Perfektně zorganizovaná akce zahraničního špičkového kasaře selhá na "zájmech " několika českých podvodníčků. Ve vile, která je určena k demolici byl v trezoru zlatý poklad, ale díky "zájmům" zmizel… (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Reinere, ty jsi zpychnul, ty jsi zpanštěl, ty jsi buržoust." Kapitalistický kasař domácího původu Reiner se vrátil do vlasti a dost ztěžka ustával své střety s realitou. Jeho nárazy na zparchantělé chování lidí vychovaných českou socialistickou realitou byly tím nejvtipnějším z celého filmu. A ještě taky hudební doprovod, zejména v podobě songu "Ó Velvary, kdepak jsou mé dolary?", v tomto případě leccos zachraňuje. ()

BigBang

Strašně špatný a nudný film, naprosto nevtipná crazy komedie. Jenže! Když to běží v TV, vždycky se rád aspoň na kousek podívám. Postava p. Sováka není jen figurka, on ji zahrál docela lidsky - konzervativní profesionál středního věku bez nějakých úspěchů, viděl svět, už je docela dost unavený, poměrně přesně ví, čeho si váží a čeho ne. Takže asi špatný film s jednou dobrou postavou. Zvláštní perličkou je ten ostentativně kubistický interiér vily, kde se to celé odehrává. ()

D.Moore

Velmi slabá satira, napsaná i natočená tak, aby byla maximálně nezávadná, která si takové obsazení rozhodně nezasloužila. Kasařské eso v podání Jiřího Sováka se vrací z Londýna, aby zjistilo, že v Československu jeho bývalí kolegové bůhvíproč pracují a dokonce chodí na noční, že se tady krade cement ze staveb a poměry tu jsou jiné, než jak je líčí "tam venku". A že tu všichni poslouchají Lásku bláznivou od Karla Gotta. Hudba Zdeňka Lišky je fajn a občas se v tom blátě objeví vtip, ovšem většinou má krátkou životnost. ()

Segrestor odpad!

Tak nám zase omlátili o držku, jak jsme jako socialistická společnost plná hajzlů a jiných sviní, že to i protřelého bružousta z Anglie přivedlo do rozpaků. Moralistický nesmysl, který kdyby nevznikl, bylo by jen pro ty skvělé herce, kteří se v tom namočili, lepší. Jediné pozitivum filmu je, že z dnešního hlediska další důvod, proč se zaradovat, že ta blbá doba je pryč. ()

Stejšn

Tohle se fakt nepovedlo. Komedie, která skoro není vtipná, je k pláči. Pro fandu starých aut je tu ale spousta krásných záběrů na některá vzácná socialistická vozidla. Š706RT pivovarská cisterna, Š1202 řeznická dodávka a další. Zajímavá filmová chyba: Jan Libíček tu jezdí v oranžové Š110R - ovšem na začátku filmu je to stará verze se dvěma světly, později ovšem to samé auto už po faceliftu se čtyřma očima. Také je zarážející fakt, že když se z ní nemůže dostat dveřmi, proleze kufrem. Erko má ale kufr pod přední kapotou a s kabinou není nijak spojený. Taky jsou tu pěkné záběry na IL-62. ()

• David (Jan Libíček) jezdí Škodou 110R původního provedení se dvěma světly. Později se však toto vozidlo změní na verzi po faceliftu, která má přední světla čtyři. (Stejšn)
  • Natáčení probíhalo v Klatovech a Plzni, konkrétně v hotelu Central na hlavním plzeňském náměstí, kde byl ve filmu ubytován Reiner (Jiří Sovák). (dyfur)