Oholený klenotník (TV film)

Oholený klenotník

Drama / Horor

Irsko / USA, 1997, 92 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Dobře že jsem nevěřil označení "horror" v tv programu a podíval jsem se. Je to docela zábavný film, komediálně nadsazený, plný dickensovských postaviček a s atmosférou Ospalé díry. Ale jsem asi nějaký zvrácený, protože šílený holič Ben Kingsley mi byl daleko sympatičtější než suchopárný Campbell Scott. Možná je to tím, že kanibalismus mě jaksi neděsí, protože jako vegetariánovi se mi to nemůže stát. :-) 60%(1.2.2006)

Takovej prumernej film s dobrym Kingsleym. Na to, ze to je televizni, to neni vubec spatny i kdyz scenar je hodne jednoduchej. Jen by me zajimalo, proc to nekdo oznacuje za horor, protoze pokud vas nevystrasi podrizlej krk (btw hodne spatne udelanej) a zjisteni, ze jite kolacky plneny lidskym masem, tak tady nic strasidelnyho neni. Mozna krome vykonu nekterejch vedlejsich hercu.(27.2.2005)

Spokojenost s Oholeným klenotníkem je přímo úměrná ochotě akceptovat, že se jedná o malý televizní snímek se zjevně omezeným rozpočtem. Scénář určitě nepatří ke špičce v daném žánru, ale John Schlesinger je zkušený a kvalitní režisér, který ani poté, co upadl v nemilost u velkých studií, své řemeslo nezapoměl, takže film má slušnou kameru, a prostředí špinavých uliček viktoriánské Anglie dokáže zprostředkovat věrohodně. Film je jakousi kombinací prvků převzatých z příběhů E.A.Poeho a Charlese Dickense. Historická detektivka s hororovým aranžmá, která neurazí, i když zkušeného diváka ani nepřekvapí a neuvede do extáze. Ben Kingsley odvádí tradičně spolehlivý výkon.Celkový dojem: 60 %.(15.7.2008)

Hororem bych to rozhodně nenazvala, v tomhle případě by na slovo "horor" možná neskočila ani moje babička. Nicméně by se na to určitě podívala, protože to byla pěkná potvůrka a přitom by mi tvrdila, že " z výchovných důvodů". Je tu pár momentů k babiččině čepýření. Za prvé: vražda klenotníka. Za druhé: Ben Kingsley je zpočátku takový úctyhodný měšťan a najednou se z něj vyklube takové....ouč, to by byl bojler, takže to nesmíme babičce prozradit a musíme jí doporučit, aby si dala štamprli višňového koňaku, než budeme pokračovat. Za třetí: dejte si štamprli též, nebo raději několik štamprlí, protože dojde i na sex (babičku pošlete zjistit, co dělá kočka v jejím háčkovacím košíčku, není to babičkám přístupné) a vy se pro tento okamžik obrňte, neb je to drsný. No a vlastně, koláčky masové od shlédnutí tohoto zásadně NEJIM! Dalšími body k čepýření jsou: "sklad masa" pro výrobu koláčků - rovněž babičku zabavte něčím jiným, páč to je vážně nechutný a nehygienický. Pak jí ale zavolejte zpátky, aby se mrkla na cool vyšetřovatele podezřelých zmizení a vražd osamělých boháčů a sami držte palce, ať to ten chlap, co je docela fešák, zmákne. A dobrou babi, hezké sny, mě se to líbilo.(30.4.2015)

• Gekon

Je to takové nudné a bez atmosféry.(28.1.2006)