Chůva k pohledání (TV seriál)

The Nanny

Pestúnka Franny

Pestúnka Fran

Komedie

USA, 1993 - 1999, 54 h 23 min (Minutáž: 146x22 min)

Mikel Neiers

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall, Ann Morgan Guilbert, Lainie Kazan, Darryl Hickman, Andrew Levitas, Harry Van Gorkum, Sophie Ward, Ian Abercrombie, Dan Aykroyd, James Marsden, Joseph Bologna, Bess Armstrong, Catherine Oxenberg, Robert Vaughn, John Astin, Rosie O'Donnell, Whoopi Goldberg, Coolio, Pamela Anderson, Robert Culp, Ian Buchanan, Ivana Milicevic, Nikki Cox, Rob Corddry, Dakin Matthews, Marianne Muellerleile, Elton John, Margaret Cho, Ray Charles, Kathryn Joosten, Andrew Steel, Thomas Dekker, Jake Richardson, Richard Fancy, Sparkle, Nancy Lenehan, Lance Reddick, Michael Bacall, Paolo Seganti, Joan Collins, Maria Conchita Alonso, Hugh Grant, Jackie Tohn, Philip Casnoff, Donna Cherry, Hal Linden, Judith Hoag, Eric Braeden, Chris Elliott, Lauren Tom, Jane Seymour, Joe Lando, Billy Ray Cyrus, Elizabeth Taylor, Donald J. Trump, Efrem Zimbalist Jr., Chevy Chase, Céline Dion, Nora Dunn, Ron Melendez, Liz Torres, Caroline Rhea, Chris Bruno, Stanley Kamel, Ryan McPartlin, Christopher Rich, Yvonne Sciò, Christina Pickles, Jane Sibbett, David Bowe, Bob Clendenin, Peter Scolari, Donna Douglas, Twiggy, Chad Everett, Cristine Rose, Donna Dixon, Marvin Hamlisch, Alicia Machado, Jessica Tuck, Lane Davies, Derek Webster, Joan Van Ark, Dennis Dun, Eartha Kitt, Jonathan Penner, Bonnie Morgan, Dayton Callie, Patrick Cassidy, Joel Murray, Spalding Gray, Zack Norman, David Starzyk, Lauren Koslow, Stephen Nichols, Maree Cheatham, Lyle Kanouse, T.K. Carter, Jeanne Cooper, Melody Thomas Scott, Peter Bergman, George Coe, Leann Hunley, Tracy Nelson, Scott Whyte, Melanie Good, Leigh Lawson, Gordon Thomson, Jay Robinson, J.D. Daniels, Sean Kanan, Richard Kline, Morgan Brittany, Tom Bergeron, Brian George, Susan Krebs, Michael Ensign, George Furth, George Murdock, Erik Estrada, Barbara Howard, Roseanne Barr, Sylvia Kay, Scott Baldyga, Steven Anderson, Sherman Augustus, Allan Rich, Miko Hughes, Brian Setzer, Marla Maples, Timothy Watters, Teresa Barnwell, Martha Gehman, Patti LaBelle, Jayne Meadows, Ellen Albertini Dow, Bette Midler, Wallace Shawn, Michael Bolton, Dee Dee Rescher, Mort Drescher, Sylvia Drescher, Bryant Gumbel, Jason Alexander, Jay Leno, Harry Hamlin, John Bishop, Blake McIver Ewing, Andy Mackenzie, Fred Stoller, Leila Kenzle, Lawrence Mandley, Anne Betancourt, Miriam Flynn, Ray Stricklyn, Lisa Loeb, Barry Livingston, Sally Kirkland, Anne Lambton, Nora Gordon, Pamela Hayden, Ralph Manza (herec, a.z.), Gabrielle Boni, Ajay Mehta, Joyce Brothers, Richard Roat, Edward Hibbert, Dina Merrill, Bob Barker, Dick Martin, Jack Knight, David Gianopoulos, David Carpenter, Brett Stimely, Ray Abruzzo, Bob Bancroft, Alex Trebek, Adam Hendershott, William Bumiller, Rich Little, Gloria Gifford, David L. Lander, Peggy Blow, Ray William Johnson, Carol Channing, Jonathan Baker, Lila Garrett, Cloris Leachman, Matt McCoy, Steven Posner, Lesley-Anne Down, Andy Dick, Rita Moreno, Bryan Clark, Richard Kind, Barry Watson, Vanessa Zima, Richard Portnow, Ben Vereen, Corbin Bernsen, Christopher Brandt, Liz Smith, Marion Ramsey, Steve Lawrence, David Carpenter, Tyne Daly, Patrick Cassidy, Milton Reame James, David Letterman, Michael McKean, Milton Berle, John LaMotta, Justin Jon Ross, Maurice LaMarche, Bryan Kirkwood, Richard Tanner, John-Paul Davidson, Burt Bacharach, Magda Harout, Tim Bagley, Philippe Bergeron, Brian Bloom, Donald O'Connor, Dana Gould, Michael Orlando, Lesley-Ann Brandt, Todd Graff, Jon Stewart, Rodrigo Estrada Alday, Robert Urich, Robert Costanzo, Jamie Renée Smith, Will Potter, Michael Brandon, Lois Chiles, Ed Begley Jr., Shemar Moore, Joshua Morrow, Barbara Crampton, Hunter Tylo, Joey Slotnick, Anna Berger, Scott Baio, Ray Romano, Diane Baker, Estelle Getty, Howie Mandel, Martin Mull, Bruce Vilanch, Saemi Nakamura, Chris Marquette, Maxwell Caulfield, Lynn Redgrave, Linda Shayne, Gabriel Bologna, David Furnish, Dona Hardy, J. Madison Wright, Rita Rudner, Richard Tanner, Alex Nevil, Roger Clinton, Nancy Linari, Dorothy Lyman, Jim Lau, Peter Marc Jacobson

