Chůva k pohledání (TV seriál)

The Nanny

Pestúnka Franny

Pestúnka Fran

Komedie

USA, 1993 - 1999, 54 h 23 min (Minutáž: 146x22 min)

Mikel Neiers

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall, Ann Morgan Guilbert, Lainie Kazan, Darryl Hickman, Andrew Levitas, Harry Van Gorkum, Sophie Ward, Ian Abercrombie, Dan Aykroyd, James Marsden, Joseph Bologna, Bess Armstrong, Catherine Oxenberg, Robert Vaughn, John Astin, Rosie O'Donnell, Whoopi Goldberg, Coolio, Pamela Anderson, Robert Culp, Ian Buchanan, Ivana Milicevic, Nikki Cox, Rob Corddry, Dakin Matthews, Marianne Muellerleile, Elton John, Margaret Cho, Ray Charles, Kathryn Joosten, Andrew Steel, Thomas Dekker, Jake Richardson, Richard Fancy, Sparkle, Nancy Lenehan, Lance Reddick, Michael Bacall, Paolo Seganti, Joan Collins, Maria Conchita Alonso, Hugh Grant, Jackie Tohn, Philip Casnoff, Donna Cherry, Hal Linden, Judith Hoag, Eric Braeden, Chris Elliott, Lauren Tom, Jane Seymour, Joe Lando, Billy Ray Cyrus, Elizabeth Taylor, Donald J. Trump, Efrem Zimbalist Jr., Chevy Chase, Céline Dion, Nora Dunn, Ron Melendez, Liz Torres, Caroline Rhea, Chris Bruno, Stanley Kamel, Ryan McPartlin, Christopher Rich, Yvonne Sciò, Christina Pickles, Jane Sibbett, David Bowe, Bob Clendenin, Peter Scolari, Donna Douglas, Twiggy, Chad Everett, Cristine Rose, Donna Dixon, Marvin Hamlisch, Alicia Machado, Jessica Tuck, Lane Davies, Derek Webster, Joan Van Ark, Dennis Dun, Eartha Kitt, Jonathan Penner, Bonnie Morgan, Dayton Callie, Patrick Cassidy, Joel Murray, Spalding Gray, Zack Norman, David Starzyk, Lauren Koslow, Stephen Nichols, Maree Cheatham, Lyle Kanouse, T.K. Carter, Jeanne Cooper, Melody Thomas Scott, Peter Bergman, George Coe, Leann Hunley, Tracy Nelson, Scott Whyte, Melanie Good, Leigh Lawson, Gordon Thomson, Jay Robinson, J.D. Daniels, Sean Kanan, Richard Kline, Morgan Brittany, Tom Bergeron, Brian George, Susan Krebs, Michael Ensign, George Furth, George Murdock, Erik Estrada, Barbara Howard, Roseanne Barr, Sylvia Kay, Scott Baldyga, Steven Anderson, Sherman Augustus, Allan Rich, Miko Hughes, Brian Setzer, Marla Maples, Timothy Watters, Teresa Barnwell, Martha Gehman, Patti LaBelle, Jayne Meadows, Ellen Albertini Dow, Bette Midler, Wallace Shawn, Michael Bolton, Dee Dee Rescher, Mort Drescher, Sylvia Drescher, Bryant Gumbel, Jason Alexander, Jay Leno, Harry Hamlin, John Bishop, Blake McIver Ewing, Andy Mackenzie, Fred Stoller, Leila Kenzle, Lawrence Mandley, Anne Betancourt, Miriam Flynn, Ray Stricklyn, Lisa Loeb, Barry Livingston, Sally Kirkland, Anne Lambton, Nora Gordon, Pamela Hayden, Ralph Manza (herec, a.z.), Gabrielle Boni, Ajay Mehta, Joyce Brothers, Richard Roat, Edward Hibbert, Dina Merrill, Bob Barker, Dick Martin, Jack Knight, David Gianopoulos, David Carpenter, Brett Stimely, Ray Abruzzo, Bob Bancroft, Alex Trebek, Adam Hendershott, William Bumiller, Rich Little, Gloria Gifford, David L. Lander, Peggy Blow, Ray William Johnson, Carol Channing, Jonathan Baker, Lila Garrett, Cloris Leachman, Matt McCoy, Steven Posner, Lesley-Anne Down, Andy Dick, Rita Moreno, Bryan Clark, Richard Kind, Barry Watson, Vanessa Zima, Richard Portnow, Ben Vereen, Corbin Bernsen, Christopher Brandt, Liz Smith, Marion Ramsey, Steve Lawrence, David Carpenter, Tyne Daly, Patrick Cassidy, Milton Reame James, David Letterman, Michael McKean, Milton Berle, John LaMotta, Justin Jon Ross, Maurice LaMarche, Bryan Kirkwood, Richard Tanner, John-Paul Davidson, Burt Bacharach, Magda Harout, Tim Bagley, Philippe Bergeron, Brian Bloom, Donald O'Connor, Dana Gould, Michael Orlando, Lesley-Ann Brandt, Todd Graff, Jon Stewart, Rodrigo Estrada Alday, Robert Urich, Robert Costanzo, Jamie Renée Smith, Will Potter, Michael Brandon, Lois Chiles, Ed Begley Jr., Shemar Moore, Joshua Morrow, Barbara Crampton, Hunter Tylo, Joey Slotnick, Anna Berger, Scott Baio, Ray Romano, Diane Baker, Estelle Getty, Howie Mandel, Martin Mull, Bruce Vilanch, Saemi Nakamura, Chris Marquette, Maxwell Caulfield, Lynn Redgrave, Linda Shayne, Gabriel Bologna, David Furnish, Dona Hardy, J. Madison Wright

