Epizody(6)

Na začátku 20. století se ambiciózní sládek Curt Prank rozhodne brutálními metodami vybudovat pivovar, který ovládne lukrativní mnichovský Oktoberfest. (Netflix)

žvanimírek

Nezkoumal jsem ani jsem nepátral, jestli je to vážně podle skutečnejch událostí, či to vychází z historie nějakého "reálného" pivovaru. Dostal jsem to naservírovaný jednoho lednovýho večera k tupláku Augustinera a tak jsem to prostě vzal. Děj je fajn, charaktery a hlavní postavy taky, ale co je úplně nejvíc je vidět starej Mnichov a "Wiesn", když to vlastně ještě vážně byla jenom louka a do toho poslouchat hlavní aktéry, jak se baví uchu lahodící bavorštinou. Myslím, že když člověk nemá tu možnost vidět Oktoberfest 1900 v originálním znění, tak nemůže plně nasát tu amtosféru a tím pádem to ztrácí jednu možná i dvě hvězdy na hodnocení. ()

Marze

Historicky to není moc přesné. Téma a prostředí jsou originální. Postavy nejednoznačné. Vydařené retro s bavorskými kostýmy a netradiční hudbou. Chvílemi to má westernovou náladu včetně zaplivaných hostinců s oplzlými muži. Objevilo se i aktuální německé téma nenávisti k cizincům a homofobie. Celkově je to takové neurovnané a postavy mě toho o sobě moc neřekli. ()

DavidS.

Němci se snaží prodat zrod jejich pivního svátku jako trapně mafiánskou ságu s abolutně přepálenými nesympatickými charaktery... ()

grangerova

Oktoberfest předkládá banální příběh v enormně přepálených kulisách (samoiští domorodci, přeexponované násilí, ztvárnění mnichovské bohémy atd.) Jakoby se tvůrci neuměli rozhodnout, jak vážně myšlenou podívanou chtějí předvést. Paradoxně, jako přiznaný brak by celý seriál byl výrazně lepší. Jediným větším kladem jsou kostýmy od Michaely Hořejší-Horáčkové, výprava a poměrně hezká titulní dvojice. ()

Jaro.Krafcik

Netflixová jesenná novinka. Dobová atmosféra zvládnutá výborne aj svetoznámy nemecký OktoberFest a jeho začiatky v Mníchove. Mesto som pred pár rokmi navštívil a ozaj je nádherne. Dokonca aj ochutnal miestne pivo Paulaner. Seriál ale neponúkol viac ako priemer, tých 6 epizód úplne stačilo. 3* ()

• Seriál se natáčel po dobu 45 dní v České republice na jaře roku 2019, a to v Tupadlech, Lázních Toušeň, Milíně, Třeboradicích, Praze-Bubnech, Invalidovně, Dejvicích a Žatci, ve spolupráci s produkční společností Maya Production. (Trajektt)