Epizody(6)

Drama rekonstrukce jednoho z nejznámějších zločinů britské historie, jehož pravděpodobný pachatel je stále ve vězení a svou vinu popírá. Šestidílná minisérie o vyvraždění rodiny Whiteů rekapituluje události, které se v roce 1985 odehrály na venkově v britském Essexu, když Colin Caffell přivezl šestiletá dvojčata na prázdniny k prarodičům. Zločin na statku ukazuje tragicky neprofesionální policejní vyšetřování případu, který šokoval celou Británii, pečlivě pracuje s dobovou atmosférou a na základě známých informací uvěřitelně buduje klíčové charaktery. Jako každý dobře zpracovaný true crime titul je Zločin na statku nejen průvodcem tragickou historií jedné rodiny, ale celou výsečí britské společnosti v 80. letech. (Serial Killer)

Recenze uživatele Skeksis k tomuto seriálu (1)

Zločin na statku (2020)

Slizký, odporný, pošahaný had, pri ktorom je každému od začiatku jasné, že ide o páchateľa (teda aspoň mne). Či ním bol naozaj, pozrite sa dokonca. Výber hercov musím oceniť - britskí herci to predsa vedia. Minimálne dvaja z Hry o tróny, minimálne dvaja hrali detektívov už predtým, a jeden slizský, odporný, ofrnelý, arogantný gej, ktorého som nikdy predtým nevidela (možno hral tiež v Hre o tróny, lebo tam hrali asi všetci), a ktorému by som s radosťou rozkopala ksicht. A zopár mŕtvol, samozrejme. No, keby sme toto hodili do jedného vreca a poriadne s ním zatriasli, prežil by iba jeden - páchateľ. Čiže výsledok by bol taký, ako som očakávala. Všetci vedia, ako sa to skončilo (ak si to vygúglia), takže prekvapujúci bol akurát iba postup policajtov - zanedbali veľa vecí, rozbehlo sa to až potom, ako jedného z nich upozornila príbuzná obetí. ()