Když jsem to viděl kdysi, byly to čisté 4*. Teď je to takových 70%. První díly jsou velice povedené, vtípky, grimasy a hlas Fran neohraný. Nicméně s přibývajícími díly už se vtipy dost opakují, grimasy Fran už z poloviny nudí a její hlas leze na nervy. Co drží svou kvalitu konstantně celou dobu je sluha Nails. Velká škoda, že nemá více prostoru, protože jeho hlášky a mimika jsou naprosto dokonalé. Výborně se také povedla postava babičky Yetty, to je taky pěkný "případ". Celkově tedy seriál dost povedený, ale na rozdíl třeba od Přátel se vtipy časem ohrají a není to už tak zábavné. Prostě těch 70%. Howgh!(1.6.2005)

• sinp

Rozhodně znám lepší projekty s nahraným smíchem, než tohle. Ono, tady je opravdu ten "smíchomat" zapotřebí, jelikož já ve své zabedněnosti příliš nepochopil čemu se zasmát. Ještě, že mi to ten přístroj vysvětlil, ale další rýpanec, mně ty scény dvakrát vtipné nepřijdou... Zajímalo by mně, jakou roli tady hraje ten zatraceně levně vypadající zevnějšek a zuřivě přehrávající hlavní postavy. To je na mně prostě moc...umělecký!(17.8.2005)

• Rosaviva

Tenhle seriál teda fakt nemůžu. A nemůžu si pomoct. Fran Fine mě nehorázně vytáčí a to nejen svým "krásným" hlasem. Být její zaměstnavatel, dávno bych jí omlátila hlavu o zeď a propustila. Vidět jeden díl každý den, je naprostá sebevražda, kdo to dokáže, je mistr. Mě stačí jeden týdně a už je mi nevolno. 2* za někdy dost výborné hádky mezi Slečnou Blbkok a sluhou.(15.11.2009)

• kukentipla

O čem to je? Rádoby vtipná (trapná a krajně nesympatická) chůva, se má starat o tři roztomilé dětičky (parchynty, které by skopal do krychličky i papež). Mezitím flirtuje s jejich pohledným (senilním) tatínkem. Navíc se tam motá bonmoty (Miloš Zeman byl, proti němu světová extratřída) hýřící sluha. Co já NATO? Trapný až a na půdu a ještě o nějaký ten metříček výše. Všechny postavy jsou neskutečně nesympatické, vtipy k uzoufání nudné, v lepším případě krajně nepovedené. Brekeke tohle ne-e.(18.8.2008)

Uječená Fran Fine, její nenažraná matka Sylvie ala popelnice a věčně sklerotická a sjetá babička Yetta. Dále pak Niles se svým suchým humorem a jeho oběť "C.C.". Tenhle spolek si fakt nechám líbit a rád se na něj vždy kouknu. Tento skvělý sitcom, který má občas malé výkyvy mě fakt baví a někdy se u něj fakt válím smíchy. Samozřejmě cenu za nejlepšího komika vyhrává (doslova) nesmrtelná Yetta. Sranda opravdu zaručena.(8.11.2009)

• - Mortyho, otce Fran (Fran Drescher), který se objevil poprvé v 17. epizodě poslední série, ztvárnil zpěvák a herec Steve Lawrence. Ten se již předtím v seriálu objevil, a to v 16. díle druhé série, kde hrál sám sebe, zpěváka v Las Vegas. (Patw)

• - C.C. je zkratkou Chastity Claire. (HappySmile)

• - Dvojčata, která porodila během natáčení Rachel Chagall (Val Toriello), se jmenují Eva a Jonah. Stejná jména potom dali tvůrci seriálu dvojčatům, která se narodila Fran a Maxwellovi - Eve Catherine a Jonah Samuel. (HappySmile)