Jean Shelby (Ann Savage), členka rodiny sympatizující s Konfederací během Americké občanské války, poskytuje informace o pohybu unijních vojáků ve státě Missouri záškodníkům Williama Quantrilla (Ray Corrigan). Unionisté se proto pokouší celou rodinu zatknout a spolupracují s indiánským psancem, který má s rodinou Shelbyů vlastní nevyřízené účty. Když se však Jean a kapitán Unie zamilují, otestuje to následně jejich plány i loajalitu. (OG_Swifty)

OG_Swifty

Pomerne fousatej western se sympatickou "divoskou" Ann a tehdejsim modelem Alanem Curtisem. Na zacatku filmu kavalerie Jean Shelby zajme a odvadi ji k majorovi, zatimco zlej indian s oddilem skautu vyrazi dopadnout zaskodnika - bratra Jean. Jean pak dorazi s eskortou k majorovi, tam si pokecaj, Jean pak utece a prijede tryskem domu pred skautama - to jsem si rikal, ze je docela trapny. Mozna kdyby nemeli toho indiana, tak bych si moh rict - ok, nemeli GPSku, tak zabloudili. Ale takhle museli asi jeste zajet nekam do lesa pro boruvky, protoze to tam museli za tu dobu bejt tak 5x... Pak jeste nasledovala divna romantika, kdy se pro-konfederacni hrdinka OKAMZITE zamiluje do kapitana Yankees, coz on samozrejme okamzite opetoval. Slovy moderniho gamera - meli to naskriptovany. Kupodivu se to pak ale docela uklidnilo a kratka stopaz pomohla celkem mizernou kvalitu prezit bez uhony. Ocenuju tragicky zaver a dobraka Boba (Brophy), akcni sceny naopak horsi nez v leckterym westernu z konce 30. let. Celkove bych to videl tak na 55-60%. ()