Perfektně zorganizovaná akce zahraničního špičkového kasaře selhá na "zájmech " několika českých podvodníčků. Ve vile, která je určena k demolici byl v trezoru zlatý poklad, ale díky "zájmům" zmizel… (oficiální text distributora)

Karlos80

Skvělé herecké obsazení, bohužel ale zcela nezajímavý a nudný příběh. Nebylo se na co koukat ani čemu smát, právem zapomenutá krimikomedie, které je dobré se obloukem vyhnout. ()

Jara.Cimrman.jr

"Reinere, ty jsi zpychnul, ty jsi zpanštěl, ty jsi buržoust." Kapitalistický kasař domácího původu Reiner se vrátil do vlasti a dost ztěžka ustával své střety s realitou. Jeho nárazy na zparchantělé chování lidí vychovaných českou socialistickou realitou byly tím nejvtipnějším z celého filmu. A ještě taky hudební doprovod, zejména v podobě songu "Ó Velvary, kdepak jsou mé dolary?", v tomto případě leccos zachraňuje. ()

Segrestor odpad!

Tak nám zase omlátili o držku, jak jsme jako socialistická společnost plná hajzlů a jiných sviní, že to i protřelého bružousta z Anglie přivedlo do rozpaků. Moralistický nesmysl, který kdyby nevznikl, bylo by jen pro ty skvělé herce, kteří se v tom namočili, lepší. Jediné pozitivum filmu je, že z dnešního hlediska další důvod, proč se zaradovat, že ta blbá doba je pryč. ()

D.Moore

Velmi slabá satira, napsaná i natočená tak, aby byla maximálně nezávadná, která si takové obsazení rozhodně nezasloužila. Kasařské eso v podání Jiřího Sováka se vrací z Londýna, aby zjistilo, že v Československu jeho bývalí kolegové bůhvíproč pracují a dokonce chodí na noční, že se tady krade cement ze staveb a poměry tu jsou jiné, než jak je líčí "tam venku". A že tu všichni poslouchají Lásku bláznivou od Karla Gotta. Hudba Zdeňka Lišky je fajn a občas se v tom blátě objeví vtip, ovšem většinou má krátkou životnost. ()

Big Bear

Další Tomanovina. Ani nasazení hromady tehdy populárních herců nedokázalo udělat nic s naprosto debilním scénářem. Jestli jsem Sovákovi upřímně věřil z pozdějších filmů např. i takové role jako rytíře Brtníka z Brtníku v Ať žijí duchové, nebo zakukleného nácka ze Zítra ráno vstanu a opařím se čajem, tak tady jsem mu jeho Angličan (respektive Čechoangličana) nevěřil ani za mák.  Kritika tehdejších některých kolem nás asi tehdy také moc nezafungovala. Co tedy z filmu zaujme je ta kubistická vilka a celkově tehdejší reálie socialistického Československa za normalizace. Zajímavý je také úřad evidence osob, kde vám na kohokoliv sdělili na vaší žádost vše co věděli. V dnešním světě GDPR něco naprosto neuvěřitelného. Za SNB tu všemu zase zde velí tajemník Pláteník Moučka, kterému bylo v sedmdesátkách pozvolna stranou odpuštěno těch jeho pár  filmových přečinů (hlavně za DLOUHÉ DOPOLEDNE) a mohl zase hrát. Tohle je ale film z éry ještě před jeho ,,životní rolí'' a nesmrtelným Okresem na severu. Josefa Dvořáka mnou dříve oblíbeného moc nemusím od dob, kdy jsem se dozvěděl jak bonzoval na pana Suchého a paní Chytilovou a bez rozpaků, rád... To je hnus. A tady ve filmu i s tím jak tehdy vypadal a s těmi mastnými vlasy vypadá ten náš kuchař Svatopluk opravdu odpudivě.  Také jsem si uvědomil, že ač filmovou hudbu našeho génia Zdeňka Lišky většinou zbožňuji, tady to byl lehký bizár. Celkově byl film docela hrůza, naštěstí my co jsme fandové do letectví jsme na konec dostali hned dva pěkné dárky. Jednak v podobě letušky Jorgy Kotrbové, která byla na letištních schůdcích v té bleděmodré uniformě s proklatě krátkou sukýnkou dle tehdejší módy zatraceně sexy a pak i díky tomu Il-62, který byl pro naše aerolinie něco jako pro západní svět Jumbo jet. Prostě král dálkových tratí klidně až na druhou půlku světa. Dávám tedy za jeden zlatý dvacetidolar. Ale opravdu  tentokráte jen jeden. * ()

dopitak

Plejáda čs hvězd v slabomyslném příběhu o rozkrádání republiky kapitalistickou svoločí. Otravná hudba (dudy, písnička na koncertu), kterou nevylepší ani Krampol zpívající si Gotta. Sovák hraje postavu pojmenovanou Reiner, podle mě to měl být Ryanair. Jediný dobrý byl Pepa Dvořák a jeho vysvětlování, proč kradl. ()

rikitiki

Uniformovaná československá policie přišla na všechno a každý mezinárodní lump na ně byl krátký. Jinak je tenhle film příšerný výtvor a i dobří herci tady hrají jak banda opilých ochotníků. Asi proto, že vlastně nemají co hrát. /30. 9. 11./ ()

