Chůva k pohledání (TV seriál)

The Nanny

Pestúnka Franny

Pestúnka Fran

Komedie

USA, 1993 - 1999, 54 h 23 min (Minutáž: 146x22 min)

Mikel Neiers

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall, Ann Morgan Guilbert, Lainie Kazan, Darryl Hickman, Andrew Levitas, Harry Van Gorkum, Sophie Ward, Ian Abercrombie, Dan Aykroyd, James Marsden, Joseph Bologna, Bess Armstrong, Catherine Oxenberg, Robert Vaughn, John Astin, Rosie O'Donnell, Whoopi Goldberg, Coolio, Pamela Anderson, Robert Culp, Ian Buchanan, Ivana Milicevic, Nikki Cox, Rob Corddry, Dakin Matthews, Marianne Muellerleile, Elton John, Margaret Cho, Ray Charles, Kathryn Joosten, Andrew Steel, Thomas Dekker, Jake Richardson, Richard Fancy, Sparkle, Nancy Lenehan, Lance Reddick, Michael Bacall, Paolo Seganti, Joan Collins, Maria Conchita Alonso, Hugh Grant, Jackie Tohn, Philip Casnoff, Donna Cherry, Hal Linden, Judith Hoag, Eric Braeden, Chris Elliott, Lauren Tom, Jane Seymour, Joe Lando, Billy Ray Cyrus, Elizabeth Taylor, Donald J. Trump, Efrem Zimbalist Jr., Chevy Chase, Céline Dion, Nora Dunn, Ron Melendez, Liz Torres, Caroline Rhea, Chris Bruno, Stanley Kamel, Ryan McPartlin, Christopher Rich, Yvonne Sciò, Christina Pickles, Jane Sibbett, David Bowe, Bob Clendenin, Peter Scolari, Donna Douglas, Twiggy, Chad Everett, Cristine Rose, Donna Dixon, Marvin Hamlisch, Alicia Machado, Jessica Tuck, Lane Davies, Derek Webster, Joan Van Ark, Dennis Dun, Eartha Kitt, Jonathan Penner, Bonnie Morgan, Dayton Callie, Patrick Cassidy, Joel Murray, Spalding Gray, Zack Norman, David Starzyk, Lauren Koslow, Stephen Nichols, Maree Cheatham, Lyle Kanouse, T.K. Carter, Jeanne Cooper, Melody Thomas Scott, Peter Bergman, George Coe, Leann Hunley, Tracy Nelson, Scott Whyte, Melanie Good, Leigh Lawson, Gordon Thomson, Jay Robinson, J.D. Daniels, Sean Kanan, Richard Kline, Morgan Brittany, Tom Bergeron, Brian George, Susan Krebs, Michael Ensign, George Furth, George Murdock, Erik Estrada, Barbara Howard, Roseanne Barr, Sylvia Kay, Scott Baldyga, Steven Anderson, Sherman Augustus, Allan Rich, Miko Hughes, Brian Setzer, Marla Maples, Timothy Watters, Teresa Barnwell, Martha Gehman, Patti LaBelle, Jayne Meadows, Ellen Albertini Dow, Bette Midler, Wallace Shawn, Michael Bolton, Dee Dee Rescher, Mort Drescher, Sylvia Drescher, Bryant Gumbel, Jason Alexander, Jay Leno, Harry Hamlin, John Bishop, Blake McIver Ewing, Andy Mackenzie, Fred Stoller, Leila Kenzle, Lawrence Mandley, Anne Betancourt, Miriam Flynn, Ray Stricklyn, Lisa Loeb, Barry Livingston, Sally Kirkland, Anne Lambton, Nora Gordon, Pamela Hayden, Ralph Manza (herec, a.z.), Gabrielle Boni, Ajay Mehta, Joyce Brothers, Richard Roat, Edward Hibbert, Dina Merrill, Bob Barker, Dick Martin, Jack Knight, David Gianopoulos, David Carpenter, Brett Stimely, Ray Abruzzo, Bob Bancroft, Alex Trebek, Adam Hendershott, William Bumiller, Rich Little, Gloria Gifford, David L. Lander

