Ptáci v trní (TV seriál)

• slovenský

Vtáky v tŕní

Drama / Romantický

USA / Austrálie, 1983, 460 min

Velice krásný,romantický seriál,moc ráda jsem se na něj s mamkou koukala a vždycky jsme se těšily.Sice kde kněz se zamiluje do mladé slečny,kterou měl rád už jako malou holčinu,a musí se rozhodovat mezi ní a církví,který pak vlastně po letech zjistí že se nevzdal jen milované ženy ale i syna je pro něho velice bolestivé,a ikdyž je to trošičku klišé, tak já to tomuhle filmu velice ráda odpostím(8.3.2011)

• Marek1991

Nechápem, prečo to nenazvali vták v tŕní. Ani neviem koľko dielov a koľko minút z toho som videl, ale to, čo som videl ma nezabavilo, nenadchlo a nedalo mi veľa zmyslu. Ako veriaci som pre to hľadal pochopenie a nejaký zmysel. Niečo možno ušlo a nastolilo to pár otázok a názorov, riešení, či pripomienok, ale celkovo to bola nuda. V jednom diely schádzala hlavná herečka po schodoch, kde upútala kňaza a ak sa mám priznať aj mňa, ale to mi najviac utkvelo v pamäti a ostatné len ťažko, až vôbec, čo znamená, že to asi naozaj za veľa nestálo. Toto nebola romantika podľa môjho gusta.(19.2.2012)

Romantický seriál, který je víc než obyčejným seriálem díky skvělé knižní předloze, která ovšem předčí všechny díly tohoto seriálu. Dramatické osudy rodiny Clearyových tří generací mluví o nenaplněné lásce, neštěstí, zklamání, nenávisti... vše, co správný seriál má mít. Škoda jen, že filmový scénář se částečně odchyluje od knižní předlohy, chybí návrat Franka, Jims a Patsy atd.(7.9.2011)

Ptáci v trní jsou poněkud sladkobolně točeny. A zdůrazňuji točeny, protože původní knižní předloha Colleen McCullough má sice typické atributy romantického románu, ale ve spoustě věcí je zcela objektivní a dotýká se skutečného života obyvatel Austrálie, kteří hospodařili na farmách a obrovských plochách zemědělské půdy. A jejich denním chlebem byla drsnost a práce do úmoru. A právě v tomhle je obrovský nedostatek seriálu - bere si z knihy jen to hlavní - romantickou linku a odstřihává hlubší líčení obyčejného života a celou plejádu sourozenců Meggie (počínaje nejmladšími sourozenci - dvojčaty - skrze niž - jakožto povinné brance - byla vystižena nálada Australanů v době druhé světové války), atd. Bohužel to ubírá seriálu na důvěryhodnosti a celkové reálnosti. A možná právě proto, že romantická linka není ničím odlehčena jeví se poněkud rozvlekle. Ač seriál co do kvality má, do dnes již kultovní románové předlohy, hodně daleko a podává poněkud zkreslený pohled, přesto je důstojnou adaptací a může se pochlubit vynikajícími hereckými výkony. 70%(28.12.2011)

Škoda, že se autorům nepodařilo vykreslit právě dilema otce Ralpha. Scény s Meggie tak vyznívají až kýčovitě romanticky nebo podivně nepřístojně. No, některé příběhy se lépe čtou než sledují na plátně. Nimcéně pro milovníky knihy by i tento seriál mohl být příjemným zážitkem. Richard Chamberlain - skvělá volba!(5.5.2014)

• - Príbeh sa odohráva na austrálskej ovčej veľkofarme Drogheda, ale pritom skutočná Drogheda je v Írsku a natáčanie prebiehalo v Kalifornii. (Raccoon.city)

• - O hlavnú ženskú rolu Meggie (Rachel Ward) sa uchádzali Olivia Newton-John, Jane Seymour či Michelle Pfeiffer. (Raccoon.city)

• - Představitelka Meggie (Rachel Ward) a její filmový manžel Luke O´ Neill (Bryan Brown) jsou manželé i ve skutečnosti. (triatlet)