Palm Springs

Palm Springs

Komedie / Romantický

USA, 2020, 87 min

Tenhle nápad bude vždycky aspoň trochu cool, herci jsou fajn (J. K. víc než to), má to pár hezky vyřešených scén... ale jinak už je to trochu mělký bazének. Chybí tomu svižnější tempo, punch, příjemně to plyne, ale vlastně to nikdy úplně nekopne. Hodně tomu svazují nohy proslovy a to, že když má film zabrat, spíš tak opatrně ukročí. Nakonec je to taková celkem solid absurdní romance, která ale v prostoru, kde už operovala spousta filmů, spíš tak rozpačitě pokukuje kolem sebe a hledá něco, co tu ještě nebylo. A nenachází.(13.8.2020)

Megaohraná premisa vzatá z trochu jiného úhlu. No nic extra vážení. Jako přežil jsem to, ale protože Samberga fakt můžu. Jakákoliv jeho grimasa mě baví a tlemim se. Co si budeme nalhávat, ten film je ale docela blbost. 50%(6.8.2020)

Zahřálo i ve vystydlé vaně se zteplalým pivem a vlažnou společností.(4.1.2021)

„Je to prvý tanec!“ – „A to vadí?“ Neviem no, ktovieako ma to nechytilo. Ústredné herecké duo mi pripadalo skôr nesympatické, než sympatické a nezachránil to ani J.K. Simmons (skôr naopak). Časová slučka občas trochu zábavná a raz za polhodinu sa scenáristovi podarí vymyslieť dobrý vtip („jedna veta“, koláž sexu), ale to je asi tak všetko.(20.8.2020)

Velmi dobrá time loop oddechovka se sympatickým Andym Sambergem a zvláštně atraktivní Cristin Milioti ( čtěte Alita ). Hlavní hrdina je uvězněn v časové smyčce na svatbě a doslova si to užívá. Nejen, že si to může rozdat s kýmkoliv, ale může páchat nespočet sebevražd, avšak bolest je stejná. Do toho jej loví poblázněný J.K. Simmons a rozehrává romantickou hru s Alitou. První půlka je vtipná a zábavná, druhá se přehoupne spíše v Drama, přesto velmi zábavný a veselý počin dělaný s nadšením. Příběh****, Akce>Ne, Humor****, Násilí*, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí*. 7/10.(17.7.2020)

Není to k popukání, ale je to příjemně hravé a hrdinové a herci jsou moc fajn.(12.7.2020)

Neobjevuje tu Ameriku, ale ani se to nesnaží poučovat, což je vždycky fajn. Má to skvělou ústřední dvojici, perfektní timing a hlavně to chápe, že komediální zlato se vždycky nejlépe rýžuje na svatbách, večírcích a rodinných setkáních. Možná by to nemuselo tak rychle opouštět tu svěží polohu nihilistické zábavy v pouštním očistci, přesto by mi vůbec nevadilo to po skončení prožít znovu.(12.7.2020)

Palm Springs a film, z kterého single lidi odchází s pocitem naděje. Teda jen do momentu, než se v tom začnou šťourat. To se pak ocitnout sami v časové smyčce.(1.9.2020)

Existuje film Na hromnice o den více, což je kultovka. Za posledních deset let vzniklo už tolik věcí (i seriálů, včetně jednoho dílu Legends of tomorrow) s tématikou časové smyčky a jakmile je na obzoru další, můj zájem strmě opadá. U Palm Springs to však kompenzují jistými dalšími elementy, počínaje šílenou feel good rom com zápletkou (a ano, k časové smyčce přistupuje zase trošku jinak) a také obsazením; J.K. Simmons je správně démonický, Cristin "matka" Milioti stále patřičně k zulíbání a Andy Samberg si jede svůj komediální standard, ač bych ho v tomto filmu úplně nečekal. Jak říkám už několik let, podobných komedií už zkrátka tolik nevzniká a jsem radši za každou povedenější od Hulu než povětšinou méně povedenou od Netflixu...7/10(20.7.2020)

Známe to (skoro) všichni. Ráno se člověk probudí a ví, že je to tady. Velký den. Přítel od nevěstiny nejlepší kamarádky Nyles je na veselku zvaný také. Jako všechno ostatní v životě, i svatba v pouštním resortu uprostřed Palm Springs bude probíhat snáz, když bude důkladně naplánovaná. Jenže apatický Nyles tenhle velký okamžik prožívá jaksi pořád dokola. Do časové smyčky nechtěně vtáhne i starší sestru nevěsty Sarah. Oba se tak další ráno probudí v téže posteli v tentýž den. A jede se nanovo. On to zná, ona je zatím v šoku. Cynická černá ovce rodiny Sarah a její nový kámoš se tak na jeden den snaží zabavit, jak to jen jde. Pochopí, že druhý den neponesou žádné následky svého jednání. Zábrany tak mohou jít stranou. Moc mě bavilo hořkosladké ladění snímku. Celé se to nese v uvolněném duchu s příjemným soundtrackem, pár hluchých míst sice přijde, ale jemný humor (který několikrát sympaticky zostří hrany) tuhle látku tahá ke čtyřem hvězdám. Je milá, je autentická a má skvělé herce. Osobně mě nejvíc bavila Cristin Milioti (ty její oči), chemie mezi ní a Andy Sambergem je uvěřitelná. Kdyby tvůrci ještě zamakali na oněch mělčích místech (zejména v druhé polovině), ty čtyři hvězdy by byly poctivější.(17.8.2020)

