• blackrain

Nějak se nedokážu rozhodnout, ale více než dvojku si tento film nezaslouží. Nijak mě nenadchnul. Zápletka možná ještě ujde. Starý kasař přijede z Londýna, aby zde ve staré vile vybral trezor. V trezoru byl ukryt poklad v podobě zlatých mincí. O mince mají zájem i další lidé. Čekala jsem slušnou kriminálku, ale nedočkala jsem se.(28.12.2008)

Podivná taškařice, zatím nejslabší film Hynka Bočana, který jsem kdy viděl... 11. 6. 2010: Zhruba po půl roce jsem měl možnost film vidět znovu a svůj unáhleně příkrý posudek musím tak trochu vzít zpět. Snímek není až tak jalový, o jednu hvězdičku více si určitě zaslouží jednak za výkony Jana Libíčka a Josefa Dvořáka a jednak za stylovou hudbu Zdeňka Lišky. Dávám tedy čtyři pěticípé. :)(7.9.2009)

Podivná, občas nudná a přitom místy výtečná komedie. Jiří Sovák přiletí z Londýna vykrást na zakázku vilu, která se má velmi brzo zatopit vodou. Jenže mu místní zlodějíček Pepa Dvořák ukradne kufr s nářadíčkem a tím se rozbíhá kolotoč nedorozumění, naschválů, pastí a chytrých řešení. Květa je tu jen do počtu, Lipský si odehrál zajímavý průměr, Krampol si zahrál to, co od něj v té době filmaři očekávali, zato Libíček co slovo to perla. Bohužel film má nevyrovnané tempo, především v prostřední části hrozně nudí, ale závěrečná třetina filmu je skvělá. Ne sice tolik známá, ale dobrá komedie.(30.9.2012)

• FireTight

Tenhle film je krásným důkazem toho, že i českoslovenští autoři komedií měli právo jednou za čas ustřelit a vytvořit něco podobného. A to i přes dost širokou plejádu kvalitních českých herců, vždyť vidět v jednom filmu Sováka, Fialovou, Lipského, Libíčka, Krampola a další a další skvělé herce se jen tak často nevidí. Bohužel však ani jejich přítomnost nedodala celému "Muži z Londýna" to základní - humor. Ano, film si jen tak plyne vedle vás a vy vlastně přemýšlíte, kdy se aspoň jednou opravdu od srdce zasmějete. Ale abych jenom nekřivdil, párkrát jsem se zasmál (například u Sovákova éteru s "One,... two,... three,...", ale nic zas tak "do kolen nutícího" jsem neobjevil. Tím pádem se jedná o snímek, na který si za pár dní možná ani nevzpomenu.(2.10.2010)

• BoredSeal

Dobré herecké obsazení (lákavá nabídka Sováka a Němce jako záporáků ze Západu) a pár dalších klasiků plus hudební doprovod Zdeňka Lišky, který zachraňuje mnohé a dává filmu pocit dynamické děje a tempa, které film ve skutečnosti nemá. Pobavuje mě, že už v 70. letech filmy zdůrazňovaly vyčůranost Čechů. Dva a půl hvězdičky.(29.6.2010)

• - Natáčení probíhalo v Klatovech a Plzni, konkrétně v hotelu Central na hlavním plzeňském náměstí, kde byl ve filmu ubytován Reiner (Jiří Sovák). (dyfur)

• - V jedné ze scén se nemůže David (Jan Libíček) dostat ze Škody 110R dveřmi, a tak proleze ven kufrem. Toto auto ale má zavazadlový prostor vepředu a s kabinou není nijak spojený, navíc je velmi mělký a dospělý člověk se do něj v žádném případě nevejde. (Stejšn)

• - Na post režiséra se původně počítalo s Otakarem Fukou. (Xell)