Chůva k pohledání (TV seriál)

The Nanny

Pestúnka Franny

Pestúnka Fran

• Austrálie

The Nanny

Komedie

USA, 1993–1999, 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Mikel Neiers

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall, Ann Morgan Guilbert, Lainie Kazan, Darryl Hickman, Andrew Levitas, Harry Van Gorkum, Sophie Ward, Ian Abercrombie, Dan Aykroyd, James Marsden, Joseph Bologna, Bess Armstrong, Catherine Oxenberg, Robert Vaughn, John Astin, Rosie O'Donnell, Whoopi Goldberg, Coolio, Pamela Anderson, Robert Culp, Ian Buchanan, Ivana Milicevic, Nikki Cox, Rob Corddry, Dakin Matthews, Marianne Muellerleile, Elton John, Margaret Cho, Ray Charles, Kathryn Joosten, Andrew Steel, Thomas Dekker, Jake Richardson, Richard Fancy, Sparkle, Nancy Lenehan, Lance Reddick, Michael Bacall, Paolo Seganti, Joan Collins, Maria Conchita Alonso, Hugh Grant, Jackie Tohn, Philip Casnoff, Donna Cherry, Hal Linden, Judith Hoag, Eric Braeden, Chris Elliott, Lauren Tom, Jane Seymour, Joe Lando, Billy Ray Cyrus, Elizabeth Taylor, Donald J. Trump, Efrem Zimbalist Jr., Chevy Chase, Céline Dion, Nora Dunn, Ron Melendez, Liz Torres, Caroline Rhea, Chris Bruno, Stanley Kamel, Ryan McPartlin, Christopher Rich, Yvonne Sciò, Christina Pickles, Jane Sibbett, David Bowe, Bob Clendenin, Peter Scolari, Donna Douglas, Twiggy, Chad Everett, Cristine Rose, Donna Dixon, Marvin Hamlisch, Alicia Machado, Jessica Tuck, Lane Davies, Derek Webster, Joan Van Ark, Dennis Dun, Eartha Kitt, Jonathan Penner, Bonnie Morgan, Dayton Callie, Patrick Cassidy, Joel Murray, Spalding Gray, Zack Norman, David Starzyk, Lauren Koslow, Stephen Nichols, Maree Cheatham, Lyle Kanouse, T.K. Carter, Jeanne Cooper, Melody Thomas Scott, Peter Bergman, George Coe, Leann Hunley, Tracy Nelson, Scott Whyte, Melanie Good, Leigh Lawson, Gordon Thomson, Jay Robinson, J.D. Daniels, Sean Kanan, Richard Kline, Morgan Brittany, Tom Bergeron, Brian George, Susan Krebs, Michael Ensign, George Furth, George Murdock, Erik Estrada, Barbara Howard, Roseanne Barr, Sylvia Kay, Scott Baldyga, Steven Anderson, Sherman Augustus, Allan Rich, Miko Hughes, Brian Setzer, Marla Maples, Timothy Watters, Teresa Barnwell, Martha Gehman, Patti LaBelle, Jayne Meadows, Ellen Albertini Dow, Bette Midler, Wallace Shawn, Michael Bolton, Dee Dee Rescher, Mort Drescher, Sylvia Drescher, Bryant Gumbel, Jason Alexander, Jay Leno, Harry Hamlin, John Bishop, Blake McIver Ewing, Andy Mackenzie, Fred Stoller, Leila Kenzle, Lawrence Mandley, Anne Betancourt, Miriam Flynn, Ray Stricklyn, Lisa Loeb, Barry Livingston, Sally Kirkland, Anne Lambton, Nora Gordon, Pamela Hayden, Ralph Manza (herec, a.z.), Gabrielle Boni, Ajay Mehta, Joyce Brothers, Richard Roat, Edward Hibbert, Dina Merrill, Bob Barker, Dick Martin, Jack Knight, David Gianopoulos, David Carpenter, Brett Stimely, Ray Abruzzo, Bob Bancroft, Alex Trebek, Adam Hendershott, William Bumiller, Rich Little, Gloria Gifford, David L. Lander, Peggy Blow, Ray William Johnson, Carol Channing, Lila Garrett, Cloris Leachman, Matt McCoy, Steven Posner, Lesley-Anne Down, Andy Dick, Rita Moreno, Bryan Clark, Richard Kind, Barry Watson, Vanessa Zima, Richard Portnow, Ben Vereen, Corbin Bernsen, Christopher Brandt, Liz Smith, Marion Ramsey, Steve Lawrence, Tyne Daly, Patrick Cassidy, Milton Reame James, David Letterman, Michael McKean, Milton Berle, John LaMotta, Justin Jon Ross, Maurice LaMarche, Bryan Kirkwood, Richard Tanner, John-Paul Davidson, Burt Bacharach, Magda Harout, Tim Bagley, Philippe Bergeron, Brian Bloom, Donald O'Connor, Dana Gould, Michael Orlando, Lesley-Ann Brandt, Todd Graff, Jon Stewart, Rodrigo Estrada Alday, Robert Urich, Robert Costanzo, Jamie Renée Smith, Will Potter, Michael Brandon, Lois Chiles, Ed Begley Jr., Shemar Moore, Joshua Morrow, Barbara Crampton, Hunter Tylo, Joey Slotnick, Anna Berger, Scott Baio, Ray Romano, Diane Baker, Estelle Getty, Howie Mandel, Martin Mull, Bruce Vilanch, Saemi Nakamura, Chris Marquette, Maxwell Caulfield, Lynn Redgrave, Linda Shayne, Gabriel Bologna, David Furnish, Dona Hardy, J. Madison Wright, Rita Rudner, Richard Tanner, Alex Nevil, Roger Clinton, Nancy Linari, Dorothy Lyman, Jim Lau, Peter Marc Jacobson, Michael Winters, Jared Doud, Les Brandt, Lu Leonard, Ron Recasner, Jeff Mooring, James Edson
  • Gemini

