Chůva k pohledání (TV seriál)

The Nanny

Pestúnka Franny

Pestúnka Fran

Komedie

USA, 1993 - 1999, 54 h 23 min (Minutáž: 146x22 min)

Mikel Neiers

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall, Ann Morgan Guilbert, Lainie Kazan, Darryl Hickman, Andrew Levitas, Harry Van Gorkum, Sophie Ward, Ian Abercrombie, Dan Aykroyd, James Marsden, Joseph Bologna, Bess Armstrong, Catherine Oxenberg, Robert Vaughn, John Astin, Rosie O'Donnell, Whoopi Goldberg, Coolio, Pamela Anderson, Robert Culp, Ian Buchanan, Ivana Milicevic, Nikki Cox, Rob Corddry, Dakin Matthews, Marianne Muellerleile, Elton John, Margaret Cho, Ray Charles, Kathryn Joosten, Andrew Steel, Thomas Dekker, Jake Richardson, Richard Fancy, Sparkle, Nancy Lenehan, Lance Reddick, Michael Bacall, Paolo Seganti, Joan Collins, Maria Conchita Alonso, Hugh Grant, Jackie Tohn, Philip Casnoff, Donna Cherry, Hal Linden, Judith Hoag, Eric Braeden, Chris Elliott, Lauren Tom, Jane Seymour, Joe Lando, Billy Ray Cyrus, Elizabeth Taylor, Donald J. Trump, Efrem Zimbalist Jr., Chevy Chase, Céline Dion, Nora Dunn, Ron Melendez, Liz Torres, Caroline Rhea, Chris Bruno, Stanley Kamel, Ryan McPartlin, Christopher Rich, Yvonne Sciò, Christina Pickles, Jane Sibbett, David Bowe, Bob Clendenin, Peter Scolari, Donna Douglas, Twiggy, Chad Everett, Cristine Rose, Donna Dixon, Marvin Hamlisch, Alicia Machado, Jessica Tuck, Lane Davies, Derek Webster, Joan Van Ark, Dennis Dun, Eartha Kitt, Jonathan Penner, Bonnie Morgan, Dayton Callie, Patrick Cassidy, Joel Murray, Spalding Gray, Zack Norman, David Starzyk, Lauren Koslow, Stephen Nichols, Maree Cheatham, Lyle Kanouse, T.K. Carter, Jeanne Cooper, Melody Thomas Scott, Peter Bergman, George Coe, Leann Hunley, Tracy Nelson, Scott Whyte, Melanie Good, Leigh Lawson, Gordon Thomson, Jay Robinson, J.D. Daniels, Sean Kanan, Richard Kline, Morgan Brittany, Tom Bergeron, Brian George, Susan Krebs, Michael Ensign, George Furth, George Murdock, Erik Estrada, Barbara Howard, Roseanne Barr, Sylvia Kay, Scott Baldyga, Steven Anderson, Sherman Augustus, Allan Rich, Miko Hughes, Brian Setzer, Marla Maples, Timothy Watters, Teresa Barnwell, Martha Gehman, Patti LaBelle, Jayne Meadows, Ellen Albertini Dow, Bette Midler, Wallace Shawn, Michael Bolton, Dee Dee Rescher, Mort Drescher, Sylvia Drescher, Bryant Gumbel, Jason Alexander, Jay Leno, Harry Hamlin, John Bishop, Blake McIver Ewing, Andy Mackenzie, Fred Stoller, Leila Kenzle, Lawrence Mandley, Anne Betancourt, Miriam Flynn, Ray Stricklyn, Lisa Loeb, Barry Livingston, Sally Kirkland, Anne Lambton, Nora Gordon, Pamela Hayden, Ralph Manza (herec, a.z.), Gabrielle Boni, Ajay Mehta, Joyce Brothers, Richard Roat, Edward Hibbert, Dina Merrill, Bob Barker, Dick Martin, Jack Knight, David Gianopoulos, David Carpenter, Brett Stimely, Ray Abruzzo, Bob Bancroft, Alex Trebek, Adam Hendershott, William Bumiller, Rich Little, Gloria Gifford, David L. Lander, Peggy Blow, Ray William Johnson, Carol Channing, Jonathan Baker, Lila Garrett, Cloris Leachman, Matt McCoy, Steven Posner, Lesley-Anne Down, Andy Dick, Rita Moreno, Bryan Clark, Richard Kind, Barry Watson, Vanessa Zima, Richard Portnow, Ben Vereen, Corbin Bernsen, Christopher Brandt, Liz Smith, Marion Ramsey, Steve Lawrence, David Carpenter, Tyne Daly, Patrick Cassidy, Milton Reame James, David Letterman, Michael McKean, Milton Berle, John LaMotta, Justin Jon Ross, Maurice LaMarche, Bryan Kirkwood, Richard Tanner, John-Paul Davidson, Burt Bacharach, Magda Harout, Tim Bagley, Philippe Bergeron, Brian Bloom, Donald O'Connor, Dana Gould, Michael Orlando, Lesley-Ann Brandt, Todd Graff, Jon Stewart, Rodrigo Estrada Alday, Robert Urich, Robert Costanzo, Jamie Renée Smith, Will Potter, Michael Brandon, Lois Chiles, Ed Begley Jr., Shemar Moore, Joshua Morrow, Barbara Crampton, Hunter Tylo, Joey Slotnick, Anna Berger, Scott Baio, Ray Romano, Diane Baker, Estelle Getty, Howie Mandel, Martin Mull, Bruce Vilanch, Saemi Nakamura, Chris Marquette, Maxwell Caulfield, Lynn Redgrave, Linda Shayne, Gabriel Bologna, David Furnish, Dona Hardy, J. Madison Wright, Rita Rudner, Richard Tanner, Alex Nevil, Roger Clinton, Nancy Linari, Dorothy Lyman, Jim Lau
  • sepp

