Rozkoš

(festivalový název)
  • Švédsko Pleasure (více)

Ve Švédsku se jmenovala Linnea, teď je její umělecké jméno Bella Cherry. V devatenácti letech opustila rodné městečko a přestěhovala se do Los Angeles, aby dobyla svět zábavy pro dospělé. Pro to, aby se stala tou nejzářnější pornohvězdou, je připravena udělat cokoliv. Těžší než BDSM natáčení se ale nakonec ukazuje souboj s producenty a otázka, zda je vůbec možné v tak specifickém prostředí navázat přátelství… Švédská režisérka Ninja Thyberg nahlíží za pomyslnou oponu stejnou měrou tabuizovaného i mytizovaného světa a nakládá s ním natolik přirozeně, že všechny předsudky postupně mizí a zůstává jen úžas nad tím, že se jedná o zábavní průmysl stejný jako každý jiný. (MFF Karlovy Vary)

TheEvilTwin

Hodně realistický, někdy extrémně drsný, jindy zase neskutečně milý náhled do porno průmyslu, který je formou podání tak originální, explicitní a bez jakékoli cenzury, že co se týče nahoty je i Euforie dvě třídy pozadu. Na jednu stranu celkem zábavně filmově zpracován příběh mladé dívky, na stranu druhou jde o čistokrevné porno ve filmu, protože dvojitou černou penetraci, gangbangy nebo detailní záběry všech sexuálních praktik člověk jednoduše jinde neuvidí. Současně nám však film dává i určitý obrázek o tom, jak to v tomhle odvětví chodí, aneb metaforu jednoho velkého mlýnského kola, které jednoduše ochotné holky vynese do oblak, ale ty, které se neodváží jít do všeho, zkrátka nemají šanci uspět v tak velké konkurenci. Obrovské plusové body si film zaslouží za originalitu, nebojácnost ukázat se doslova vše a za relativně fajn formu, ale ve výsledku mě tady "technika šokování" dostala asi víc než samotný film. Rozhodně stojí za zhlédnutí a překvapí, ale nic víc bych ve filmu asi nehledal. Rozhodně jen pro okrajové publikum. ()

Johnny.ARN

Pohlad na porno zákulisie očami mladej, začínajúcej herečky. Na jednej strane rada fajčí pipíky, na druhej strane keď ju zbijú, to už jej tak po chuti neni. Celé je to štýlom z dola na hor po chrbte kamarátok a dvojitom anále, s ukážkami všetkého, čo dnes letí. Nejaké jej záverečné morálne precitnutie mi už bolo ukradnuté. 3 z 5 ()

dopitak

Velmi úzký pohled do pornobranže v LA. Zajímalo by mě, odkud Ninja brala informace a co jí vlastně vedlo natočit příběh začínající pornoherečky, když zároveň v jejích pocitech nešla dost do hloubky. Sofia docela pěkná, ta její tajná sokyně překrásná (Evelyn Claire, skutečná hérečka). Potěšil Mike Blue, skutečný protagonista (možná jich bylo víc co hráli sami sebe, ale neznám je). ()

AffectedFace

Velice odvážný snímek, ale myslím si, že bohatě stačí stránky brazzers, blacked atd.. Protože přesně o tomhle počin je, ale z behind the scenes pohledu, všechno je naturalisticky natočené a vidět snad do jediného detailu. Hlavní postava je sympatická/naivní a to opravdu ve všech směrech, svojí kariérou prochází skrz normální sex, anál až po bdsm hrátky, takže vesměs furt jenom brečí, ale pokračuje dál v žití svého bezcenného života s nadějí na lepší zítřek. V celku je to průměrná podívaná, která člověku ledacos vysvětlí, protože snad každej se někdy podíval na nějaké erotické video, no ale to je tak všechno. Čistý průměr na jedno podívání. ()

NiWi

Velmi přesný a realistický náhled do světa pornoprůmyslu, na dřeň explicitní (film zobrazuje reálné natáčení porna, takže údy všech barev a prsy všech velikostí se to jen hemží), a s mnohy tabuizovaným tématem jednajícím naprosto bezostyšně jako s zcela běžnou zábavou. Ninja Thyberg se rozhodla ve svém prvním celovečerním filmu poodkrýt svět, který si většina z nás idealizuje. Bohužel Pleasure nenabízí žádný výrazný přesah ani nedokáže nijak šokovat. Ve výsledku nedokáže ani bořit ona tabu i přesto, že se snaží být extrémně realistický a ukázat, jak za lechtivou, a na první pohled příjemnou zábavou, leží pouze nehezká a tvrdá realita plná ponížení. Snímek nabízí příběh ambiciózní avšak naivní mladé dívky, která překonává sama sebe aby si splnila svoje sny, a zde funguje docela slušně. Velký respekt Sofii Kappel za její první roli, která je nadmíru explicitní, a zažívá si v ní všechno možné fyzické i psychické zacházení. Pleasure zkrátka působí jako film, který má divákovi ukázat jak doopravdy dokáže být toto odvětví zábavního průmyslu náročné po všech stránkách, ovšem pro mě osobně to nedělá to nijak zajímavě ani objevně. 6/10 ()

• Projekt vzešel z eseje o pornoprůmyslu, kterou režisérka Ninja Thyberg napsala v rámci genderových studií na vysoké škole. Toto téma také prozkoumávala ve svém krátkometrážním snímku Rozkoš (2013), který vyhrál cenu na festivalu v Cannes v roce 2013. (NiWi)
  • V rámci získávání informací na dané téma žila režisérka Ninja Thyberg v podobném domě pro modelky a herečky, ve kterém žije i ústřední postava. (NiWi)
  • Film měl být původně nasazen s ratingem R do kin distribuční společnosti A24. Film nakonec dostal nejvyšší rating NC-17 a jeho distribuci převzala společnost Neon. (NiWi)