Parta ne zrovna úspěšných broadwayských herců rozvíří poklidný život městečka v Indianě, když se zastane studentky, která chce jenom vyrazit na ples se svojí přítelkyní. (Netflix)

fredisek

Tolik Ameriky je i na mě moc. Dala by se u toho hrát panákovací hra, kdy by se divák napil při každé variaci na větu "Buď sám sebou." Když pominu, že slušná lesba v oblečku outsidera by plesem na konec střední leda tak opovrhla, zbytek filmu taky nedává smysl. Nicole Kidman tu odvedla nejzbytečnější roli svého života, její postava příběh nikam neposunula a samotná Kidman tu dostala příležitost jako průměrná ochotnice. Proč na tohle vůbec kývla? Aby se blýskla v muzikálu, který "za něco bojuje"? Neskutečně vyprázdněný kýč plný planých řečí, které se neustále opakují. Nelze odolat pokušení srovnat tuhle prvoplánovou agitku s naprosto geniálním Hairspray. Ten měl nadhled, humor, něco opravdu říkal. The Prom je navoněná bída posypaná flitry. Streep a Kidman jsou vlastně jen ozdoby filmu, co bojuje proti omezenosti, ale nakonec sám přetéká stereotypy, ať už o lesbách nebo vidlácích ze Středozápadu... ()

Klara

Ale tak... zase proč ne. Jasně, je to extrémně kýčovité i na Ryana Murphyho, na některé scény se až nedá kvůli přeslazenosti koukat, ale jakožto milovník hudebních filmů nemůžu hodnotit zcela negativně. Protože zazpívané to bylo skvěle a písničky poslouchám i dva týdny potom, co jsem to viděla. ()

Bozvav

Já vím, že je to opravdu děsně barevné, kýčovité, třpitivé a sladkobolné až běda. Že právě díky tomuto zpracování poněkud zaniká ústřední téma, které je pro některé důležité (pro mne ne, je mi úplně putna, kdo má jakou orientaci, pohlaví, barvu kůže, či náboženství - nechápu, proč se kolem toho tak nadělá), ale je mi to jedno. Plejáda skvělých herců (dokonce i Nicole mi nelezla tak na nervy, jako obvykle), fajn muzika, hezké, byť naivní písničky, bezva choreografie to vše udělalo ze snímku perfektní odychovku, ke které se jednou za čas určitě vrátím. Navíc Jo Ellen Pellman a Andrew Rannells mají fantastický hlas, takže se moc hezky poslouchali. Co se scénáře týče, není to nic chytrého, ani objevného, ale je mi to úplně fuk. Normálně bych dala tři hvězdy, ale když vidím ty zdejší rozumbrady, co to posílají k šípku, tak klidně přihodím jednu navíc. A že mne nepozvete na ples - nevadí, já už mám natrsáno do zásoby. ()

fixaman

Jsem rád, že Netflix točí takové filmy. Parádně herecky obsazené, zahrané i odzpívané. Muzikály běžně nevyhledávám, ale bylo jasné, že v podání Ryana Murphyho to bude stát za to a rozhodně nezklamal. Šílené je jen to, že je to založené na příběhu reálné holky, které tohle spolek rodičů skutečně udělal. Ale holt dokud budou mezi námi lidi jakoArsenal83 nebo DavidS., tak se i takové věci budou dít. Právě díky jejich komentářům je krásně vidět, proč je třeba ještě víc takových filmů. ()

BOURQUE

Netflix („zatiaľ“) ani na poli muzikálu nenašiel sám seba. Základná koncepcia príbehu je silná a aktuálna (s určitými prvkami univerzálnosti). Vďaka neodôvodnenej runtime (cca 130 minút), kolísavej úrovni jednotlivých scén a nie vždy istej ruke režiséra však film stráca dych a na konci „nevybuchne“ ani z vizuálnej ani z emocionálnej stránky tak silne, ako by bolo potrebné. „The Prom“ z hľadiska muzikálu má slušnú a v podstate solídnu choreografiu. Divák hlavne ocení to, že tvorcovia sa nesnažia použiť extra pomôcky a prvky na to, aby výsledok bol gýčový. Z hercov/herečiek tu (opäť) dominuje božská Meryl Streep, ktorá žiari a na svoj vek má neskutočnú energiu. Solídne ju dopĺňa Nicole Kidman ako aj mladá Joe Ellen Pellman, ale James Corden nie vždy dáva vyrovnaný výkon. “The Prom“ pracuje so scenárom, ktorý pôvodne vznikol pre divadelné účely. Podľa výsledkov by tento príbeh mohol byť silnejší vtedy, keby zostal na pôde divadla. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Maximilianus