Teda, postavit si kariéru na tom že napodobujete Peggy Bundovou, to chce kus odvahy. Rodina slečny Fine totiž je hnízdo Peggy Bundových, až na tu barvu vlasů. Většinu vtipů předem odhadnete a hlavní hrdinka osciluje od naprosto neodolatelné po příšernou slepici, často během jedné scénky. Největší king tak je Daniel Davis alais majordomus Niles, který hází ty nejlepší hlášky ze všech, je sarkastický až na půdu, a umí v tom chodit jako nikdo.(6.6.2005)

• BoPo

Seriál, ktorý rozhodne patrí do kategórie Verejne sa nehlásim, že som ho niekedy sledoval. Klasická televízna vata, nahodiť starý lacný kúsok, ktorý vytvorí nenáročnú kulisu medzi správami a hlavným večerným programom. Treba oceniť výkon dabérky Fran, pretože tá trafila originálnu hlasovú otravnosť skvelo.(30.7.2014)

Skvělý sitcom, který mě stále baví, i když na něj koukám už po třetí... Některé díly jsou zkrátka nezapomenutelné. Nilesův suchý britský humor je asi to nejlepší, co "Chůvu" potkalo. Beznadějná C.C. a přihlouplá Wall také nejsou k zahození. Velkou porci zábavy skýtá i Fineovic rodinka - od věčně hubnoucí (a věčně žeroucí) matky Sylvie až po zapomětlivou Yettu. A ústřední dvojice? Sexy Charles Shaughnessy v roli Franina zaměstnavatele a Fran Drescher jako jeho pomatená a "lehce" výstřední chůva jsou prostě super. Jednoduše řečeno: tohle je sitcom jak má být.(3.9.2007)

Tenhle sitcom jsem viděl už tolikrát, díky častému opakování v televizi. A nikdy jsem neviděl všechny díly. Připouštím, že ne všechny vtípky padnou na úrodnou půdu, ale každé nové módní kreace Fran a její matka, která vždy tvrdí, jak hubne a potom je záběr, jak se cpe, tak to mě vždy dostane! Myslím, že je to slušný americký sitcom!(22.5.2009)

Blbustka, ktera si svou blbost uvedomuje a vyuziva ji k parodii na obdobne sitcomy a zanrova klise. Uroven humoru kolisa s jeho puvodcem / postavou, snad nikdy ale neklesne do nechtene trapnosti. Te chtene je tu dost, stejne jako absurdity a povrchnosti, vzdy jde ale jen o laskyplnou 'poctu' vsem tem televiznim brakum = tezko snesitelne pro nahodneho divaka, ktery nevi co sleduje. ___ A Niles a babcou Yettou jsou nezapomenutelni.(3.8.2008)

• - Závěrečná scéna epizody 2x16 - Canasta Masta, kde NIles (Daniel Davis) tancuje za doprovodu písně "Old Time Rock and Roll" od Boba Segera a paroduje tak scénu Toma Cruise z filmu Riskantní podnik, byla v magazínu Empire označena jako jedna z deseti nejlepších scén komediálních seriálů v devadesátých letech. (Sony1994)

• - Sestra C. C. (Lauren Lane) se jmenuje D. D., matka B. B. a sestřenice G. G. (LordB)

• - Producenti chtěli, aby hlavní postava Fran byla Italo-Američanka, nicméně Drescher si přála, aby původ její postavy byl židovský. Nakonec tedy postava Val Toriello dostala italsko-americký původ, přičemž její představitelka Rachel Chagall je ve skutečnosti Židovka. (HappySmile)