Rita Vogtová je radikální západoněmecká teroristka, která opustí revoluci a usadí se ve východním Německu. S novou identitou od Stasi začne nový život. Pak ale dojde k nejhoršímu – padne berlínská zeď... Skupina teroristů ze západoněmecké teroristické organizace RAF musí uprchnout ze Spolkové republiky Německo po katastrofálním pokusu o záchranu, během něhož přišel o život advokát. Nečekaná pomoc přichází od Stasi, která jim poskytla nejen útočiště, ale také nové identity. Rita Vogtová tak dostane možnost žít nový život ve východním Německu. Snaží se přizpůsobit životu normálního příslušníka pracující třídy. Poté, co je ve pátracím vysílání západní televize zveřejněna její podoba, musí Rita začít opět znovu, s novou minulostí v jiném městě. Potom ovšem padne berlínská zeď a všechno je jinak... (Cinemax)

Malarkey

V době, kdy se v naší zemi začala šířit fáma, že Německá kinematografie je poměrně špatná a jediný opravdu kvalitní film byl obecně považavaný Klepání na nebeskou bránu, byla v tamním koutě Evropy řada filmařů, kteří překypovali nápady předváděli opravdovou kvalitní filmařinu, akorát o nich u nás moc lidí nevědělo. Třeba jednou takovou postavičkou je i Volker Schlöndorff, který natočil hodně slušné drama podle skutečného příběhu. Sice je trošku poplatné době, ale na tu dobu je z toho cítit na druhou stranu syrovost a autentičnost. Závěr je pak jak ze starých francouzských kriminálek, který budete mít v paměti ještě hodně dlouhou dobu. Festival Německé filmové pavlači tak opět ukázal, že Německá kinematografie není vůbec špatné v jakémkoliv časovém období! ()

DwayneJohnson

Naprosto přesný název. Ticho po střelbě. Vlastně skoro vše, co se v tomhle filmu děje je až po tom..... Po bankovní loupeži, po útěku do NDR. Soustředí se nejprve na celou skupinu a poté jen už na dvě z nich, Inge a Susanne. Dvě levicově smýšlející teroristky, které se bájně domnívají, že to nejhorší mají už za sebou. Naprosto přesné, hlavně, co se týče zobrazení doby a také herecky velmi dobře zahrané, nemám vůbec žádných výtek. ()

Uradnik

Veľmi dobre urobený film na trochu zrúdnu tému. Hlavnou hrdinkou je osoba podieľajúca sa v minulosti na niekoľkých vraždách, ktorá sa rozhodla začať nový život v inej krajine (kde jej tajná polícia prepožičala novú identitu). Režisér sa snaží zobrazovať jej osud s odstupom a triezvosťou, čo sa mu na úrovni filmu darí. Celý príbeh však má výrazný politický podtón a v ňom vidno, kde sa srdce režiséra nachádza... ()

• Filmová postava Rita Vogt (Bibiana Beglau) predstavuje skutočnú osobu Inge Viett a postava Friederike Adebach (Jenny Schily) predstavuje skutočnú osobu Susanne Albrecht, obidve boli členkami militantnej skupiny RAF. (whack)
  • Nadine Uhl, představitelka Tatjany, se objevila také ve snímcích s podobnou tématikou. V roce 2008 si ve filmu Baader Meinhof Komplex (2008) zahrála členku druhé a třetí generace RAF Brigitte Mohnhaupt , jenž mj. unese letadlo společnosti Lufthansa. Ve stejném roce se pak objevila také coby letuška Gabriele Dillmann ve filmu Mogadischu (2008), jejíž letadlo unese právě druhá a třetí generace RAF. (jirka.jindra11)
  • Ve scéně, kdy skupina osvobozuje Andrease (Harald Schrott) z vězení, naskakuje Frederika (Jenny Schily) jako poslední do dodávky. Dveře dodávky však nikdo nedovřel. V dalším záběru na vnitřek auta je však dodávka kompletně zavřená. (jirka.jindra11)