Filmu si bere Hromnicovou pointu a využívá zase malinko jinak, jenže chybí tady ten Bill Murray, díky kterému by bylo tohle blbnutí zajímavější. Takto se Palm Springs i navzdory své krátké délce občas docela vleče. 60%(17.2.2021)

Prednosťou je bezpochyby ústredné duo hercov s komediálnym nadaním. Funguje medzi nimi nenútená vzájomná chémia a ich charaktery sú vcelku dobre prepracované. Hoci sa snímka zvlášť zo začiatku tvári ako typická romantická komédia, v ktorej sa do seba dvaja ľudia bezhlavo zamilujú, nie je tomu tak. Je realisticky vykreslený postupný vývoj ich vzťahu. Humor je vydarený, ale samotný by celé filmové dielo neutiahol. Navyše miestami až čierny humor nie je úplne pre každého. Existencia človeka v časovej slučke stráca na význame. Z vizuálneho hľadiska zaujme predovšetkým svojou jednoduchosťou v pozitívnom slova zmysle. Jednotvárnosť stále sa opakujúceho dňa najskôr pôsobí komickým dojmom, ale postupne začne diváka skutočne vytáčať. Kvôli tomu sa niekomu môže zdať aj necelých deväťdesiat minút ako vecnosť.(5.12.2020)

// Příjemná pocta filmům s časovou smyčkou a zároveň sympatická romantická komedie s hrozně fajn obsazením, taková vděčná kombinace pro letošní rok. Cristin "matka" Milioti si zaslouží každou hlavní roli. 7/10(11.7.2020)

Povinnost pro fandy filmu Na Hromnice o den více. Hodně pohodový filmeček :)(16.7.2020)

Princip Groundhog day ale predsa len fungujuci trochu inak. Najlepsia romanticka komedia tohto roku plna milych forov, funkcnej romantiky a prekvapivo funkcnych vaznych scen. Akurat skoda, ze to bolo sci-fi a nie fantasy. Kazdopadne super zabava. 8/10(20.7.2020)

Úplne parádna žánrovka, ktorá chytro inovuje klasický námet a prepletá ho množstvom skvelých nápadov a humoru.(30.7.2020)

'Nejpohodovější komedie' jednoho z nejméně pohodových letních období za celé století se opírá o koncept, který sice stále není úplně provařený, ale má své jasné limity. Dvojice hlavních hrdinů, kteří jsou fajn a hrají je sympatičtí herci, objevuje v časové smyčce dlouho odkládanou lásku a hlavní ozvláštnění tkví tentokrát v tom, že lhostejný protagonista prochází spirálou již od úplného začátku a naprosto rezignuje na možnost vyproštění. To je bezesporu dobrý nápad, skrze nějž se pozornost obrací na samotný vztah s cynickou Sarah a na novou perspektivu romantického života uvnitř nekonečné smyčky - škoda, že z toho ve finále vzejde tak málo opravdu vtipných a originálních hrátek. Mohlo se dít v podstatě cokoli, ale film někdy v polovině zanevře na objevování nových cest a vydává se tou nejjednodušší, přičemž ani pořádně nezužitkuje nadějného 'masového' vraha v podání J.K. Simmonse (nebo tedy zužitkuje, ale dost sentimentálním způsobem). Oceňuji nápad, zasazení do prosluněného kalifornského prostředí i výběr herců, ale kdyby se ubralo na strnulých proslovech a přidalo na tempu, určitě bych byl mnohem spokojenější. 60%(19.9.2020)

Stokrát prevarený námet, ale za to s veľmi sympatickou dvojicou hrdinov, zábavnými scénami a skutočne pohodovou atmosférou, ktorú som si do sýtosti užil.(24.11.2020)

Hranie sa s časom môžem, a tu sa podarilo spojiť funkčnú zábavu s týmto obľúbeným fenoménom. Aj keď ja by som viac prijal, aby tu okrem tých šplechov, dávali autori dôraz aj na duševnú stránku filmu, a trochu pointu filmu zatraktívnili aj pre náročnejšieho diváka. Okolo tej záhady tu dohromady nie je povedané nič, len jedna koza, jedna bomba.... Žiadne premýšľanie, len príjemné pozeranie. Lepší priemer. 65/100(12.9.2020)

Výborný antidepkový film! Totálne ma zocelil dneska.(11.7.2020)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12