Reklama

Reklama

Carlos Saura: Fotograf

  • Německo Carlos Saura Photographer - Journey of a Book
Dokumentární / Životopisný
Německo, 2017, 52 min

Obsahy(1)

Inspirace velmistra psychologického filmu... Carlos Saura: „Fotografie je přítomná v každém okamžiku našeho života a je to princip našich vzpomínek. Dnes už nejsme zvyklí vzpomínat jinak, než prostřednictvím fotografií. Při natáčení se více zaměřuji na práci s herci. Samozřejmě tvář má pro mne prvořadý význam v případě fotografie i záběru. A k tomu se řadí i moje chuť improvizovat v obou případech. Po hercích navíc chci, aby neodříkávali svůj text, i když to dělají profesionálně, ale aby vnesli do role něco svého, aby šli dál, než by obvykle chtěli. Občas se to povede a někdy samozřejmě ne. Proto mi tolik záleží na koncích mých příběhů, protože mé postavy se vyvíjejí a konečné rozuzlení je rozhodující pro vyznění postavy. Často si na konci uvědomím, že postava se vyvinula jinam, než bych si byl ochoten připustit při psaní scénáře“. (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

formelin 

všechny recenze uživatele

Film o tvoření knižní publikace Carlose Saury „Espana Anos 50“, který je těžce, ale těžce amatérský. Saury si vážím a jeho dílo mám velice rád, ale tento dokument se opravdu nepovedl – bohužel, protože se v podstatě nedozvíte vůbec nic a hlavně je to tedy těžce amatérské... ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Dozvíme se něco o fotografickém řemesle a zprostředkovaně nás fotograf nechtěně pustí i do svého života. V dokumentu zaznělo co říkají i ostatní. Naši potomci se na naše fotky nebudou moci podívat, protože je nebude na čem zobrazit. Ale nevěděl jsem, že půjde tak rychle do háje i laciný papír (zažloutnutí a chemické fleky.) ()

sator odpad!

všechny recenze uživatele

Saura je zajímavý chlapík ale dokument je příšerný, ten dvojí překlad panebože...5 minut hledají něco co vypadlo z foťáku... Přijde z tuskou a zapisuje si otázky... Co to je za blba?! ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Blbci, kteří se tu pode mnou vyjadřují pravděpodobně nikdy neskenovali negativy, netiskli profesionální knihu a ví hovno o zpracování fotografie v editoru. Je to strašná dřina, zabývám se pozůstalostí svého otce již 4. rok. Nejsem u konce, mám za sebou jen 6800 negativů. Ve filmu, který jsem viděl 2x, zaznívá mnoho mouder, na které jsem musel přijít za pochodu. Např. rozlišení zrna negatiívu a pixelizace obrazu na PC. Kdo z vás vy volové pozná? Kdo z vás ví, která šedá je pro negativy z 50. let ta pravá? Film mě nadchnul, Saura taky, jen ti blbci, co se k tomu vyjadřují nikoliv! ()

Reklama

Reklama