Kimon

Sedmdesátý čtvrtý rok a následné, úspěšná doba klasických tuzemských komedií okořeněná tak typickou hudbou pro komedie z těch let. Mimochodem, nedovedu si představit ten tehdejší herecký ansámbl komiků bez hudby Zdeňka Lišky. A to by nebyla správná komedie Hynka Bočana, aby se v ní "nehrálo" o velký balík peněz. Tak se tedy podívejte, jak se někteří koumáci uměli v té naší krásné netržní socialistické vlasti nádherně otáčet. Tehdejší podvodníci by ale mohli těm dnešním "tunelářům" jen a jen závidět. Jak tak koukám dnes okolo sebe, dodneška to někteří stále dobře umí a vybrušují své nekalé jednání k naprosté dokonalosti. Bohužel. ()

argenson

Skoro až s úžasem jsem hleděl, jak se dá s tak dobrými herci natočit tak divný film. Základní zápletka nebyla sice špatná, ale ani nijak objevná, ovšem podané to bylo s nudou a pomalým tempem (kterému napomáhala únavná hudba Zdeňka Lišky). I když nejsem extra znalec hereckého umění, bylo mi jasné, že dotyční umělci mohli podat výkon o dvě třídy lepší. Jediná hláška, jediný solidní vtip, nic, nic, nuda, šeď. A na závěr klasická socialistická moralita. Účet hlavních rolí Jiřího Sováka v první polovině sedmdesátých let je docela smutný. ()

Historik

Toporný pokus o kriminální komedii. Polehčující okolností může být, že díky dobovým okolnostem byl každý pokus o tento filmový žánr odsouzen k neúspěchu. ()

MikO_NR_1909

Bieda. Podobne koncipovaná bláznivá česká komédia ako kadečo super z ich produkcie, akurát, že tentokrát tvorcovia šlapú úplne vedľa každou jednou scénou. A nehovoriac, že politika tentokrát nehrá rolu... ()

blackrain

Nějak se nedokážu rozhodnout, ale více než dvojku si tento film nezaslouží. Nijak mě nenadchnul. Zápletka možná ještě ujde. Starý kasař přijede z Londýna, aby zde ve staré vile vybral trezor. V trezoru byl ukryt poklad v podobě zlatých mincí. O mince mají zájem i další lidé. Čekala jsem slušnou kriminálku, ale nedočkala jsem se. ()

topi

Tak tohle bylo nepovedené, ale opravdu nepovedené! A to po všech stránkách. I přes takové kvalitní herecké obsazení, kde všichni hráli tak na půl, nebo zbytečně parodovali tak, že vtip vyzněl lacino a vyloženě trapně. Ukázkový příklad normalizační rádoby krimikomedie, která vznikla pod vedením tehdejšího ústředního dramaturga Filmového studia Barrandov, Ludvíka Tomana. Hynek Bočan dokázal točit mnohem kvalitnější filmy a tohle zřejmě dostal příkazem na objednávku zmíněného Tomana. Zdeněk Liška se taky moc nepředvedl, z asi čtyř hudebních motivů motal pořád dokola ten jeden, s dudy. Myslím, že když ho film nebavil, tak se taky nějak zvlášť nesnažil a udělal pouze takovou tu svoji klasickou rutinu, bez nějakých lepších nápadů. Zbytečný film, který může klidně ležet někde na dně archívu České televize. ()

dyfur

Herci výborní,hrali dobre,ale nemalo čo hrať - scenár príšerný = záver : hrozná nuda.Mohli to dať skľudom do trezoru a mohlo to tam i ostať ()

BoredSeal

Dobré herecké obsazení (lákavá nabídka Sováka a Němce jako záporáků ze Západu) a pár dalších klasiků plus hudební doprovod Zdeňka Lišky, který zachraňuje mnohé a dává filmu pocit dynamické děje a tempa, které film ve skutečnosti nemá. Pobavuje mě, že už v 70. letech filmy zdůrazňovaly vyčůranost Čechů. Dva a půl hvězdičky. ()

Martin741

Uz moj oblubenec Elo Romancik tocil normalizacne debiliny. No a tu je dalsia normalizacna debilina v plnej polnej - tentokrat so Sovakom. 5 % ()