• argenson

Skoro až s úžasem jsem hleděl, jak se dá s tak dobrými herci natočit tak divný film. Základní zápletka nebyla sice špatná, ale ani nijak objevná, ovšem podané to bylo s nudou a pomalým tempem (kterému napomáhala únavná hudba Zdeňka Lišky). I když nejsem extra znalec hereckého umění, bylo mi jasné, že dotyční umělci mohli podat výkon o dvě třídy lepší. Jediná hláška, jediný solidní vtip, nic, nic, nuda, šeď. A na závěr klasická socialistická moralita. Účet hlavních rolí Jiřího Sováka v první polovině sedmdesátých let je docela smutný.(5.9.2009)

Naprosto skvělá komedie, která leží neprávem léta v archivu, ještě že ji tv Barrandov vytáhl. Co herec to pojem. Děj je typicky český cizinec sem přijede loupit, ale český lidi mu to samozřejmě jak jinak překazí at už dobrovolně a chtěně a nebo jen náhodou. Spousta záměn a velmi vtipných situací. Třeba zpívající Krampol a nebo amaterský zloděj Dvořák. Cizinec Sovák a spousta jiných. Další skvost z archivu , který není okoukaný.(5.9.2009)

"Reinere, ty jsi zpychnul, ty jsi zpanštěl, ty jsi buržoust." Kapitalistický kasař domácího původu Reiner se vrátil do vlasti a dost ztěžka ustával své střety s realitou. Jeho nárazy na zparchantělé chování lidí vychovaných českou socialistickou realitou byly tím nejvtipnějším z celého filmu. A ještě taky hudební doprovod, zejména v podobě songu "Ó Velvary, kdepak jsou mé dolary?", v tomto případě leccos zachraňuje.(23.11.2016)

• BigBang

Strašně špatný a nudný film, naprosto nevtipná crazy komedie. Jenže! Když to běží v TV, vždycky se rád aspoň na kousek podívám. Postava p. Sováka není jen figurka, on ji zahrál docela lidsky - konzervativní profesionál středního věku bez nějakých úspěchů, viděl svět, už je docela dost unavený, poměrně přesně ví, čeho si váží a čeho ne. Takže asi špatný film s jednou dobrou postavou. Zvláštní perličkou je ten ostentativně kubistický interiér vily, kde se to celé odehrává.(21.11.2012)

• PetrJulian

Ó Velvary, ó Velvary, kdepak jsou mé tolary?. Nevšední beatové podání lidovky se mi z celého filmu líbilo snad nejvíc. Oceňuji výkony herců, ale filmu chyběl propracovanější příběh, který navíc v závěru byl trochu překombinovaný. Taky je škoda, že se tvůrci snažili téma odlehčit několika rádobyvtipnými vsuvkami, které tam opravdu nepasovaly. I když tehdy se asi lidi smáli všemu, neb nebyli zvyklí na lepší.(29.8.2011)

• - V jedné ze scén se nemůže David (Jan Libíček) dostat ze Škody 110R dveřmi, a tak proleze ven kufrem. Toto auto ale má zavazadlový prostor vepředu a s kabinou není nijak spojený, navíc je velmi mělký a dospělý člověk se do něj v žádném případě nevejde. (Stejšn)

• - Natáčení probíhalo v Klatovech a Plzni, konkrétně v hotelu Central na hlavním plzeňském náměstí, kde byl ve filmu ubytován Reiner (Jiří Sovák). (dyfur)

• - Na post režiséra se původně počítalo s Otakarem Fukou. (Xell)