Po prezretí divného videa sa Enid (Niamh Algar) vydá vyriešiť zmiznutie svojej sestry a vydá sa na cestu, ktorá ju dostane na hranicu fikcie a reality. (ShortyIC)

Trailer

darkrobyk

Enid se nedokáže vyrovnat se zmizením své sestry, za něž si klade vinu. Při cenzorské práci narazí na film, který ji nejen připomene dávné zmizení, ale přivede ji i k dalšímu filmu téhož režiséra. V něm ke svému zděšení objeví ztracenou sestru. Tedy alespoň si myslí, že to je ona. Nu a dobré úmysly jsou dlážděny krvavými skutky. Pěkná kamera, vizuálně působivé jsou některé snové scény, co připomenou italskou produkci 80. let, vzpomínka na dobu pirátských videokazet s nejen obskurními snímky a jednohlasým rychlodabingem. Film má v sobě takový neklid, některé scény napětí. Vůbec nevadí, že je dán i prostor pro fantazii, byť dojde i na letící hlavu. Pátrání po sestře je tak trochu jako hledání v 8 mm. Za nejednoznačný konec dávám hvězdu navíc. Za mne spokojenost. p.s. smutné je takové to čecháčkovství, kdy mně se něco nelíbí, ale těm co ano, jsou blbci, a naopak.... jak snadné je napsat, že kdo film nepochopil, je omezený. Ale právě v tom je kouzlo umění, že každému se líbí něco jiného... ()

JASON_X

Pokud máte nevyřešená traumata z dětství a s tím související křehkou a nestabilní psychiku, rozhodně se neucházejte o místo cenzora ultranásilných horrorových videofilmů, jinak můžete dopadnout jako ubohá Enid. Ta totiž postupně přijde o schopnost odlišit skutečnost od halucinací, tedy lidově o rozum, a výsledkem je pak rozpad její osobnosti, doprovázený roztomilými následky. Moc hezká práce. Tedy myslím ta režisérská, filmová. Parádní 70's/80's retro, menšinové, laděné lehce do artova, evokující mi chvilkami třeba Repulsion, 8MM, něco od Lynche a v závěru Krvavý román dle Váchala. Ale ještě lepší práce byl ten samotný cenzorský flek, takovou práci bych si dal taky říct, čučet v rámci pracovní doby na béčkový krváky. Jen bych jim cenzuroval asi úplně jiné pasáže, než by se ode mne očekávalo, hlavně zdlouhavé žvanění o ničem, a tak podobně. ()

silentname

"Censor" je filmom, aký občas skutočne padne dobre do noty. Nemôžem povedať, že všetky artové horory mi sadli, no tento tam rozhodne môžem zaradiť. Má to atmosféru, vizuálne je schopne natočený a nemal som problém uveriť našej protagonistke Enid počas jej misie, kde sa snaží nájsť svoju stratenú sestru. Ako som povedal, nápad je super. Enid uvidí video, ktoré veľmi dôverne zachytáva udalosti jej života a postupne prepadne absolútnej paranoji, kde už nebude vedieť ani čo je skutočné a čo nie. A pritom sa vnútorne cíti ako hrdinka svojho vlastného príbehu. Nevadí mi, že tu nie je veľká dávka gore, nevadí mi artový štýl filmovania. Záleží ale na tom, že film potrebuje mať zaujímavý príbeh a postavy, ktoré budem chcieť sledovať počas celého filmu. A to sa tu podarilo. Myslím si, že film asi bude mať viac odporcov, no nezačnime si tu teraz jeden druhému nadávať za to, že niekomu sa film páči a niekomu nie. Pre mňa je toto film s dobrou atmosférou, prekvapivými momentkami a je super, že zbytočne nenaťahuje čas. Je to super film? Nie. Ale v rámci toho čo ponúka mi to stačí. Hodnotenie: B ()

J*A*S*M

Censorovi je nutné přičíst k dobru řadu plusů - od dobrých hereckých výkonů po poměrně konstatně se držící znepokojivou atmosféru. Svého námětu o sedmdesátkových a osmdesátkových video nasties filmech ale podle mne nevyužívá naplno. Ve své podstatě je to jen lehce ozvláštněný klasický příběh o pádu hlavní hrdinky do šílenství, což je pro mě okoukané. ()

EvilPhoEniX

Na Censor jsem slyšel z festivalů chválu, ale po zhlédnutí traileru jsem trochu tušil, že tohle nebude úplně můj cup of tea a taky, že nebyl, ale naštěstí má Censor soudnost a má pouhých 80 minut, takže nestihne diváka nudit tak, aby jej dokázal otrávit, unavit, znechutit.Po hororové stránce zde není moc o co stát, atmosféra zde téměř absentuje, gore se zde až na 1-2 scény nedočkáme, napětí chybí a není to ani vyloženě Zábava, na druhou stranu pár plusů se zde najít dá. Samotný příběh o ženě, která provádí filmům cenzuru je docela zajímavý a je atraktivní se podívat do zákulisí ( jeví se to jako nevděčná práce) potěší pár starých odkazů ( Deranged a I Spit on your Grave asi nejvíc) a retro stylizace s barvičkami připomínající Giallo je taky docela zajímavá, potěší i nostalgie na V/H/S a video nasties, což především docení starší publikum. Trochu mi vadilo, že sledujeme hlavní hrdinku sledovat násilí ve filmech, ale divák si vše musí bohužel domyslet, tohle já nesnáším a beru to jako provokaci.Celkově vzato je to docela zásadní a povšimnutihodná záležitost, která přinesla lehce svěží závan větrů do Hororu, ale zároveň nepřináší nic, z čeho by měl divák jásat.Příběh 3/5, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5. 5.5/10. ()