Ticho po výstřelu

(festivalový název)

The Legend of Rita

Drama / Historický / Romantický

Německo, 2000, 103 min

Veľmi dobre urobený film na trochu zrúdnu tému. Hlavnou hrdinkou je osoba podieľajúca sa v minulosti na niekoľkých vraždách, ktorá sa rozhodla začať nový život v inej krajine (kde jej tajná polícia prepožičala novú identitu). Režisér sa snaží zobrazovať jej osud s odstupom a triezvosťou, čo sa mu na úrovni filmu darí. Celý príbeh však má výrazný politický podtón a v ňom vidno, kde sa srdce režiséra nachádza...(3.11.2009)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(20.1.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $671,565Tržby Celosvetovo $-(20.7.2010)

Naprosto přesný název. Ticho po střelbě. Vlastně skoro vše, co se v tomhle filmu děje je až po tom..... Po bankovní loupeži, po útěku do NDR. Soustředí se nejprve na celou skupinu a poté jen už na dvě z nich, Inge a Susanne. Dvě levicově smýšlející teroristky, které se bájně domnívají, že to nejhorší mají už za sebou. Naprosto přesné, hlavně, co se týče zobrazení doby a také herecky velmi dobře zahrané, nemám vůbec žádných výtek.(6.7.2015)

V době, kdy se v naší zemi začala šířit fáma, že Německá kinematografie je poměrně špatná a jediný opravdu kvalitní film byl obecně považavaný Klepání na nebeskou bránu, byla v tamním koutě Evropy řada filmařů, kteří překypovali nápady předváděli opravdovou kvalitní filmařinu, akorát o nich u nás moc lidí nevědělo. Třeba jednou takovou postavičkou je i Volker Schlöndorff, který natočil hodně slušné drama podle skutečného příběhu. Sice je trošku poplatné době, ale na tu dobu je z toho cítit na druhou stranu syrovost a autentičnost. Závěr je pak jak ze starých francouzských kriminálek, který budete mít v paměti ještě hodně dlouhou dobu. Festival Německé filmové pavlači tak opět ukázal, že Německá kinematografie není vůbec špatné v jakémkoliv časovém období!(2.8.2017)

• - Ve scéně, kdy skupina osvobozuje Andrease (Harald Schrott) z vězení, naskakuje Frederika (Jenny Schily) jako poslední do dodávky. Dveře dodávky však nikdo nedovřel. V dalším záběru na vnitřek auta je však dodávka kompletně zavřená. (jirka.jindra11)

• - Filmová postava Rita Vogt (Bibiana Beglau) predstavuje skutočnú osobu Inge Viett a postava Friederike Adebach (Jenny Schily) predstavuje skutočnú osobu Susanne Albrecht, obidve boli členkami militantnej skupiny RAF. (whack)

• - Nadine Uhl, představitelka Tatjany, se objevila také ve snímcích s podobnou tématikou. V roce 2008 si ve filmu Baader Meinhof Komplex (2008) zahrála členku druhé a třetí generace RAF Brigitte Mohnhaupt , jenž mj. unese letadlo společnosti Lufthansa. Ve stejném roce se pak objevila také coby letuška Gabriele Dillmann ve filmu Mogadischu (2008), jejíž letadlo unese právě druhá a třetí generace RAF. (jirka.jindra11)