Chůva k pohledání (TV seriál)

The Nanny

Pestúnka Franny

Pestúnka Fran

Komedie

USA, 1993–1999, 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Mikel Neiers

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall, Ann Morgan Guilbert, Lainie Kazan, Darryl Hickman, Andrew Levitas, Harry Van Gorkum, Sophie Ward, Ian Abercrombie, Dan Aykroyd, James Marsden, Joseph Bologna, Bess Armstrong, Catherine Oxenberg, Robert Vaughn, John Astin, Rosie O'Donnell, Whoopi Goldberg, Coolio, Pamela Anderson, Robert Culp, Ian Buchanan, Ivana Milicevic, Nikki Cox, Rob Corddry, Dakin Matthews, Marianne Muellerleile, Elton John, Margaret Cho, Ray Charles, Kathryn Joosten, Andrew Steel, Thomas Dekker, Jake Richardson, Richard Fancy, Sparkle, Nancy Lenehan, Lance Reddick, Michael Bacall, Paolo Seganti, Joan Collins, Maria Conchita Alonso, Hugh Grant, Jackie Tohn, Philip Casnoff, Donna Cherry, Hal Linden, Judith Hoag, Eric Braeden, Chris Elliott, Lauren Tom, Jane Seymour, Joe Lando, Billy Ray Cyrus, Elizabeth Taylor, Donald J. Trump, Efrem Zimbalist Jr., Chevy Chase, Céline Dion, Nora Dunn, Ron Melendez, Liz Torres, Caroline Rhea, Chris Bruno, Stanley Kamel, Ryan McPartlin, Christopher Rich, Yvonne Sciò, Christina Pickles, Jane Sibbett, David Bowe, Bob Clendenin, Peter Scolari, Donna Douglas, Twiggy, Chad Everett, Cristine Rose, Donna Dixon, Marvin Hamlisch, Alicia Machado, Jessica Tuck, Lane Davies, Derek Webster, Joan Van Ark, Dennis Dun, Eartha Kitt, Jonathan Penner, Bonnie Morgan, Dayton Callie, Patrick Cassidy, Joel Murray, Spalding Gray, Zack Norman, David Starzyk, Lauren Koslow, Stephen Nichols, Maree Cheatham, Lyle Kanouse, T.K. Carter, Jeanne Cooper, Melody Thomas Scott, Peter Bergman, George Coe, Leann Hunley, Tracy Nelson, Scott Whyte, Melanie Good, Leigh Lawson, Gordon Thomson, Jay Robinson, J.D. Daniels, Sean Kanan, Richard Kline, Morgan Brittany, Tom Bergeron, Brian George, Susan Krebs, Michael Ensign, George Furth, George Murdock, Erik Estrada, Barbara Howard, Roseanne Barr, Sylvia Kay, Scott Baldyga, Steven Anderson, Sherman Augustus, Allan Rich, Miko Hughes, Brian Setzer, Marla Maples, Timothy Watters, Teresa Barnwell, Martha Gehman, Patti LaBelle, Jayne Meadows, Ellen Albertini Dow, Bette Midler, Wallace Shawn, Michael Bolton, Dee Dee Rescher, Mort Drescher, Sylvia Drescher, Bryant Gumbel, Jason Alexander, Jay Leno, Harry Hamlin, John Bishop, Blake McIver Ewing, Andy Mackenzie, Fred Stoller, Leila Kenzle, Lawrence Mandley, Anne Betancourt, Miriam Flynn, Ray Stricklyn, Lisa Loeb, Barry Livingston, Sally Kirkland, Anne Lambton, Nora Gordon, Pamela Hayden, Ralph Manza (herec, a.z.), Gabrielle Boni, Ajay Mehta, Joyce Brothers, Richard Roat, Edward Hibbert, Dina Merrill, Bob Barker, Dick Martin, Jack Knight, David Gianopoulos, David Carpenter, Brett Stimely, Ray Abruzzo, Bob Bancroft, Alex Trebek, Adam Hendershott, William Bumiller, Rich Little, Gloria Gifford, David L. Lander, Peggy Blow, Ray William Johnson, Carol Channing, Jonathan Baker, Lila Garrett, Cloris Leachman, Matt McCoy, Steven Posner, Lesley-Anne Down, Andy Dick, Rita Moreno, Bryan Clark, Richard Kind, Barry Watson, Vanessa Zima, Richard Portnow, Ben Vereen, Corbin Bernsen, Christopher Brandt, Liz Smith, Marion Ramsey, Steve Lawrence, Tyne Daly, Patrick Cassidy, Milton Reame James, David Letterman, Michael McKean, Milton Berle, John LaMotta, Justin Jon Ross, Maurice LaMarche, Bryan Kirkwood, Richard Tanner, John-Paul Davidson, Burt Bacharach, Magda Harout, Tim Bagley, Philippe Bergeron, Brian Bloom, Donald O'Connor, Dana Gould, Michael Orlando, Lesley-Ann Brandt, Todd Graff, Jon Stewart, Rodrigo Estrada Alday, Robert Urich, Robert Costanzo, Jamie Renée Smith, Will Potter, Michael Brandon, Lois Chiles, Ed Begley Jr., Shemar Moore, Joshua Morrow, Barbara Crampton, Hunter Tylo, Joey Slotnick, Anna Berger, Scott Baio, Ray Romano, Diane Baker, Estelle Getty, Howie Mandel, Martin Mull, Bruce Vilanch, Saemi Nakamura, Chris Marquette, Maxwell Caulfield, Lynn Redgrave, Linda Shayne, Gabriel Bologna, David Furnish, Dona Hardy, J. Madison Wright, Rita Rudner, Richard Tanner, Alex Nevil, Roger Clinton, Nancy Linari, Dorothy Lyman, Jim Lau, Peter Marc Jacobson, Michael Winters, Jared Doud, Les Brandt

Ono se to nezdá na první pohled, ale Chůva je velmi povedený sitcom. Řekli byste, že se s chůvou, která touží po svém zaměstnavateli už od první série nemůže být stejná kvalita od začátku do konce, ale kvalitně je to stále na stejném levelu v každé sérii. Dokázala mě rozesmát v každém díle a to je co říct. Klobouk dolů, takže si zaslouží lepší čtyři!(1.10.2016)

Už jen díky sluhovi Nilesovi si tenhle sitcom zaslouží 3 hvězdičky! Narozdíl od telenovel všeho druhu se při sledování "tohoto" alespoň vcelku pobavíte. Podívaná je to opravdu nenáročná, což beru u tohoto druhu díla jako jednoznačné plus. Zkrátka výborný tip pro volný čas, když nemáte chuť sledovat komplikované celovečerní filmy a zas nechcete jen tupě zírat do zdi...(4.6.2005)

• Djkoma

Fran si hraje na Fran. Chůva k pohledání je hodně jednoduchá zábava postavená na jedné postavě, chůvě, která přijde se svými způsoby do poměrně zámožné rodiny. Jako jediná pořádná žena v domě si tak dělá pořádek nejen svým uměním chůvy, ale i ostrým jazykem. Sledovat to déle než těch pár minut jednou za měsíc by pravděpodobně vedlo k doživotní nesnesitelnosti všech podobných sitcomů... Škoda, že se k nám do Česka nedostalo i to horší z tohoto žánru, takže v chůvě většina lidí něco výrazně tragického (až odpadového)...(10.6.2010)

Já tenhle seriál měla vždycky moc ráda. Některé díly jsou lepší, jiné slabší...ale hlavní postavy jsou prostě skvělé - zejména cynický sluha Niles, jehož největší zálibou je špehování všech v domě a také to, že se navzájem mučí s chladnou neurotickou obchodní partnerkou pána domu. Jejich přestřelky a naschvály nemají chybu. Hlavní pár show je také vyladěn...mezi hlasitou a vždy parádně nastrojenou chůvou Fine z Flashingu a brodwayským britským producentem (který vypadá jako Pierce Brosnan - viz. seriál :)) to zábavně jiskří. Spolu s věčně hubnoucí Franinou matkou, ne moc bystrou Val a sympatickými představitelí dětí (zejména Gracie nemá nikdy chybu) je to prostě pohodičkový seriál, často výborně vtipný a řadou nezapomenutelných scén. I když souhlasím s tím, že vtipy jsou mnohdy na jedno brdo a možná se to rychle okouká...já na chůvu nedám dopustit i s jejími chybami. Pozor! :) Do hlavy se vám pravděpodopně nesmazatelně vryje - Slečno Fiiiiiiiiiiine!!!! nebo ach, pane Sheffffieeeeelde! :) http://www.youtube.com/watch?v=A3XdLTBcYYM(21.8.2013)

Uječená Fran Fine, její nenažraná matka Sylvie ala popelnice a věčně sklerotická a sjetá babička Yetta. Dále pak Niles se svým suchým humorem a jeho oběť "C.C.". Tenhle spolek si fakt nechám líbit a rád se na něj vždy kouknu. Tento skvělý sitcom, který má občas malé výkyvy mě fakt baví a někdy se u něj fakt válím smíchy. Samozřejmě cenu za nejlepšího komika vyhrává (doslova) nesmrtelná Yetta. Sranda opravdu zaručena.(8.11.2009)

• - Úvodní píseň zpívá Ann Hampton Callaway. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Dvojčata, která porodila během natáčení Rachel Chagall (Val Toriello), se jmenují Eva a Jonah. Stejná jména potom dali tvůrci seriálu dvojčatům, která se narodila Fran a Maxwellovi - Eve Catherine a Jonah Samuel. (HappySmile)

• - Sestra C. C. (Lauren Lane) se jmenuje D. D., matka B. B. a sestřenice G. G. (LordB)