poster

Chůva k pohledání (TV seriál)

 • USA

  The Nanny

 • Slovensko

  Pestúnka Franny

 • Slovensko

  Pestúnka Fran

Komedie

USA, 1993, 146x22 min

Kamera:

Mikel Neiers

Hrají:

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall, Ann Morgan Guilbert, Lainie Kazan, Darryl Hickman, Andrew Levitas, Harry Van Gorkum, Sophie Ward, Ian Abercrombie, Dan Aykroyd, James Marsden, Joseph Bologna, Bess Armstrong, Catherine Oxenberg, Robert Vaughn, John Astin, Rosie O'Donnell, Whoopi Goldberg, Coolio, Pamela Anderson, Robert Culp, Ian Buchanan, Ivana Milicevic, Nikki Cox, Rob Corddry, Dakin Matthews, Marianne Muellerleile, Elton John, Margaret Cho, Ray Charles, Kathryn Joosten, Andrew Steel, Thomas Dekker, Jake Richardson, Richard Fancy, Sparkle, Nancy Lenehan, Lance Reddick, Michael Bacall, Paolo Seganti, Joan Collins, Maria Conchita Alonso, Hugh Grant, Jackie Tohn, Philip Casnoff, Donna Cherry, Hal Linden, Judith Hoag, Eric Braeden, Chris Elliott, Lauren Tom, Jane Seymour, Joe Lando, Billy Ray Cyrus, Elizabeth Taylor, Donald J. Trump, Efrem Zimbalist Jr., Chevy Chase, Céline Dion, Nora Dunn, Ron Melendez, Liz Torres, Caroline Rhea, Chris Bruno, Stanley Kamel, Ryan McPartlin, Christopher Rich, Yvonne Sciò, Christina Pickles, Jane Sibbett, David Bowe, Bob Clendenin, Peter Scolari, Donna Douglas, Twiggy, Chad Everett, Cristine Rose, Donna Dixon, Marvin Hamlisch, Alicia Machado, Jessica Tuck, Lane Davies, Derek Webster, Joan Van Ark, Dennis Dun, Eartha Kitt, Jonathan Penner, Bonnie Morgan, Dayton Callie, Patrick Cassidy, Joel Murray, Spalding Gray, Zack Norman, David Starzyk, Lauren Koslow, Stephen Nichols, Maree Cheatham, Lyle Kanouse, T.K. Carter, Jeanne Cooper, Melody Thomas Scott, Peter Bergman, George Coe, Leann Hunley, Tracy Nelson, Scott Whyte, Melanie Good, Leigh Lawson, Gordon Thomson, Jay Robinson, J.D. Daniels, Sean Kanan, Richard Kline, Morgan Brittany, Tom Bergeron, Brian George, Susan Krebs, Michael Ensign, George Furth, George Murdock, Erik Estrada, Barbara Howard, Roseanne Barr, Sylvia Kay, Scott Baldyga, Steven Anderson, Sherman Augustus, Allan Rich, Miko Hughes, Brian Setzer, Marla Maples, Timothy Watters, Teresa Barnwell, Martha Gehman, Patti LaBelle, Jayne Meadows, Ellen Albertini Dow, Bette Midler, Wallace Shawn, Michael Bolton, Dee Dee Rescher, Mort Drescher, Sylvia Drescher, Bryant Gumbel, Jason Alexander, Jay Leno, Harry Hamlin, John Bishop, Blake McIver Ewing, Andy Mackenzie, Fred Stoller, Leila Kenzle, Lawrence Mandley, Anne Betancourt, Miriam Flynn, Ray Stricklyn, Lisa Loeb, Barry Livingston, Sally Kirkland, Anne Lambton, Nora Gordon, Pamela Hayden, Ralph Manza (herec, a.z.), Gabrielle Boni, Ajay Mehta, Joyce Brothers, Richard Roat, Edward Hibbert, Dina Merrill, Bob Barker, Dick Martin, Jack Knight, David Gianopoulos, David Carpenter, Brett Stimely, Ray Abruzzo, Bob Bancroft

Producenti:

