Reklama

Reklama

Moucha v kufru

  • Francie Mandibules (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Jean-Gab a Manu, dva prostí přátelé, najdou obří mouchu uvíznutou v kufru auta a rozhodnou se ji vytrénovat, aby si díky ní vydělali. Divoká a surrealistická road-movie od mezinárodně uznávaného režiséra Quentina Dupieux vypráví jedinečný komediální příběh o přátelství, velkých snech a ještě větších katastrofách, které se daly do pohybu po nalezení obrovské mouchy. (Film Europe)

(více)

Recenze (27)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nejdřív se na scéně objeví jeden idiot, pak druhej idiot. No a pak moucha zamčená v kufru…nutno podotknout, že moucha o velikosti samotného kufru. A děj od Mr. Oiza může začít. Vlastně klasika v jeho provedení. V tomto případě ale klasika, u které jsem se královsky bavil. Absurdní humor, který Vás mnohdy nerozesměje na poprvé, někdy někoho ani na podruhé. Musíte si jím prostoupit, asi jako u Wrong Cops. Ti dva týpci ty idioty ale hrají tak geniálně, že jim nevěříte, že takoví reálně nejsou. Jejich road trip francouzským přímořským prostředím pak nabírá obrátky a končí tak fantasticky důmyslně, že i u titulní melodie nebudete chtít, aby někdy skončila. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Místy sympatické, místy trapné, postava postižené sestry poněkud nešťastná (chápu, že měla být paradoxně jediným normálně uvažujícím člověkem - ale to není ta věc, které se lidi smáli a místy to bylo velmi nepříjemné). ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Pokud přistoupíte na specifický absurdní humor, budete se bavit. V opačném případně budete nejspíš otrávení. Já jsem se bavila. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Sceny s muchou su vyborne, no je ich malo. Ta druha linka so zbohatlikmi je uplne meh. Skoda, ze ked ma niekto podobne uzasny napad, nerozpracuje viac. 6/10 ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Príjemné prekvapenie kde sa mieša nenáročný humor s trápnosťami. Všetko v medziach sviežej stopáži. ()

ambron 

všechny recenze uživatele

Navždy sa zachová v pamäti mucha v kufri... V tejto neľahkej dobe pandémie bolo osviežujúce vidieť film s obrovskou muchou, ktorá nie je hrozbou. Režisér správne pochopil, že na to, aby komédia fungovala, stačí  úprimnosť a kráka stopáž. Bizarnosť na každom milimetri a jedno skvelé vystúpenie Adèle Exarchopoulos, ktorá si tak trochu kradne film.  Už veľmi dlho som sa tak z chuti nezasmial pri filme. ()

Hamaradža 

všechny recenze uživatele

Po Jelenici je Dupieux znova v "oddychovom" režime. Pohodová, trochu streštená buddy komédia s jednoduchým naratívom, zopár postavami, krátkou stopážou a jedným surreálnym twistom. Je to fajn, no vieme, že Dupieux je schopný aj viac "šliapnuť na plyn". ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Byť jednoduchší je oslobodzujúce, ukazujú nám už celé roky filmy o kdejakých blbcoch. Manu a Jean-Gab sú ale v tejto zdanlivo prostej rovine aj zaujímavo vytvorené charaktery, jeden je Pán citoslovcí a druhý Majster cvičiteľ, čo aj obriu muchu naučí nosiť banány. Ich príbeh (kľudne by som si dal celý seriál alebo 12 pokračovaní) je neuveriteľne pohodová letná absurdita s nádychom surreálna a čiste 80´s no problemo štýle, po ktorej máte náramnú chuť ísť sa rozšupnúť za 8,50. A bude aj kafíčko! Pravdaže - najdôležitejšie a nadovšetko je mať k tomu - k čomukoľvek (vrátane sledovania tohoto filmu) - dobrého parťáka! ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Nečekala jsem, že děj bude tak doslovně korespondovat s názvem, už jen to mě pobavilo. Quentin Dupieux vytvořil další absurdní podívanou, která mi kupodivu docela sedla. I ta ústřední dvojice bejků-nemakačenků, kterou skvěle ztvárnili David Marsais a Grégoire Ludig, mi byla sympatická, natožpak moucha Dominika. Několikrát jsem se fakt s chutí zasmála, třebaže jsem si po celou dobu říkala, jaký chorý mozek tohle mohl vymyslet. (70%) ()

SpaceOdyseus 

všechny recenze uživatele

Nevim kdo je vetsi blbec. Jestli ti dva loseri v hlavnich rolich, nebo Dupieux za to, ze takovou absurditu napsal a natocil, nebo ja za to, ze tomu davam 4 hvezdicky. ()

MightyHal 

všechny recenze uživatele

Dle mého, i přes název filmu, se jedná o autorův jeden z umírněnějších filmů. Ve kterém nečekejte žádné surrealistické výjevy či konce, ale příjemnou absurdní jednohubku se skvělými herci a feel good atmosférou. Krátká stopáž filmu pomáhá a i přes to že mám nejradši autorovy ujetější filmy tak jsem si tuhle taškařici s roztomilou mouchou užil na sto procent ()

Mackoun 

všechny recenze uživatele

Nedávno náhodně objevená jednohubka, na kterou jsem si konečně našel “čas” (je to opravdu jednohubka s muší stopáží, takže to slupnete jak malinu prakticky kdykoliv). Dvojka blbců s vyhlídkami na dlouho očekávaný životní zvrat, úspěch a bohatství objeví v kufru kradeného auta obří mouchu… k tomuhle netřeba cokoliv dalšího psát. Prostě si to dejte, než vám frnkne. ()

bararich8 

všechny recenze uživatele

Název Moucha v kufru je vševypovídající a ačkoliv jsem do poslední chvíle doufala, že to bude dobré, tak nebylo. Byla to vážně blbost, ale taková, která ani není vtipná. K smíchu tam byly reálně tak 2 scény...za mě teda takhle ne. ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Volovinka s obří mouchou nalezenou v kufru auta, kterou vykrmí, vytrénují, sežere psíčka a pak se posadí na kapotu před nimi....Nic moc. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Francúzsky bizár ako vyšitý. Ten nápad s umelou muchou sa len tak často nevidí a aj keď to v podstate bola hovadina ako remeň, svoj účel to asi splní, hlavne pre filmových fajnšmekrov. Mne ten humor veľmi nesedel, aj keď tam bolo pár bizarne úsmevných scén a uvedomil som si, že Adele Exarchopoulos dokáže slušne zahrať vyšinutú ženskú. O to lepšie poznanie. 60 % ()

Reklama

Reklama