Naprosto nezajímavý sitcom z americké produkce, který, jak už zde bylo zmíněno, napodobuje Ženatého. Ale za těch pár obstojných vtipů hlavně od majordoma Nilese dám aspoň tu jednu hvězdu. *** Doplněk (12.10.2009): Původní verdikt anulován. Možná jsem se asi pomátl, ale při nynější repríze na Primě se mi tento seriál začal celkem zamlouvat. Už mi ani nevadí postava Fran a její částečné vykrádání Peggy (ono ani nic jiného nezbývá, když si Dreschner napsala seriál sobě na tělo). Ovšem pořád zůstává kolísává úroveň epizod a situací. Zvyšuji hodnocení o dvě hvězdy. Český dabing je na primácké poměry opravdu povedený (předveším Čech).(23.1.2009)

• sepp

Tak 2 a 1/2*. Vetsina foru je vesmes slaboduchych a clovek se poradne nezasmeje, obcas jsou ale vytecne. Ale cely serial dokaze pobavit pokud pristoupite na jeho hru - tedy silne prehnane postavy. Pokud tento koncept prijmete, prictete si navic jednu hvezdicku. Cesky dabing Chuve k pohledani pridava vic nez by se zdalo a kdyz nic jineho, tak na Fran Descher se aspon opravdu dobre diva, proste stabajzna :)(16.1.2009)

Tento seriál jsem viděl už několikrát a mohu na něj koukat stále znovu a znovu. Povedený seriál, který šíří každodenním vtipem se prostě nedá okoukat. Postavy jsou naprosto dokonalé ať jde o sluhu Nailse, CeCe, matku Fran či babku Yettu tohle je cirkus (v tom nejlepším smysle slova), který prostě diváka vtáhne do děje a zaručeně pobaví. Možná ne všichni zde na CSFD chovají k tomuto seriálu stejné city jako já, ale pro mě rozhodně jeden z bezkonkurenčně nejlepších sitcomů vůbec. Proto nemohu jinak než 5*.(31.3.2013)

Takovou ženskou, aby vážně pohledali. Dokonale jim obrátila život naruby. Jako oddechovka je to velmi příjemná záležitost. "Pročpak nejsi v posteli? Nakapal jsem si do nosu tolik eykalyptu, že mě ve snu napadla vzteklá koala." To mu se prostě nejde nesmát. Parodování seriálu Dynastie nemělo chybu. Jednu chvíli jsem si myslela, že tam opravdu vešla skutečná Alexis.(23.10.2009)

• ScreamJay

Teda slečna Fine by se mohla zapsat do Guinessovky v kategorii největší ječák v dějinách seriálů. Chůva k pohledání je jedním z dlouhé řady sedacích sitcomů, kde vídáte pořád a pořád ty samé postavy v pořád těch samých a nevtipných scénkách. A když už se nějaká hláška vyrve z pout stereotypu a ten výše zmiňovaný ječák a natužené tupé mu dodají punc vtipnosti divák leckdy unaven předchozím dějem tuto jiskřičku naděje ano nezahlédne. Spíš mu to podpálí křeslo pod zadkem a musí jít tu bednu vypnout, aby zabránil dalšímu rozkladu své mozkové kůry. Nápad to zas není tak špatný, ale dabing hlavní hrdinky podpořený jejím šíleným vzezřením mi vždycky nažene husí kůži. U mě si tudíž vše zmíněné vysloužilo maximálně jednu uslintanou hvězdičku.......(29.7.2004)

• - Fran je zkrácenina jména Francine (což je také jméno její představitelky Fran Drescher). (HappySmile)

• - Fran Fine (Fran Drescher) obdivuje zpěvačku Barbru Streisand. Ačkoliv je její jméno proneseno skoro v každém dílu, hrála jen v jedné epizodě. (Nancy...)

• - Závěrečná scéna epizody 2x16 - Canasta Masta, kde NIles (Daniel Davis) tancuje za doprovodu písně "Old Time Rock and Roll" od Boba Segera a paroduje tak scénu Toma Cruise z filmu Riskantní podnik, byla v magazínu Empire označena jako jedna z deseti nejlepších scén komediálních seriálů v devadesátých letech. (Sony1994)