Reklama

Reklama

Moucha v kufru

  • Francie Mandibules (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Jean-Gab a Manu, dva prostí přátelé, najdou obří mouchu uvíznutou v kufru auta a rozhodnou se ji vytrénovat, aby si díky ní vydělali. Divoká a surrealistická road-movie od mezinárodně uznávaného režiséra Quentina Dupieux vypráví jedinečný komediální příběh o přátelství, velkých snech a ještě větších katastrofách, které se daly do pohybu po nalezení obrovské mouchy. (Film Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (39)

pornogrind 

všechny recenze uživatele
Každej film má nějaký ty svoje mouchy. Tenhle má ale jednu velkou a zásadní. Jmenuje se Dominika. A poté co jí našli Jan-Gab a Manu(variace na Blbý a blbější) v kufru auta se jí rozhodnou trénovat. Normálně bych si řekl co tohle může být za chujovinu ale bylo mi jasný, že v rukou Dupieuxe půjde o nestandardní a nadstandardní podívanou jak je u něho zvykem to se mi i potvrdilo. 4hvězdy. ()

desEsseintes 

všechny recenze uživatele
Cítil jsem se jako u panovnického dvora (analogie floskule "královská zábava")! Jen si z to vezměte - přerostlá moucha, nekorunovaný král mezi domácími mazlíčky a pomocníky zlodějů, Jean-Gab (David Marsais) a Manu (Grégoire Ludig), (vel)vyslanci všech životních ztroskotanců à la Jay a Mlčenlivý Bob, honosné interiéry a diamantové zuby v zlatém kufříku, opulentní porce žrádla (říká se strava!), Dupieux, mistr absurdního humoru! Z tohoto setkání zákonitě nemůže nevykrystalizovat must see věc like zámek ve Versailles ty bejku! A i kdyby jste se tímto typem humorem nepotkali, sedmdesátiminutovou prohlídku jistojistě ve zdraví přežijete, tedy nejste-li SPOILER ALERT třiceticentimetrový psík, bzz! ;-) 85 % ()

Reklama

ambron 

všechny recenze uživatele
Navždy sa zachová v pamäti mucha v kufri... V tejto neľahkej dobe pandémie bolo osviežujúce vidieť film s obrovskou muchou, ktorá nie je hrozbou. Režisér správne pochopil, že na to, aby komédia fungovala, stačí  úprimnosť a kráka stopáž. Bizarnosť na každom milimetri a jedno skvelé vystúpenie Adèle Exarchopoulos, ktorá si tak trochu kradne film.  Už veľmi dlho som sa tak z chuti nezasmial pri filme. ()

angel74 

všechny recenze uživatele
Nečekala jsem, že děj bude tak doslovně korespondovat s názvem, už jen to mě pobavilo. Quentin Dupieux vytvořil další absurdní podívanou, která mi kupodivu docela sedla. I ta ústřední dvojice bejků-nemakačenků, kterou skvěle ztvárnili David Marsais a Grégoire Ludig, mi byla sympatická, natožpak moucha Dominika. Několikrát jsem se fakt s chutí zasmála, třebaže jsem si po celou dobu říkala, jaký chorý mozek tohle mohl vymyslet. (70%) ()

MightyHal 

všechny recenze uživatele
Dle mého, i přes název filmu, se jedná o autorův jeden z umírněnějších filmů. Ve kterém nečekejte žádné surrealistické výjevy či konce, ale příjemnou absurdní jednohubku se skvělými herci a feel good atmosférou. Krátká stopáž filmu pomáhá a i přes to že mám nejradši autorovy ujetější filmy tak jsem si tuhle taškařici s roztomilou mouchou užil na sto procent ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se od 16. září do 28. října 2019 v zálivu Saint-Tropez (Le Plan-de-la-Tour, Sainte-Maxime, La Croix-Valmer, Cavalaire-sur-Mer a Rayol-Canadel-sur-Mer). (bianci)

Reklama

Reklama