se nepostupuje dle zavedeného vzorce: Zásah elektrickým proudem - bídák se zvedne. Šest ran kladivem do hlavy - znova je na nohou. Přejetí parním válcem - naposledy se ve vražedné tužbě vzpíná a pak, v poslední možné vteřině, přichází definitivní smrtící výstřel třetí postavy, kterou tam v tu chvíli NIKDO, ale opravdu NIKDO nečekal.. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Beverly Hills. (Terva)