Perfektně zorganizovaná akce zahraničního špičkového kasaře selhá na "zájmech " několika českých podvodníčků. Ve vile, která je určena k demolici byl v trezoru zlatý poklad, ale díky "zájmům" zmizel… (oficiální text distributora)

insurgentes

Celkem zábavná a svižná krimihra. Jiří Sovák v roli veskrze kladného hrdiny, čistého Jamese Bonda, který přijel ze Západu a tím pádem rázem automaticky předem ví, který čudlík bleskově zmáčknout, aby kazeta vypadla přesně do kanálu, nebo za kterou páčku v bagru vzít, aby na cenťák přesně uvěznil šmejda v autě... Bohužel oproti skutečným bondovkám tenhle pánbůh není upečený k vítězství, i když jsem mu držel palce celej film. ()

Lindiště

Mě se to líbílo. Nebyla to sice ta klasická česká komedie, na které jsme možná zvyklí, ale bylo to zábavné, svižné a celkově mi to sedlo, jak příběh, tak i herci v jednotlivých rolích. A také nesmím opomenout lokace, mám tím na mysli onu kubistickou vilu, byť bohužel jen papundeklovou, ve které se odehrávalo to nejdůležitější z celého filmu. Nad jejími slohově čistými interiéry včetně stylového nábytku jsem jen slintala. Jsem ráda, že se tento film vysílal v tv a pokud má existence televizního kanálu Barrandov TV nějaký smysl, pak je to právě jen díky pouštění těchto filmů. ()

cariada

Naprosto skvělá komedie, která leží neprávem léta v archivu, ještě že ji tv Barrandov vytáhl. Co herec to pojem. Děj je typicky český cizinec sem přijede loupit, ale český lidi mu to samozřejmě jak jinak překazí at už dobrovolně a chtěně a nebo jen náhodou. Spousta záměn a velmi vtipných situací. Třeba zpívající Krampol a nebo amaterský zloděj Dvořák. Cizinec Sovák a spousta jiných. Další skvost z archivu , který není okoukaný. ()

topi

Tak tohle bylo nepovedené, ale opravdu nepovedené! A to po všech stránkách. I přes takové kvalitní herecké obsazení, kde všichni hráli tak na půl, nebo zbytečně parodovali tak, že vtip vyzněl lacino a vyloženě trapně. Ukázkový příklad normalizační rádoby krimikomedie, která vznikla pod vedením tehdejšího ústředního dramaturga Filmového studia Barrandov, Ludvíka Tomana. Hynek Bočan dokázal točit mnohem kvalitnější filmy a tohle zřejmě dostal příkazem na objednávku zmíněného Tomana. Zdeněk Liška se taky moc nepředvedl, z asi čtyř hudebních motivů motal pořád dokola ten jeden, s dudy. Myslím, že když ho film nebavil, tak se taky nějak zvlášť nesnažil a udělal pouze takovou tu svoji klasickou rutinu, bez nějakých lepších nápadů. Zbytečný film, který může klidně ležet někde na dně archívu České televize. ()

argenson

Skoro až s úžasem jsem hleděl, jak se dá s tak dobrými herci natočit tak divný film. Základní zápletka nebyla sice špatná, ale ani nijak objevná, ovšem podané to bylo s nudou a pomalým tempem (kterému napomáhala únavná hudba Zdeňka Lišky). I když nejsem extra znalec hereckého umění, bylo mi jasné, že dotyční umělci mohli podat výkon o dvě třídy lepší. Jediná hláška, jediný solidní vtip, nic, nic, nuda, šeď. A na závěr klasická socialistická moralita. Účet hlavních rolí Jiřího Sováka v první polovině sedmdesátých let je docela smutný. ()

• V jedné ze scén se nemůže David (Jan Libíček) dostat ze Škody 110R dveřmi, a tak proleze ven kufrem. Toto auto ale má zavazadlový prostor vepředu a s kabinou není nijak spojený, navíc je velmi mělký a dospělý člověk se do něj v žádném případě nevejde. (Stejšn)
  • David (Jan Libíček) jezdí Škodou 110R původního provedení se dvěma světly. Později se však toto vozidlo změní na verzi po faceliftu, která má přední světla čtyři. (Stejšn)
  • Natáčení probíhalo v Klatovech a Plzni, konkrétně v hotelu Central na hlavním plzeňském náměstí, kde byl ve filmu ubytován Reiner (Jiří Sovák). (dyfur)