Rození obchodníci: Vysněné auto

Dokumentární / Reality-TV
Velká Británie, 2019, 8x42 min

Účinkují:

Mike Brewer

V tomto pořadu pro motoristy čeká na špičkového prodejce automobilů Mika Brewera doposud nejtěžší úkol: bude pomáhat svým zákazníkům získat jejich vysněná vozidla. Společně se svým spolehlivým mechanikem Marcem „Elvisem" Priestlym bude vynalézavým způsobem zvyšovat hodnotu stávajících vozů zákazníků. Ty následně prodá se ziskem a obdrženou sumu opakovaně investuje do různých obchodů, na jejichž konci stojí vysněné auto. Mike poodhalí tajemství svého řemesla, kdy na aukcích či ve sběrných dvorech získává kousky, jejichž hodnotu dokáže zvýšit. Podělí se s diváky o své znalosti trhu s automobily a o tom, jak uzavírat obchody, aby se vlastnictví vysněného automobilu stalo realitou. (Discovery Channel)

m.a.t.o.

Mike sa vrátil do Británie a jeho novým parťákom je bývalý hlavný mechanik teamu McLaren F1. Znie to super, však? No realita, resp. koncept tejto novej odnože Obchodníkov s autami mi až tak nereže. Síce je pekné, že chalani sa snažia pre klienta zohnať jeho auto snov, pre diváka to však znamená, že sa viac pozerá na kupovanie a predávanie áut, než na ich opravy a renovácie. 55 % ()

Lacike

Tak som konečne videl jeden diel z tejto novej série a je to katastrofa. Opravovaniu áut sa venujú tak 20 percent stopáže (nový opravár je nudný) a zvyšok vypĺňa Mikeove behanie z miesta na miesto a kupovanie auta. A aj keď mám Mikea na rozdiel od mnohých rád, tak to proste nestačí. Mnoho času je venovaných aj príbehu šťastlivca, ktorému vysnívané auto opravia a dajú. Asi si mysleli, že hraním na city nahradia opravy áut. Ale ja nechcem ďalšiu opravársku reality show v ktorej sa opravám vôbec nevenujú. Palec dole.  4/10. ()