poster

Ptáci v trní (TV seriál)

 • anglický

  The Thorn Birds

 • slovenský

  Vtáky v tŕní

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 1983, 460 min

 • vilusinska
  *****

  Velice krásný,romantický seriál,moc ráda jsem se na něj s mamkou koukala a vždycky jsme se těšily.Sice kde kněz se zamiluje do mladé slečny,kterou měl rád už jako malou holčinu,a musí se rozhodovat mezi ní a církví,který pak vlastně po letech zjistí že se nevzdal jen milované ženy ale i syna je pro něho velice bolestivé,a ikdyž je to trošičku klišé, tak já to tomuhle filmu velice ráda odpostím(8.3.2011)

 • Marek1991
  *

  Nechápem, prečo to nenazvali vták v tŕní. Ani neviem koľko dielov a koľko minút z toho som videl, ale to, čo som videl ma nezabavilo, nenadchlo a nedalo mi veľa zmyslu. Ako veriaci som pre to hľadal pochopenie a nejaký zmysel. Niečo možno ušlo a nastolilo to pár otázok a názorov, riešení, či pripomienok, ale celkovo to bola nuda. V jednom diely schádzala hlavná herečka po schodoch, kde upútala kňaza a ak sa mám priznať aj mňa, ale to mi najviac utkvelo v pamäti a ostatné len ťažko, až vôbec, čo znamená, že to asi naozaj za veľa nestálo. Toto nebola romantika podľa môjho gusta.(19.2.2012)

 • sendisis
  ****

  Romantický seriál, který je víc než obyčejným seriálem díky skvělé knižní předloze, která ovšem předčí všechny díly tohoto seriálu. Dramatické osudy rodiny Clearyových tří generací mluví o nenaplněné lásce, neštěstí, zklamání, nenávisti... vše, co správný seriál má mít. Škoda jen, že filmový scénář se částečně odchyluje od knižní předlohy, chybí návrat Franka, Jims a Patsy atd.(7.9.2011)

 • Greg25
  ***

  Ptáci v trní jsou poněkud sladkobolně točeny. A zdůrazňuji točeny, protože původní knižní předloha Colleen McCullough má sice typické atributy romantického románu, ale ve spoustě věcí je zcela objektivní a dotýká se skutečného života obyvatel Austrálie, kteří hospodařili na farmách a obrovských plochách zemědělské půdy. A jejich denním chlebem byla drsnost a práce do úmoru. A právě v tomhle je obrovský nedostatek seriálu - bere si z knihy jen to hlavní - romantickou linku a odstřihává hlubší líčení obyčejného života a celou plejádu sourozenců Meggie (počínaje nejmladšími sourozenci - dvojčaty - skrze niž - jakožto povinné brance - byla vystižena nálada Australanů v době druhé světové války), atd. Bohužel to ubírá seriálu na důvěryhodnosti a celkové reálnosti. A možná právě proto, že romantická linka není ničím odlehčena jeví se poněkud rozvlekle. Ač seriál co do kvality má, do dnes již kultovní románové předlohy, hodně daleko a podává poněkud zkreslený pohled, přesto je důstojnou adaptací a může se pochlubit vynikajícími hereckými výkony. 70%(28.12.2011)

 • Johanita
  ***

  Škoda, že se autorům nepodařilo vykreslit právě dilema otce Ralpha. Scény s Meggie tak vyznívají až kýčovitě romanticky nebo podivně nepřístojně. No, některé příběhy se lépe čtou než sledují na plátně. Nimcéně pro milovníky knihy by i tento seriál mohl být příjemným zážitkem. Richard Chamberlain - skvělá volba!(5.5.2014)

 • - Príbeh sa odohráva na austrálskej ovčej veľkofarme Drogheda, ale pritom skutočná Drogheda je v Írsku a natáčanie prebiehalo v Kalifornii. (Raccoon.city)

 • - O hlavnú ženskú rolu Meggie (Rachel Ward) sa uchádzali Olivia Newton-John, Jane Seymour či Michelle Pfeiffer. (Raccoon.city)

 • - Představitelka Meggie (Rachel Ward) a její filmový manžel Luke O´ Neill (Bryan Brown) jsou manželé i ve skutečnosti. (triatlet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace