Reklama

Reklama

Madame Claude

Trailer

Obsahy(1)

V Paříži šedesátých let žije vlivná madam Claude, která má pod palcem nejenom svět prostituce. Na scénu ale dorazí bohatá mladá žena, která může všechno změnit. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Vedení nevěstince paní Claude dosahuje stylem až "scorseseovských" mafiánských obrysů – voiceover z jejího pohledu, kontakty v podsvětí i na policii, posléze zapletení do vyšší mocenské politiky. V první polovině vzdáleně zrcadlí i jejich kvality, zatímco v té druhé děj dramaticky rozbředává, přičemž se nemůže opřít ani o málorozměrnou ústřední postavu, která podnikatelskou pragmatičnost střídá s hysterickými výbuchy emocí (byť žensky věrohodnými). ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že zprasit takovýhle námět je úmění. Moc, moc jsem se těšil, ale už na začátku mě začínalo být jasný, že to neskončí dobře. Absolutně nulový kontext hlavní postavy s klíčovými postavami vedlejšími dělali z filmu neuvěřitelný dějový bordel, prostě na začátku jsou tam nakidány všechny postavy, který mezi sebou mají jednu větu a diváku udělej si jasno. Bolí, protože, retro, hudební stránka, atraktivita tématu to vše film má. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Francouzské dobové drama o dámě, která měla v šedesátých letech pod palcem svět luxusní prostituce se stájí dvou set společnic a propojovala svět politiky, podsvětí a policie až se jí to nevyplatilo. Námět dle skutečnosti zajímavý, něco málo solidního retro vizuálu, ale jinak je to utahaný jak pomalej šanson a není to nic strhujícího ani obsahově. Pocitově to bylo statické jak nuda v zimě. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Na Netflixu se mi nedaří vyzobávat příliš francouzských snímků. O to mám větší radost, když na mě nějaký vyskočí v nabídce. Madame Claude splňuje všechny atributy francouzského filmu dle mých představ - příběh na pozadí důležitých historických mezníků, půvabné Francouzky v elegantním oblečení a s cigaretou v puse, melancholická hudba v podání Francoise Hardy apod. a typická a nezaměnitelná atmosféra. Abych zase moc nechválil, tak přece jen první půlka byla působivější, druhá se dějově trochu vytrácela a působila zmateně, přesto výsledný dojem výborný. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Pekný vizuál :) Zaujímavý pohľad do zákulisia prestížneho nevestinca, ktorý bol dielom madam Claude. Tá o sebe povedala legendárnu vetu "There are two things that people will always pay for: food and sex. I wasn't any good at cooking", takže o tom je tento film... Najprv sa dej orientoval čisto na tento salón a jeho predstaviteľky, čo ma celkom bavilo a zaujalo. Potom však do príbehu vstupuje nejaká politicko-mafiánska zápletka, v ktorej som sa ja osobne úplne stratil a nejako som nevedel pochopiť tie súvislosti, ktoré ovplyvnili vývoj deju a osudu madam. Najviac ma však na celom filme zaujala tajuplná postava Sidone, ktorú stvárila šarmantná Garance Marillier. Viac by ma asi bavil film o jej živote, ako o tejto madam. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama