Hejno kobylek

Svobodná matka se živí chovem sarančat, ze kterých dělá proteinovou mouku a krmivo. Problém ale je, že se kobylky skoro nemnoží – dokud neochutnají krev. (Netflix)

EvilPhoEniX

Po téměř ročním odkladu jsem se "konečně" dočkal a výsledek je za mne docela dost neuspokojivý. Chtěl jsem být milejší už jen proto, že horor s kobylkama nemívám na Menu denně natož ročně, ale vydalo se to tou nejméně atraktivní cestou.Je potřeba upozornit, že se jedná o silné Slow Burn Drama ( hodinu 20 se zde nestane nic zajímavého) a finále mě taky úplně nepřesvědčilo. Je to spíš drama o rodině a vztahu mezi matkou a dětmi, což jsem si teda fakt neobjednal- kdyby šlo o cokoliv jiného, tak budiž, ale když už nám tvůrci servírují masožravé kobylky, tak proč se vydávat tak komorní a nudnou cestou o třech postavách ?! Ten roj měl vletět do města a rozežrat půlku Francie !! Ach jo, pokud už mělo k něčemu dojít, tak kamera samozřejmě raději uhla a ve výsledku je z the Swarm zbytečný film s atraktivním námětem, docela ucházejícím vizuálem a s OK herci, který ROK vábí na něco, co rozhodně nepříjde. Jedno ze zklamání roku.Příběh 2/5, Akce 1/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 2/5 Hudba 1/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5. 4/10 ()

darkrobyk

Co čekat od filmu, kde se sarančatům říká kobylky? Ta jsou na rozdíl od masožravých kobylek býložravá a jen výjimečně u nich byl pozorován kanibalismus. OK, je to fantastický film, ale i ten by měl ctít pravidla. Pokud by byla sarančata geneticky upravena nebo ovlivněna chemií, budiž, ale sama od sebe by na krev nepřesedlala. Film je jakýmsi mixem dokumentu o chovu hmyzu a sociálního psychologického dramatu, kdy až v poslední čtvrtině dojde na horor. Pěknými temnými výjevy je napadení psa, vlastní transfúze či sebeobětování se, když chybí krev a maso. Případně noční návštěva u sousedního farmáře chovajícího krávy. Kde však skončila první vypuštěná sarančata, to je mi záhadou. Brahimová není nesympatická, ale protivná je jako činži. A její dcera? Bubák. Režisér jakoby se nemohl rozhodnout, zda točí drama, horor nebo artový film. Od každého trochu a ve výsledku se stačí podívat na svižný trailer. Přesto dám 3*, jelikož leccos se mi líbilo. Ke spokojenosti má však pro mne tenhle film daleko. ()

JASON_X

Film zůstal někde na půli cesty mezi horrorem a sociálním dramatem, ale zklamaný rozhodně nejsem. Už jen syrové scény z nelehkého života podivínské matky a jejích dětí na venkovské farmě byly působivé samy o sobě, vydaly by na samostatný film a bez oné horrorové roviny by se klidně obešly. Ale s krvelačnými kobylkami a hysterickým finále to bylo ještě lepší, šťavnatější, to je jasná věc. Čistokrevně béčková zápletka zabalena do podoby málem festivalového artfilmu, tak takovou fúzi můžu, pokud je zručně zrejžovaná. A rád bych ještě vypíchl výkon představitelky dcery Laury, zajímavá holka. Samozřejmě leckdo si může postesknout, že z takového námětu šlo vytěžit mnohem víc nechutností a krvavých brutalitek, ale to už by byl zkrátka jiný film, ve stylu Slimáků apod. ()

Trevor

Škoda nevyužitého potenciálu filmu pretože tentokrát v ňom takmer nevidieť rukopis Netflixu a tvorcovia zrejme dostali nevídane voľnú ruku čo na tejtro streamovacej službe nebýva zvykom. Tak nejako takticky poslali Gastona do tábora aby nemali problém s vekovým obmedzením pravdepodobne v žiadnej krajine, ale práve záver mohol dopadnúť podstatne lepšie. Nie je žiaden prepadák v štýle Smrtiacich kobyliek, dobrá je kamera, herecké výkony solídne avšak 101 minút pri takomto námete mohlo dopadnúť podstatne lepšie. ()

Adramelech

Nejděsivěji na mě v tomto hororu působily reálie, které, ač se jedná o francouzský film, mi připomínaly americké reálie. Matka samoživitelka se musí starat o dvě děti a aby je uživila, tak podniká: chová kobylky. Drsně realistický děj filmu ukazuje, jak to vypadá, když živnost neprosperuje – navzdory celodenní tvrdé dřině tře člověk bídu s nouzí. Muž, který se uchází o ženinu přízeň, zase pěstuje vinnou révu a vyrábí z ní víno. Daří se mu lépe, ale stačí, aby uhodila sucha. Pak se urodí méně hroznů, což znamená, že výrobce vyprodukuje méně vína a za jeho prodej tudíž utrží i méně peněz. Nijak zvlášť dobře se nevede ani chovateli kachen, který od ženy kupuje kobylkovou mouku jako krmivo. Žena mu přiveze dodávku zboží v hodnotě pěti set (patrně EUR), ale chlápek je momentálně schopen zaplatit pouze tři stovky. Navzdory tomu však ještě remcá a požaduje, aby žena dodávala mouku v padesátikilových pytlích, protože se skladují lépe než malé pytle. Žena místo toho, aby jej upozornila, že zákoník práce zakazuje, aby ženy manipulovaly s břemeny těžšími než 35 kg, mlčí. Možná v kapitalistické Francii žádné takové zákonné ustanovení ani neexistuje. Hle, před jakými stresy dokázalo občany ochránit socialistické zřízení v bývalé ČSSR! Ostatní hororové prvky, které se v tomto filmovém díle vyskytují (zdivočelé kobylky), jsem vnímal pouze jako drobný bonus. Film doporučuji ke shlédnutí všem, kteří uvažují o podnikání v živočišné nebo rostlinné výrobě. ()

b.dragonfly

WTF, co to mělo být?! Proč horor? Kde horor?! To jsem se zase nechala nachytat.. Nesympatická ženská chová kobylky a kolem toho řeší milion nezajímavých a pro diváka nepotřebných sraček. Konec filmu. Kde jsou ta krvelačná sarančata, která mohla rodinu pěkně požrat a pak se rozmnožit do katastrofických rozměrů a terorizovat.. Frantíci, tady jste mě zklamali. ()

petikacka

Ono to vlastně nebylo až tak špatné nebýt toho konce. Když jsem si to pro sebe nepromítala jako horor, ale normální film o jedné vdově samoživitelce s dvěma dětmi, která se snaží ze všech sil udržet farmu, aby uživila sebe a své děti, tak to byla vlastně šílená ukázka osudu většiny žen s dětmi a bez pomoci (pozor, nejsem feministka, ale prostě je to tak). Dělá co může, až do své farmy začne doslova cedit krev. I ten konec se dá chápat jako brzda v poslední chvíli, kdy už jde doslova o život jejím dětem. Za mě 65%. ()

bozka10 odpad!

Žmariapana to bola sračka.Z určitého rozpočtu vytvoriť takýto shit vyžaduje tiež dávku talentu.Justovy spakruky facku za toto.Utrpenie toto sledovať.Oblúkom sa treba vyhnúť tomuto shitu. ()

ANTYCHRYST

Dlouhý a hlavně nezazivny začátek.. Hlavní postava.. Taky žádná hitparáda.. Spousty zbytečných záběrů o ničem.. Celou dobu jsem čekal. že když kobylky ulitnou tak nastane v okolí krvavá lázeň.. a ono nic.. Úchylacka se nechává omusovat.. ale jakmile jsou na svobodě.. Tak se toho režisér bojí a žádné krvavé hody se nekonají.. Pouze malé finále.. Místo masakru.. 25% ()

Mamlas odpad!

Rodinné drama o vypatlané babě, jejich dětech a o tom, že chová sarančata. Námětem i realizací zcela plně debilní. Nedívatelný hnůj. (1%) ()

B3n odpad!

Takže tu máme ďalší programovací hnus od Netflixu, tentokrát postúpili o krok ďalej a začali naplno tlačiť agendu NWO - "You will eat ze bugs". Žiadne voľné ruky od Netflixu sa nekonajú, ani neexistujú, Netflix má jedinú úlohu, oznamovať, čo sa chystá. Takže tu máme hneď v prvých minútach šancu vidieť to, čo doteraz videlo len málo z nás a zažilo ešte menej z nás. Najprv si tam nejaký balík pochutnáva na praženej kobylke a má uhádnuť, čím je okorenená, mňam. No a potom nejaký influencer zase ide žrať palacinku s dážďovkami. Treba si uvedomiť, že tieto filmy vás len chystajú na to, čo príde. Ako z nemysliteľného urobiť normu. Dobrú chuť, pozrite si tento film o dvadsať rokov, potom si spomeňte, kde ste to videli prvýkrát.  Dovtedy si pomaličky začnite všímať zloženie potravín, najmä tých lacnejších... Či tam náhodou nebude nejaká "múka s vysokým podielom bielkovín"... ()

lineker

Já mám prostě tyhle lehký bizárky rád. Film sám o sobě mohl být rodiným dramatem o jednom ne zcela podařeném podnikatelském záměru, Docházejí peníze, dcera a syn se matce odcizují. Jenže paní podnikatelce se podaří byznys zrestartovat a od té doby se to celé háže do jiného, temnější směru. Jistě, vše má svůj čas a taky ty pravé hororvé scény prostě neexistují. I  tak se nepříjemné pocity dostavují a cvrkot nenasytných kobylek jsem měl ještě nějakou dobu v hlavě. ()

Somewheres

Hejno kobylek je spíše drama než horor, navíc je v něm tolik logických chyb, že ani při nejlepší vůli se nedá situace, která ve filmu nestala, brát vážně. Svobodná matka Virginie, která má dvě děti (chlapce a dceru), se živí chovem kobylek/sarančat, ze kterých vyrábí proteinovou mouku, exotická jídla a krmiva. Její dcera Laura tím velmi trpí, jelikož se jí ve škole děti posmívají a natáčejí o její matce výsměšná videa, která zveřejňují na internetu. Virginie ovšem nechce o ukončení chovu sarančat ani slyšet, navíc řeší existenciální krizi - sarančata nekladou vajíčka a nemnoží se, tudíž se snižuje jejich počet a tím pádem i počet výrobků, které potřebuje Virginie prodat, aby uživila sebe i své děti. Když v záchvatu vzteku a paniky vejde do skleníku a ničí výběhy pro kobylky, uklouzne a poraní si hlavu. Když se vzbudí, zjistí, že sarančata pijí její krev. Samozřejmě se vyděsí a ihned se skleníku uteče. Po tomto incidentu se ovšem sarančata začnou zase množit, a to exponenciální řadou. Najednou jich má Virginie tolik, že může rozšířit chov a dopřát svým dětem věci, na které dříve neměla peníze. Má to ale háček - odteď musí sarančata krmit výhradně krví, jestli chce udržet jejich nový stav. Ze začátku dostává krev z jatek, ale když dodavatel kvůli její neexistující licenci přestane krev dodávat, musí Virginie obětovat svojí krev. Je tak vyčerpaná, že skoro nic nezvládá a navíc to brzy zjistí její dcera, která se rozhodne kobylek zbavit. Jako drama je to film ucházející - docela věrně popisuje vztah dětí a matky, z nichž každý má jiné představy a očekávání. Ale jako horor skutečně podprůměr - hororové efekty a lekací scény žádné, žádné hororové napětí, žádná atmosféra. Téma masožravých kobylek se dalo pojmout úplně jinak a lépe a závěr mohl být promyšlenější. Dívat se na to dalo, jako drama ucházející, ale více než slabé dvě hvězdy si to nezaslouží. ()