Tak 2 a 1/2*. Vetsina foru je vesmes slaboduchych a clovek se poradne nezasmeje, obcas jsou ale vytecne. Ale cely serial dokaze pobavit pokud pristoupite na jeho hru - tedy silne prehnane postavy. Pokud tento koncept prijmete, prictete si navic jednu hvezdicku. Cesky dabing Chuve k pohledani pridava vic nez by se zdalo a kdyz nic jineho, tak na Fran Descher se aspon opravdu dobre diva, proste stabajzna :)(16.1.2009)

Chůva k pohledání (The Nanny) je seriál, na kterém jsem vyrůstal. Sitcomu dávám 5* zejména z důvodu, že i když si ho pouštím dokola, nikdy mě nezklame... Fran Drescher dodává seriálu originální humor, který pobaví zaručeně každého. I když se určitě najdou i tací, kterým se seriál nelíbí, já dodnes nevidím žádnou konkurenci, která by mě bavila pokaždé, co si ji pustím....(15.3.2011)

Chůva zde nemá takovou oblíbenost, kterou k ní chovám já. Slečnu Fajn mám rád nejen pro její postavu, ale i pro její podobu s Peggy Bundovou, její grimasy, a tak bych mohl pokračovat. Postavy tohoto seriálu, zvláště Nails, kolegyně pana Sheffielda, matka Fran a babka Yeta mi dokáží zvednout náladu. Ano, tento seriál je možná neinteligentní, nicméně proč pořád sledovat seriály s vážnou tématikou? Chůva k pohledání není špatný seriál. Jen nesedne každému.(29.12.2007)

Perfektní komediální seriál z 90.let,který pobaví a pohladí člověka i když venku je hnusné počasí a na chvíli myslíte na uplně jiné věci.Nejperfektnější je postava Nilese alias Daniel Davis,který sype hlášky na každém kroku a zapadl do rodiny stejně rychle jako neohrabaná holka "z ulice" s kosmetickým kufírkem Fran Fine-a její potřeštěná rodina.Krásně se zde prolínají dva světy - ten normální a ten nóbl,který většinou před tím normálním světem jen zavřou dveře a díky bohu tento seriál je v tomto trošku jiný.Moc se mi líbí nevraživost mezi Nilesem a C.C.,kterou bych nejraději za vlasy vytahala z baráku :-D..Očekávaný konec zamilovaný manželský pár Fran a Maxwell(mimochodem Charles Shaughnessy je fakt kusanec).Bohužel ne všechny herce čekal šťastný konec např. z Madeline Zima naprosto vyprchal všudypřítomný roztomilý kukuč a chytré hlášky už její působení nezachrání..tudíž další upadlá dětská hvězda.(14.7.2012)

• Perfo

Je to barevné, hýbe se to a je to na pokračování. Žena s dokonalými tvary a prázdnou hlavou je plná citu a něhy. Hoří láskou k panu dokonalému a on k ní, ale neví jak to vyjádřit (nevyčerpatelný zdroj pro "příběh"). Její matka, "babča", žvásty o kilometrové židovské rodině. Vše je to zabaleno do úhledného balíčku s roztřepanou mašličkou. Tohle nezachrání od odpadu ani občas dost dobré, vzájemné stěry mezi servilním sluhou a blonďatou štíhačkou. Seriál pro tupé ovce, bez vkusu, ladu a skladu.(12.11.2009)

• - V seriálu nebylo nikdy řečeno, jaké je Nilesovo (Daniel Davis) příjmení. (HappySmile)

• - Fran je zkrácenina jména Francine (což je také jméno její představitelky Fran Drescher). (HappySmile)

• - Ann Morgan Guilbert (Yetta) je pouze o pět let starší než její seriálová dcera Renee Taylor (Sylvia Fine). (kamisu)