Lee Shallat Chemel
(další profese)
 • Melies
  ***

  6 / 10 Veľmi príjemný sitcom s prvoplánovo krásnou a v dobrom slova zmysle jednoduchou Fran Drescher v úlohe pestúnky Fran, ktorej však, čuduj sa svete, pod všetkými tými šminkami a vrstvami mejkapu bije srdce zo zlata. Je to práve jej neohrabaný vstup medzi smotánku, ktorý dáva autorom nepreberné množstvo príležitostí na eskapády a humorné scénky rôzneho druhu. Pripočítajte si k tomu aj ďalšie vydarené postavičky na čele s komorníkom Nilesom hádžucim hlášky suché ako martiny a ďalší zábavný seriál je na svete. Síce neponúka nič nové a pevne sa drží už zabehaných chodníčkov, ale práve v tejto jeho obyčajnosti a nenútenosti sa mnohokrát skrýva jeho sila.(13.12.2005)

 • Avalon820
  *****

  Velice jednoduchý sitcom, který staví především na vyšperkovaném humoru, který je vtipný pro každého diváka na věk a pohlaví nehledě. Taktéž dokonale vymyšlené a zahrané postavy hrají tomuto počinu do karet. A v těchto dvou věcech je vlastně jeho největší síla, neboť těžko kde seženete takto skvěle hrající orchestr. Ať už vzpomenu na sluhu a jeho suchý britský humor, nervově labilní finanční poradkyni, samozvanou chůvu s neutuchajícím nutkáním něco kupovat, večně huboucí Franinu matku schovávající jídlo kam je to jen možné, nebo těžce sklerotickou babičku, která nemá vkus a nezná míru, vždy mě už samotná vzpomínka pobaví. A co teprve pak samotný seriál.(25.6.2011)

 • Sammya
  ****

  Tenhle seriál jsem měla ráda už od dětství, a vůbec mi nevadí jeho neustálé reprízování, protože The Nanny patří k sitkomům, na které se člověk může koukat pořád dokola. Co jsem se začala koukat v originále, trochu mi to změnilo pohled na věc, protože Franin vlastní hlas je vážně tak nelibozvučný, s tím se český dabing vůbec nemůže měřit, jakkoli je skvělý. Každopádně pro mě je tohle seriál, který můžu kdykoli a odpočinu si u něj a zasměju se.(30.8.2011)

 • Patw
  *****

  Tento seriál jsem viděl už několikrát a mohu na něj koukat stále znovu a znovu. Povedený seriál, který šíří každodenním vtipem se prostě nedá okoukat. Postavy jsou naprosto dokonalé ať jde o sluhu Nailse, CeCe, matku Fran či babku Yettu tohle je cirkus (v tom nejlepším smysle slova), který prostě diváka vtáhne do děje a zaručeně pobaví. Možná ne všichni zde na CSFD chovají k tomuto seriálu stejné city jako já, ale pro mě rozhodně jeden z bezkonkurenčně nejlepších sitcomů vůbec. Proto nemohu jinak než 5*.(31.3.2013)

 • FireTight
  *****

  Já si nemůžu pomoct, ale přes určitou jednoduchost, lehkou předvídatelnost a ječák Fran (ale dabing na originál nemá ani v nejmenším, to je ještě tak 2x účinnější) mám tenhle sitcom zkrátka rád. Vždycky, když ho na Primě dávají (když o tom tak přemýšlím, vlastně ho dávají pořád), rád se podívám a zas a znova na těch dvacet pět minut vypnu mozek a relaxuji. Seriál na relaxaci skutečně funguje, ať už jsou to ve většině případů geniální hádky mezi Nilesem a C.C., nezastavitelná žroutka čehokoliv Sylvia nebo dost ulítlá babička Yetta. Jediné, co mi trochu vadilo, byli díly, kdy Fran něco řešila se svojí minulostí, ty byly takový... slabý. "Chápete, že teď vás budu muset zabít?" (Niles k C.C., když jej viděla tancovat Rock'n'Roll) :D(14.12.2010)

 • - Otec Fran Drescher se jmenuje Morty stejně jako otec Fran Fine. Dokonce si v několika dílech zahrál jejího otce a taktéž strýčka Stanleyho. (kamisu)

 • - Matka Fran Drescher se taktéž jmenuje stejně jako její seriálová matka. V "Chůvě k pohledání" si zahrála mj. i tetičku Rose. (kamisu)

 • - Pes Vořech (Chester v originále), kterého v seriálu vlastní CC Babcock patří ve skutečnosti herečce Fran Drescher (Fran Fine). (kamisu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace