Chůva k pohledání

(TV seriál)
  • USA The Nanny (více)
Komedie
USA, (1993–1999), 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, (více)

Série(6) / Epizody(145)

Fran Fineová přišla o snoubence i o práci. Náhodou se dostane do domu bohatého vdovce jako chůva jeho tří dětí a všem obrátí život naruby... Fran Fineová pracuje ve svatebním salonu u Danyho, se kterým je zasnoubená. Jenže Dany se s ní rozejde, a navíc ji propustí. Fran se tak ocitá bez práce a bez snoubence – a začne se živit jako podomní obchodnice s kosmetikou. Přitom se náhodou dostane i do domu bohatého vdovce Maxwella Sheffielda, který právě shání chůvu pro své děti, desetiletého syna Brightona, čtrnáctiletou Maggie a malou Grace. Fran je na zkoušku přijata. Na rozdíl od předchozí chůvy se Fran chová zcela jinak a své osobité názory bez obalu sděluje okolí. To se ovšem některým členům domácnosti ani hostům nelíbí... (oficiální text distributora)

Djkoma

Fran si hraje na Fran. Chůva k pohledání je hodně jednoduchá zábava postavená na jedné postavě, chůvě, která přijde se svými způsoby do poměrně zámožné rodiny. Jako jediná pořádná žena v domě si tak dělá pořádek nejen svým uměním chůvy, ale i ostrým jazykem. Sledovat to déle než těch pár minut jednou za měsíc by pravděpodobně vedlo k doživotní nesnesitelnosti všech podobných sitcomů... Škoda, že se k nám do Česka nedostalo i to horší z tohoto žánru, takže v chůvě většina lidí něco výrazně tragického (až odpadového)... ()

Malarkey

Chůva Fajn je uplně tupá ženská, která neví co řiká, ale davy bouří a diváci se baví. Diváci? No myslím tim Američany, kteří se u toho řežou smíchy od začátku do konce, prakticky čemukoliv co mi příjde trapný, ale těch pár opravdu dobrých vtipů pořádně ani nevidí. Ne, není to zas tak hrozné, je to hloupé a dabing tomu dodává grády, ale zas tak hrozné to rozhodně není. Dokonce se občas i zasměju, ale v tomto druhu zábavných seriálů prostě a jednoznačně konkurence není. Na Ala Bundu nikdo nemá. (4/10) ()

kleopatra

Hm.....od "odpadu!" do 5* - tomu řikám rozpětí. No jo, když ale mě se tenhle sitcom děsně líbí a díl od dílu víc. Atˇuž je to sluhův suchý humor a narážky na neurotickou finanční poradkyni, které se nedaří ulovit pana domácího, nebo věčně hubnoucí Franina matka, nesmrtelná sklerotická babička, nebo svobodné kamarádky a potencionální beznadějní nápadníci - já se bavím skvěle. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nakapal jsem si do nosu tolik eukalyptu, že mě ve snu napadla vzteklá koala." Sluha Niles je boží a s tím ostatním mám trochu problém. Zejména chůva Fran je mi sympatická natolik, že bych ji na rok zaplatil do služby svému největšímu nepříteli. Bohužel žádného nemám, takže může dál sloužit u nudného pana Sheffielda a já si budu dávat velký pozor na to, abych zašel na návštěvu pouze ve chvílích, kdy v domě řádí Niles a ostatní jsou pryč, zticha nebo stávkují na sociálce. ()

Gemini

Teda, postavit si kariéru na tom že napodobujete Peggy Bundovou, to chce kus odvahy. Rodina slečny Fine totiž je hnízdo Peggy Bundových, až na tu barvu vlasů. Většinu vtipů předem odhadnete a hlavní hrdinka osciluje od naprosto neodolatelné po příšernou slepici, často během jedné scénky. Největší king tak je Daniel Davis alais majordomus Niles, který hází ty nejlepší hlášky ze všech, je sarkastický až na půdu, a umí v tom chodit jako nikdo. ()

• V seriálu nebylo nikdy řečeno, jaké je Nilesovo (Daniel Davis) příjmení. (HappySmile)
  • Fran Fine (Fran Drescher) obdivuje zpěvačku Barbru Streisand. Ačkoliv je její jméno proneseno skoro v každém dílu, hrála jen v jedné epizodě. (Nancy...)
  • Když je C.C. v seriálu poslána do sanatoria, Lauren Lane, která ji hraje, musela ve skutečnosti na chvíli natáčení opustit kvůli narození svého dítěte. (HappySmile)