Milá hudobná komédia. Hlavná štvorica "pomáhačov" na čele s Maryl Streep a Jamesom Cordenom bola asi najlepšia vec tohto filmu. Ich charaktery a najmä herecké mená urobili svoje. Samozrejme to bol typický NETFLIX riešiaci jeden z hlavných problémov modernej netflixovskej doby, v tomto prípade inú sexuálnu orientáciu. A samozrejme nechýbala rasová diverzita. Druhá polovica bola horšia a už to bol už len taký spevavý dojazd. 6,2/10. ()

zapalik

Jsem alergický na muzikály, ale tohle mělo tak příjemně vtipný, sebe parodující momenty, že se rád někdy podívám znovu. SWJ téma mi vůbec nevadí, nemám mindrák, nejsem zoufalý frustrát. Meryl je tu nepřekvapivě dokonalá! ()

rublik05

Neuvěřitelně trapný a kýčovitý "muzikál", jehož příběh těžce poplatný dnešní době působí extrémně otravně a nenabízí prakticky žádný kvalitní humor. Navíc ta úplně šílená stopáž přes 2 hodiny, to opravdu vydrží jen ti nejotrlejší. K uklízení nebo k vaření asi dobrý, ale jinak těžká bída, kterou nezachrání ani poměrně zvučné obsazení. 1/10. ()

Eventyrer

Najskôr, a to je pri takýchto filmoch najdôležitejšie, sa musíte odprostiť od nezmyselnej a nerealistickej pozitivity, ktorú si od začiatku do konca nenechá zobrať, čo je v istých momentoch neskutočne otravné, ale je to muzikál a k tomuto žánru to skrátka patrí. Inak je film veľmi pekný, hudba chytľavá, kamera skvelá. Vadí mi, že toľko priestoru majú hviezdy kde samozrejme kraľuje Meryl Streep, ktorá je v tejto postave dokonalá ako vo všetkom, ale menej by jej neuškodilo, hlavne keď by sa film mal viac zamerať na hlavný pár, ktorý tam mal zopár štekov. Ešteže tie dve majú medzi sebou takú dobrú chémiu, inak by sa ich vzťahu vôbec nedalo veriť. Rovnako tak priestor zaberajú piesne postáv ako je riaditeľ školy, ktorého pieseň bola asi najslabšia z celého muzikálu a najmenej potrebná. Na vedľajšiu postavu mal priveľa priestoru ktorý sa dal využiť lepšie. Mňa, napriek všetkému film neskutočne bavil, bol vtipný, bol smutný a všetko medzi tým. ()

Flory14

Tak tohle byla ale nuda. Od filmu jsem čekal pohodovou "blbost" ze střední školy, podpořeno super Nicol Kidman a kvalitou Meryl Streep ale dostal jsem úplně něco jiného. Nejotravnější duo herců, za poslední dobu ( Corden a Streep), minimální prostor pro Kidman a děj bez žádného příběhu. Hlavní postava okolo které se měl príběh odehrávat, přišla úplně do pozadí aby "hvězdy" dostali prostor což je škoda protože její příběh podle mě mohl potáhnou film. Písničky jsou spíše nudné, jedna ze tří byla dobrá, zbytek mě tolik nechytl ( ale to beru jako věc osobního vkusu). Je to škoda, nápad to nebyl špatný klidně mohli více přepálit "jižany", celé to postavit na hlavní hrdince a z hvězd dát prostor jen Kidman, její postava byla jediná která tam nebyla zbytečná, škoda že neměla tolik prostoru. Upřímně nevím komu film doporučit, zbytečně dlouhý a jedna hvězda za to že jsem se občas usmál. ()

