Epizody(6)

Itálie, 17. století. Mladá porodní „bába“ je obviněna z čarodějnictví a musí si vybrat mezi láskou a naplněním svého osudu. (Netflix)

futislav

Zase tak hrozné, jak naznačují některé komentáře to není. Co seriálu hodně ubírá jsou pětiminutové záběry na nic, až na poslední díl magie jako šafránu a naprosto nelogické chování hlavní hrdinky. Dát tomu svižnější děj, více magie (a triků) a ubrat planých dialogů, tak by to bylo o moc lepší a podstatně kratší. Kostýmy a atmosféra dobré, ale hodně scén, které postrádají logiku. Chybí tomu jasný koncept a nosná myšlenka. Spousta věcí, které souvisí s magií je tam nakousnuta a vzápětí zapomenuta, což naznačuje, že autoři se skutečnou magií nepřišli příliš do styku, nebo jí nepochopili. 60% ()

Trevor

Streamovacia služba Netflix pokračuje v produkcii nezmyselných eriálov, ktoré však majú jedinú úlohu - poukázť na silu žien a na to že žijeme v otrasnom patriarcháte, že LGBT ľudí je viac ako tých normálnych (pretože inak si to že vo väčšine seriálov sú homosexuálne páry zobrazené starostlivo ale heterosexuálne akoby neexistovali) a samozrejme treba trošku poškvrniť náboženstvo a ako inak terčom budú kresťania, pretože moslimov sa Netflix bojí a Židia ho platia, tak veľa možností im neostalo. Ak to mal byť odraz doby, v ktorej prebiehali procesy s čarodejnicami tak to bolo jedno obrovské zúfalstvo a Václav Kaplicý v knihe či Otakar Vávra v rovnomennom filme Kladivo na čarodejnice nepochybne natočili či napísali najlepší film/knihu o tejto epizóde našich dejín. Seriálu chýba nejaký zmysluplný dej, chvíľami je to fantasy, chvíľami historická dráma a inokedy zase romantický film bez akéhokoľvek ucelenejšieho konceptu. Odporúčam ho nepozerať. ()

Prochy38

Tak i Italové umí natočit primový seriál. Čarodějnické prostředí mi vyhovuje a tady tomu nechyběla dostatečná dávka temnoty. Jasně, malinko co vytknout by se našlo, ale za mě dobré. Sympatické postavy. ()

MickeyStuma

Příběh o spolku čarodějek dle dnešních měřítek s feministickým myšlením. Čarodějkou se v tomto příběhu stává každá, která je z čarodějnictví nařčena. Hm… Jak jednoduché a jak prosté, že? Hon na čarodějnice započne úmrtím novorozeněte, což přináší klasický dějový koncept vyvolávající předvidatelnost vývoje děje, který se okamžitě změní v naprostou nesmyslnost všech daných skutků. Fanatickou partu čarodějnice chytit povede nějaký křesťanský kněz, u kterého se najednou ukáže, že je čarodějem také. S tím sice chvíli machruje, ale když je čarodějnicemi ohrožen, zbaběle uteče neznámo kam. Logiku nechť tady nikdo nehledá. Nenajde ji. A takhle je to tu se vším. Romance? Emoce? Napětí? Či nějaké drama? Ne. Jen spousta nelogicky stavěných dějových obratů a zvratů. I atmosféra je všelijaká, jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout co vlastně chtějí natočit. Historický příběh? Mysteriózní fantasy? Anebo temnější pohádku? No, hlavně zohlednit ten feminismus. Výborná výprava, kostýmy a herecké výkony nezachraňují scénář, ve kterém naprosto nic nedává smysl. A přitom to začínalo docela dobře. Ne, jedná se jen o další seriálový netflixovský paskvil. ()

helraiser

Čekal jsem něco jiného tedy. Doufal jsem v něco podobného jako byl Salem, ale to jsem se šeredně přepočítal. Nebavilo mě to. ()

B3n odpad!

Programovací seriál, odpad! Netflix akoby nechcel pochopiť, že je koniec ich zvráteného sna o svete. :) Game Over. ()