Reklama

Reklama

Cenzorka

Trailer 1

Filmová cenzorka Enid je hrdá na svou pečlivou práci: jejím úkolem je chránit nic netušící publikum před škodlivými účinky krvavých scén a jiných drastických záběrů. Její ochranitelský pud je umocněn pocitem viny, že si nedokáže vzpomenout na starý případ zmizení své sestry, která byla nedávno prohlášena za mrtvou. Když Enid dostane za úkol prohlédnout si znepokojivý film z archivu, v němž se vracejí její vlastní mlhavé vzpomínky z dětství, začne rozplétat záhadu a zjišťovat, jak toto děsivé dílo souvisí s její vlastní minulostí. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (49)

POMO 

všechny recenze uživatele

Záměr chvályhodný a dobře myšlený, provedení ale nešťastné. Strašně pomalý a nevzrušivý průběh, který navíc v závěru sice naplňuje jedno z možných logických vyústění, ale zrovna to nejméně žádoucí a divácky uspokojivé. Film, který chce rozebírat téma násilí ve filmech a jeho vliv na diváky, od naivního tvůrce, který neumí ani jen gradovat obyčejnou thrillerovou kostru, natožpak se k něčemu komplexně vyjádřit. Dejte si raději vyspělejší a autorsky pozoruhodnější Barberian Sound Studio. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Nejak ma to nechytilo. Pravdupovediac, dosť mi to pripomínalo The Hills Run Red z r. 2009, ale bez explicitnosti (až na pár detailov). Zo začiatku dobré, atmosféra hustá, ale od návštevy domu skazeného hororového tvorcu (môj obľúbený Michael Smiley z Luthera a polovičného folk hororu Zoznam smrti) sa to vybralo značne desivým smerom a z minúty na minútu ma to bavilo menej a menej. Kvôli podľa mňa nevydarenej finálnej 20-minútovke nemôžem dať až 3*. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Censorovi je nutné přičíst k dobru řadu plusů - od dobrých hereckých výkonů po poměrně konstatně se držící znepokojivou atmosféru. Svého námětu o sedmdesátkových a osmdesátkových video nasties filmech ale podle mne nevyužívá naplno. Ve své podstatě je to jen lehce ozvláštněný klasický příběh o pádu hlavní hrdinky do šílenství, což je pro mě okoukané. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Na Censor jsem slyšel z festivalů chválu, ale po zhlédnutí traileru jsem trochu tušil, že tohle nebude úplně můj cup of tea a taky, že nebyl, ale naštěstí má Censor soudnost a má pouhých 80 minut, takže nestihne diváka nudit tak, aby jej dokázal otrávit, unavit, znechutit.Po hororové stránce zde není moc o co stát, atmosféra zde téměř absentuje, gore se zde až na 1-2 scény nedočkáme, napětí chybí a není to ani vyloženě Zábava, na druhou stranu pár plusů se zde najít dá. Samotný příběh o ženě, která provádí filmům cenzuru je docela zajímavý a je atraktivní se podívat do zákulisí ( jeví se to jako nevděčná práce) potěší pár starých odkazů ( Deranged a I Spit on your Grave asi nejvíc) a retro stylizace s barvičkami připomínající Giallo je taky docela zajímavá, potěší i nostalgie na V/H/S a video nasties, což především docení starší publikum. Trochu mi vadilo, že sledujeme hlavní hrdinku sledovat násilí ve filmech, ale divák si vše musí bohužel domyslet, tohle já nesnáším a beru to jako provokaci.Celkově vzato je to docela zásadní a povšimnutihodná záležitost, která přinesla lehce svěží závan větrů do Hororu, ale zároveň nepřináší nic, z čeho by měl divák jásat.Příběh 3/5, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5. 5.5/10. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Povinnost pro každého, kdo vyrostl na hororech z videopůjčovny, byť o vyloženou pecku nejde. Tématizování filmového násilí a jeho vlivu na lidskou psychiku, rozostřování hranice mezi realitou a filmem, nebo znepokojivá pátrání po uměleckých dílech (Devátá brána, 8 mm, Cigarette Burns), to vše mi velmi konvenuje už od Videodromu a tady je to navíc krásně propojeno s fenoménem britských videonasties. A hrdinka má nejen neokoukaný job, ale pro hororového fanouška je vlastně nepřítelem, když mrzačí díla jeho oblíbeného žánru, zároveň mi přijde zábavná ta každodenní konfrontace upjatého člověka s šokujícím brakem, kterým pohrdá. Výčet pozitiv bych uzavřel tím, že Censor je dějovější, méně artový a tedy koukatelnější než podobné Berberian Sound Studio a že Niamh Algar v hlavní roli je výborná. Bohužel, slibně rozehraná znepokojivá zápletka se postupně rozředí nedostatkem napínavého děje a výraznějších scén a vlastně to svá zajímavá témata nijak zajímavě nerozvíjí. Ze závěru mám smíšené dojmy. Super plakáty s hrdinkou přepůlenou videokazem. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama