Rozkoš

(festivalový název)
  • Švédsko Pleasure (více)

Ve Švédsku se jmenovala Linnea, teď je její umělecké jméno Bella Cherry. V devatenácti letech opustila rodné městečko a přestěhovala se do Los Angeles, aby dobyla svět zábavy pro dospělé. Pro to, aby se stala tou nejzářnější pornohvězdou, je připravena udělat cokoliv. Těžší než BDSM natáčení se ale nakonec ukazuje souboj s producenty a otázka, zda je vůbec možné v tak specifickém prostředí navázat přátelství… Švédská režisérka Ninja Thyberg nahlíží za pomyslnou oponu stejnou měrou tabuizovaného i mytizovaného světa a nakládá s ním natolik přirozeně, že všechny předsudky postupně mizí a zůstává jen úžas nad tím, že se jedná o zábavní průmysl stejný jako každý jiný. (MFF Karlovy Vary)

EvilPhoEniX

Realistický, odvážný a autentický portrét Amerického Pornového průmyslu. Mladá 19 letá švédská dívka odjíždí sama do LA splnit si svůj sen a stát se hvězdnou pornoherečkou, ovšem brzy zjistí, že ta cesta na vrchol nebude vůbec jednoduchá. Od překonávání svých vlastních hranic po boj s agenty/producenty a rivalitu mezi dalšími divkami. Je to zvláštní film, rozhodně jediný svého druhu, ale na mne dojem udělal. Film je v jistých scénách velmi drsný, bořící filmové Tabu a nahoty se rozhodně neštítí. Vše full frontal ! Zajímavé mi přišlo, že se zde objeví Mark Spiegler hrajícího sebe ( což je americký talent na vyhledávání nadějných pornoherečeck tzv. Spiegler girls).Hlavní hrdinka je sympatická ( byť naivní), ale hraje skvěle a pro slávu je ochotná udělat cokoliv, takže některá rozhodnutí jsou docela nečekaná. Nejsyrovější scéna z natáčení byla nejspíš ta násilná, na kterou se nedívá 2x dobře. Film by se mohl zařadit do subžánru sexploitation a jako nahlédnutí za oponu do porno průmyslu funguje spolehlivě.7/10. ()

campix

Strašně mě překvapilo, jak je tahle sonda do pornoprůmyslu nekompromisní a expresivní. Chápu, že je tohle čistá festivalovka, ale chvilkami mě to až zaskočilo. Nevím jeslti je Sofia Kappela herečka nebo pornoherečka, ale pokud je pouze herečka, tak to klobouk dolů. Nevím úplně jak hodnotit. Asi to bylo dobré, ale na mě to možná bylo až možná trošku moc expresivní. ()

Aljak

Waw, tak tomuto sa povie cieľavedomosť :D Alebo že by "manuál, ako preraziť v porno biznise"? Každopádne, veľmi zaujímavý a originálny film zo zákulisia pornografie. Páčila sa mi na tom taká autenticita, ktorá bola do toho celého príbehu Belly vložená. Aj keď príbeh ako taký nebol pre mňa nejako obzvlášť sympatický a z niektorých scénok mi nebolo zrovna príjemne, no celkovo to bolo rozhodne zaujímavé. Ešte som akosi stále nepochopil, ako môže niekoho BDSM a podobné praktiky vzrušovať, však to je maximálne nechutné a nevkusné. Ale čo už, koľko ľudí, toľko chutí. Sofia Kappel si určite zaslúži uznanie, za odvahu. 3* ()

dopitak

Velmi úzký pohled do pornobranže v LA. Zajímalo by mě, odkud Ninja brala informace a co jí vlastně vedlo natočit příběh začínající pornoherečky, když zároveň v jejích pocitech nešla dost do hloubky. Sofia docela pěkná, ta její tajná sokyně překrásná (Evelyn Claire, skutečná hérečka). Potěšil Mike Blue, skutečný protagonista (možná jich bylo víc co hráli sami sebe, ale neznám je). ()

Omnibus

"Doprdelepráce, šustit se mi nechce..."   Když už toho v práci máte doslova plné brejle, aneb jak je důležité si na konci základky zvolit vhodné povolání, které vás bude bavit a nikoli srát a ve kterém vás nebudou každý den osm hodin jen jebat. Tesař, co pláče u psychiatra kvůli zadřené třísce, potápěč neplavec, hospodská, které vadí, že jí TAM lezou lidi (myšleno do lokálu), nebo outlocitná "dělám všechno" Bella Cherry, které vadí totéž co hospodské, to je jen pár příkladů špatného výběru. Naše čičinka (s prsama po tatínkovi) si totiž pornobranži představovala jak Hurvínek válku, pročež vyrazila do L.A. vybavena jen radami maminky (imho též "hérečky", viz jejich telefonát), růžovými papírovými kapesníčky, ošoupanou VHS-kou Pretty Woman a plakátem Johna Holmese. Očekávala důvěrné dívčí špitání po večerce pod peřinou, pochvalné poplácávání po zadečku od režisérů i spolusouložníků, slávu, uznání, respekt, nějakou tu zkurvenou důvěru a něhu, soustu cool kamarádek a spoustu cool lajků na Instagramu. Dostala spoustu lajků, spoustu facek a plivanců do tváře, tři profi násilníky, jedny chlamydie a žádnou kamarádku. A jako bonus ztratila sebeúctu, sebedůvěru a víru, že její práce je vlastně poslání (!), což byla dost škoda, když už v Eroticshopu měla tu množstevní slevu na anální kolíky. No nekupte to. Bohužel, žádná artová deziluze, pouze obyčejný syndrom vyhoření. Škoda, šlo by z toho sestříhat hned několik působivých, kurevsky božích kraťasů (scéna s beránky na obloze při dabl análu a pod.), ale dohromady to moc nedrželo. Jen tři zplihlé prezervativy se na place povalují. ()

• Film měl být původně nasazen s ratingem R do kin distribuční společnosti A24. Film nakonec dostal nejvyšší rating NC-17 a jeho distribuci převzala společnost Neon. (NiWi)
  • V rámci získávání informací na dané téma žila režisérka Ninja Thyberg v podobném domě pro modelky a herečky, ve kterém žije i ústřední postava. (NiWi)
  • Spousta účinkujících ve filmu jsou reální pornoherci, či lidé pohybující se v pornoprůmyslu v Los Angeles. (NiWi)