Lee Shallat Chemel

Tak tenhle seriál prostě žeru! Slečna Fine zkrátka nemá chybu, nemluvě o dalších postavách jako například o Franině matce či přidrzlém sluhovi. Pokaždé, když na Chůvu k pohledání narazím v televizi, nemusím se bát, že bych nevěděla o co jde kvůli promeškaným dílům. Výborně se pobavím a všechno ostatní hodím za hlavu. I když se mnou někteří mí přátelé nesouhlasí, myslím si, že se tomuhle seriálu dokáže pořádně zasmát jen ženská část publika.(3.9.2009)

Naprosto nezajímavý sitcom z americké produkce, který, jak už zde bylo zmíněno, napodobuje Ženatého. Ale za těch pár obstojných vtipů hlavně od majordoma Nilese dám aspoň tu jednu hvězdu. *** Doplněk (12.10.2009): Původní verdikt anulován. Možná jsem se asi pomátl, ale při nynější repríze na Primě se mi tento seriál začal celkem zamlouvat. Už mi ani nevadí postava Fran a její částečné vykrádání Peggy (ono ani nic jiného nezbývá, když si Dreschner napsala seriál sobě na tělo). Ovšem pořád zůstává kolísává úroveň epizod a situací. Zvyšuji hodnocení o dvě hvězdy. Český dabing je na primácké poměry opravdu povedený (předveším Čech).(23.1.2009)

Odpadové hodnotenia chápem, sám by som tomuto seriálu po prvom náhodnom stretnutí vyššiu známku nedal, ale s ďalšími náhodnými pokusmi sa mi akýmsi zázrakom podarilo preniesť cez ten neznesiteľný afekt slečny Fran a zvyšok už šlo samo sebou. Všetko je to o zvyku a so správnym naladením si začnete všímať iné skryté tromfy. Ten najväčší bezpochyby predstavuje sarkastický a stále galantný sluha Niles. Občas navyše prekvapia pointy príbehov a miestami hotová nálož dvojzmyselného humoru, rande s hrobníkom bolo neodolateľné. Seriál sa síce nestal mojim obľúbeným a nemám potrebu ho vyhľadávať, ale ak zas naň náhodne narazím, nechám ho nerušene plynúť.(3.10.2015)

Když jsem to viděl kdysi, byly to čisté 4*. Teď je to takových 70%. První díly jsou velice povedené, vtípky, grimasy a hlas Fran neohraný. Nicméně s přibývajícími díly už se vtipy dost opakují, grimasy Fran už z poloviny nudí a její hlas leze na nervy. Co drží svou kvalitu konstantně celou dobu je sluha Nails. Velká škoda, že nemá více prostoru, protože jeho hlášky a mimika jsou naprosto dokonalé. Výborně se také povedla postava babičky Yetty, to je taky pěkný "případ". Celkově tedy seriál dost povedený, ale na rozdíl třeba od Přátel se vtipy časem ohrají a není to už tak zábavné. Prostě těch 70%. Howgh!(1.6.2005)

Už jen díky sluhovi Nilesovi si tenhle sitcom zaslouží 3 hvězdičky! Narozdíl od telenovel všeho druhu se při sledování "tohoto" alespoň vcelku pobavíte. Podívaná je to opravdu nenáročná, což beru u tohoto druhu díla jako jednoznačné plus. Zkrátka výborný tip pro volný čas, když nemáte chuť sledovat komplikované celovečerní filmy a zas nechcete jen tupě zírat do zdi...(4.6.2005)

• - V Itálii, kde se seriál vysílá pod názvem La Tata, jméno Fran je změněno na Francescu a její původ není židovský, ale italský (konkrétně pochází z Frosinone v Ciociaria). (HappySmile)

• - Fran Fine (Fran Drescher) obdivuje zpěvačku Barbru Streisand. Ačkoliv je její jméno proneseno skoro v každém dílu, hrála jen v jedné epizodě. (Nancy...)

• - Fran je zkrácenina jména Francine (což je také jméno její představitelky Fran Drescher). (HappySmile)