Psychopat ze San Francisca

Psychopat zo San Francisca

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 102 min

• silent cut

PODPRŮMĚR 5. pád, OSLOVUJEME / ODPOVÍDÁME : "hele Johne, co děláš?" "jako teď?" "No jako poslední dobou..." "No prodávám ten byt ve friscu...el ej je lepčí a mam tady debilní sousedy." "No ty vole... tys řek sousedi..." "No." "A vo tom je ten náš novej scénář, poslouchej : Mladej pár pronajímá barák a natrefí na zloducha, kterej s nima bojuje krz zákony... no a taky je to trochu magor žejo... Hrdinové sou milý, nikdo jim nevěří, no a nakonec zloducha zlikvidujou, barák zapálej a odjedou..." "No nevim, ten barák bych nezapaloval... zas tak marnej neni..."(26.2.2007)

Pacific Heights se samozřejmě nedá srovnávat se Schlesingerovými vrcholnými díly z 60tých a 70tých let, nicméně žádná hrůza to podle mě není. Je to docela roztomilý thriller s několika vtipnými hitchcockovskými odkazy (mimo jiné režisérské cameo ve výtahu nebo minirolička pro Tippi Hedren - škoda jen, že nakonec neměla žádnou repliku).(18.2.2008)

Vzdy som mal rad podobne psychothrillery, kde psychopat ohrozuje ludi a tento bol jeden z mojich prvych, ktory som videl. Michael Keaton je slizky a odporny, ale chvilami som az pochyboval, ci su naozaj vsetky prava v prospech psychopata, tak ako to bolo zobrazene v tomto filme. Avsak ako som si uz v tychto filmoch zvykol, psychaci maju maju minimalne 8 zivotov a skoro vzdy sa im vsetko dari :-) ... 12.04.2010 _______ Melanie Griffith - (Patty Palmer) +++ Matthew Modine - (Drake Goodman) +++ Michael Keaton - (Carter Hayes) +++ Mako - (Toshio Watanabe) +++ Nobu McCarthy - (Mira Watanabe) +++ Laurie Metcalf - (Stephanie MacDonald) +++ Hudba: Hans Zimmer +++(12.4.2010)

• Han22

Mladí manželé a noví majitelé domu si nastěhují do podnájmu sympatického chlápka, ze kterého se vyklube magor. Čili tzv. rodinný thriler a zápletka, kterou jsem v různých obměnách viděl snad 10x. Nic tu člověka nepřekvapí, nic moc se tu neděje, Keaton není ani moc psychopatický a finále stojí taky za houby. Těžký průměr až podprůměr. A nevěřím, že by si v USA mohl nájemník tohle všecno dovolit a zákon by byl na jeho straně.(15.8.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $29,381,956Tržby Celosvetovo $44,926,706║ Slušný thriller, ktorému ale chýba trošku lepšie vykreslenie charakteru postáv, hlavne tej psychopatickej v podaní Michaela Keatona(schovaného poväčšinou za dverami bytu), prípadne aj vážnosť podania príbehu tá je občas niekde na hrane s takým odľahčením, hlavne pri vzájomných bitkách z nájomníkom, prípadne pri vypočúvaní s políciou... takto to zapadá do množstva podobných žánrových filmov ale nudiť sa pri tom na druhú stranu nebudeme, fajn to ubehlo. /60%/(5.8.2009)

• - Natáčení filmu probíhalo v Beverly Hills. (Terva)