Dashiella

Ryan Murphy by neurežíroval nič poriadne, ani keby na tom stál jeho život, tobôž nevie vybalansovať pátos, ktorý so sebou prináša téma a pôvodný muzikál - pri ktorom javisko unesie viac sentimentu než film. Keď je z celého castu James Corden ten najmenej otravný, you in for a treat. Samotné čísla sú spravené slabo, bez nápadu, nešikovne záberované a podľa mňa aj nepochopené - predovšetkým zo strany protagonistov (zakážte už Nicole Kidman hrať). Dve hviezdičky za muzikálový humor, výkony Rannellsa a Washington a predovšetkým hudbu a piesne, ktoré naozaj nie sú zlé, majú nápad, sú chytľavé a neopakujú vždy zbytočne to, čo je vidieť alebo počuť v dialógu, ale aj posúvajú dej a charaktery vpred - ale to nie je samozrejme toľko zásluha tvorcov filmu ako tvorcov pôvodného stage muzikálu, všakže. (spoiler: Muzikál je inšpirovaný skutočnými udalosťami, kedy však na prvý fejkový prom večierok v skutočnosti neprišla iba sama teenage lesbička, ale aj niekoľko ďalších študentov. Niektorí z nich boli z "cool prom" vylúčení preto, lebo mali diagnózy, napr. poruchy učenia. Pre show, ktorá chce byť tak veľmi inkluzívna, je toto podľa mňa vypustenie, ktoré a/ oslabuje odkaz muzikálu a b/ vytvára nelogickú situáciu, v ktorej naozaj jeden človek z celej školy zostane takýmto spôsobom v nevedomosti. Každopádne, už stage muzikál týchto zvyšných študentov vynechal.) ()

Arkagas1989

Jedna střední škola, jeden maturitní ples, jeden lesbický zamilovaný pár a malé městečko, kde rada rodičů rozhodla o tom, že lesba není normální člověk a na ples nesmí. A do toho ne zrovna úspěšní Brodwayští herci, kteří se rozhodnou, že s tím něco udělají. The Prom je muzikál plný barev, světel, skvělé show a dobré hudby, která je chytlavá. V hlavních rolích navíc James Corden (kterého fakt můžu, aneb kdo by neznal Carpool karaoke), Meryl Streep a Nicole Kidman se svýma gazelíma nohama. Ano, není to úplně muzikál pro starší generaci, nebo pro lidi, kterým se queer tématika hnusí, ale krásně to boří mýty napříč kulturami a ukazuje to jasně, že ať jste jakékoliv orientace, večírek prostě bude! Někdy je tam toho až zbytečně moc, ale hlavní hrdinka je strašně sympatická slečna a celé jsme to zkoukly společně s dcerou, které je 13 a bavily jsme se obě. Je to rozhodně zajímavý počin režiséra, kterého jinak všichni známe pod pojmy jako American horor story, American crime story nebo Ratched. Ukázka toho, že i hororový mistr může natočit barevnou show, která pobaví. V paměti Vám nejspíš nezůstane dlouho, ale za shlédnutí stojí :) ()

Blazis34

Dosti kýčovitý muzikál, kterému se snaha určitě upřít nedá. Velké hudební scény s hezkou performance, které ale nestačí na všechno. Samotný příběh byl dosti průměrný a velice předvídatelný. Herecké obsazení na jedničku, avšak Streep ani Kidman mě moc nebavily. Hodnotím za 50%, tři slabší hvězdy. ()

zodiak217 odpad!

Tento film mysleli vážne? Od začiatku až po kým som to nevypol vrchol trápnosti, teatrapnosti a zhyralosti modernej doby. Prehnali to asi vo všetkom v com mohli a dejovo to bolo tak chabé, že sa divím Meryl Streep, že sa dala na takýto kinematograficky odpad nahovoriť a Netflixu, že do toho nalial peniaze. To ich mohol zainvestovať radšej do Witchera. Začiatok filmu je o zlých recenziách na trápne Broadwayske predstavenie a tak dopadol aj tento film. Vrchol trápnosti. ()

Tomas_PO

Striktne pre fanúšikov muzikálu, ktorého existenciu ospravedlňuje len téma tolerancie voči 'gay' ľuďom. Dej nezachránili ani hviezdy najväčšieho kalibru v podaní Meryl Streep, Nicol Kidman a Jamesa Cordona, ktoré sa zrejme na jednom pľaci zišli len preto, že 1) mali veľa času, lebo sa nič iné netočí, 2) majú radi muzikály, 3) chceli sa zabaviť, tak si urobili svoj vlastný 4) chceli podporiť túto tému, 5) kombinácia vyššie uvedených. Ešte možno naživo na Broadway-i by to zmysel pozrieť malo, no v telke vyruže nie. ()

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (více)