Hejno kobylek

Drama / Horor / Fantasy
Francie, 2020, 101 min

Svobodná matka se živí chovem sarančat, ze kterých dělá proteinovou mouku a krmivo. Problém ale je, že se kobylky skoro nemnoží – dokud neochutnají krev. (Netflix)

Trailer

EvilPhoEniX

Po téměř ročním odkladu jsem se "konečně" dočkal a výsledek je za mne docela dost neuspokojivý. Chtěl jsem být milejší už jen proto, že horor s kobylkama nemívám na Menu denně natož ročně, ale vydalo se to tou nejméně atraktivní cestou.Je potřeba upozornit, že se jedná o silné Slow Burn Drama ( hodinu 20 se zde nestane nic zajímavého) a finále mě taky úplně nepřesvědčilo. Je to spíš drama o rodině a vztahu mezi matkou a dětmi, což jsem si teda fakt neobjednal- kdyby šlo o cokoliv jiného, tak budiž, ale když už nám tvůrci servírují masožravé kobylky, tak proč se vydávat tak komorní a nudnou cestou o třech postavách ?! Ten roj měl vletět do města a rozežrat půlku Francie !! Ach jo, pokud už mělo k něčemu dojít, tak kamera samozřejmě raději uhla a ve výsledku je z the Swarm zbytečný film s atraktivním námětem, docela ucházejícím vizuálem a s OK herci, který ROK vábí na něco, co rozhodně nepříjde. Jedno ze zklamání roku.Příběh 2/5, Akce 1/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 2/5 Hudba 1/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5. 4/10 ()

darkrobyk

Co čekat od filmu, kde se sarančatům říká kobylky? Ta jsou na rozdíl od masožravých kobylek býložravá a jen výjimečně u nich byl pozorován kanibalismus. OK, je to fantastický film, ale i ten by měl ctít pravidla. Pokud by byla sarančata geneticky upravena nebo ovlivněna chemií, budiž, ale sama od sebe by na krev nepřesedlala. Film je jakýmsi mixem dokumentu o chovu hmyzu a sociálního psychologického dramatu, kdy až v poslední čtvrtině dojde na horor. Pěknými temnými výjevy je napadení psa, vlastní transfúze či sebeobětování se, když chybí krev a maso. Případně noční návštěva u sousedního farmáře chovajícího krávy. Kde však skončila první vypuštěná sarančata, to je mi záhadou. Brahimová není nesympatická, ale protivná je jako činži. A její dcera? Bubák. Režisér jakoby se nemohl rozhodnout, zda točí drama, horor nebo artový film. Od každého trochu a ve výsledku se stačí podívat na svižný trailer. Přesto dám 3*, jelikož leccos se mi líbilo. Ke spokojenosti má však pro mne tenhle film daleko. ()

Trevor

Škoda nevyužitého potenciálu filmu pretože tentokrát v ňom takmer nevidieť rukopis Netflixu a tvorcovia zrejme dostali nevídane voľnú ruku čo na tejtro streamovacej službe nebýva zvykom. Tak nejako takticky poslali Gastona do tábora aby nemali problém s vekovým obmedzením pravdepodobne v žiadnej krajine, ale práve záver mohol dopadnúť podstatne lepšie. Nie je žiaden prepadák v štýle Smrtiacich kobyliek, dobrá je kamera, herecké výkony solídne avšak 101 minút pri takomto námete mohlo dopadnúť podstatne lepšie. ()

JASON_X

Film zůstal někde na půli cesty mezi horrorem a sociálním dramatem, ale zklamaný rozhodně nejsem. Už jen syrové scény z nelehkého života podivínské matky a jejích dětí na venkovské farmě byly působivé samy o sobě, vydaly by na samostatný film a bez oné horrorové roviny by se klidně obešly. Ale s krvelačnými kobylkami a hysterickým finále to bylo ještě lepší, šťavnatější, to je jasná věc. Čistokrevně béčková zápletka zabalena do podoby málem festivalového artfilmu, tak takovou fúzi můžu, pokud je zručně zrejžovaná. A rád bych ještě vypíchl výkon představitelky dcery Laury, zajímavá holka. Samozřejmě leckdo si může postesknout, že z takového námětu šlo vytěžit mnohem víc nechutností a krvavých brutalitek, ale to už by byl zkrátka jiný film, ve stylu Slimáků apod. ()

b.dragonfly

WTF, co to mělo být?! Proč horor? Kde horor?! To jsem se zase nechala nachytat.. Nesympatická ženská chová kobylky a kolem toho řeší milion nezajímavých a pro diváka nepotřebných sraček. Konec filmu. Kde jsou ta krvelačná sarančata, která mohla rodinu pěkně požrat a pak se rozmnožit do katastrofických rozměrů a terorizovat.. Frantíci, tady jste mě zklamali. ()