Reklama

Reklama

Zachraňte se!

  • USA Save Yourselves!
Trailer

Dva mladí lidé z Brooklynu, kteří touží po digitálním detoxu, odjedou na chatu daleko od civilizace a nemají ponětí, že právě začala mimozemská invaze. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

Illuminare 

všechny recenze uživatele

Není to tak zlé, jak to díky hodnocení vypadá. Film není dokonalý a konec domyšlený, ale to vůbec nevadí, jelikož zde opravdu nejde o sci-fi jak by z oficiálního popisu mohlo zdát. První řadě jde o dva hlavní protagonisty, kteří mají reflektovat dnešní společnost jako takovou. Navíc je to obohaceno nenuceným trochu suchým humorem, což ruku v ruce dohromady funguje. Jen opravdu škoda toho zakončení, mohlo to být i 5* ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Celkem zvláštní kombinace satiry a odlehčené sci-fi. Odtržení moderního městského člověka od přírody a smyslu už postoupilo tak daleko, že ústřední partnerský pár, dva městští hipsteři, vysokoškolsky vzdělaní lidé, liberálně a ekologicky smýšlející, jistě i voliči Demokratické strany, jsou ekvivalentem hrdinů z Blbý a blbější, tedy komedie, jejíž humor je založený na zesměšňování mentálně retardovaných hrdinů...dlouho jsem neviděl film, kde byli takhle dva nesympatičtí hrdinové...sci-fi motiv mimozemské invaze je spíš jen do počtu... ()

Reklama

lykan9 

všechny recenze uživatele

Tohle bylo tak hloupé, až to bylo geniální. Jedná se sice o americký film, ale humor je jednoznačně britský a musím uznat, že povedený. Vůbec nejlepší je první polovina, která nám ukazuje jak nejnudněji začít invazi vetřelců. Hlouposti hlavních protagonistů, kteří jsou jasnou ukázkou dnešní společnosti, se nejde nesmát a jednoduchost, jak je téma pojmuté , je geniální. Celek mi zkazil až závěr, protože si to opravdu zasloužilo pořádně vtipnou pointu, ale měl jsem z toho pocit, že autorům došla nápaditost a nevěděli, jak to ukončit. Přesto se jedná o nesmírně zábavný film, který ukazuje, že v jednoduchosti je krása. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Zvyknout si na hlavní dvojici mi poměrně trvalo (i když ani pak jsem s nimi bůhvíjak nesympatizoval, oba mi lezli na nervy), ale jinak se ten film dá. Sice většina hlášek vyzní trapně a zasmál jsem se tak dvakrát, děj mohl být mnohem lépe promyšlený, i když je to nezávislý film (třeba finále nic nevysvětlí a působí odfláknutě - SPOILER Jestli je teda zachránili mimozemšťané, proč zrovna je? Z jakého důvodu? A koho přesně zachrání a koho ne? Vždyť to tam mohlo být nějak vysvětlené, třeba že by ty chlupaté koule mluvily, přece jenom je to komedie a ta si to může dovolit, aniž by ji za to někdo kritizoval KONEC SPOILERU) a rozhodně to mohlo mít sympatičtější postavy, protože na nějaké extra hipstery nemám náladu. Ale zase na druhou stranu mě to moc nenudilo a na jedno zhlédnutí se to celkem dalo. Jinak nějakou satiru jsem v tom moc neviděl, spíš tam na ni byl náběh, ale totálně nevyužitý a nesouvisející s invazí. 2* ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Těžká nuda. A fakt netuším, jestli to jako měl být intošský pokus o komedii, nebo se jako někdo snažil o jako ha ha humor a nepovedlo se... nejvíc mi to připomínalo ten díl Comebacku s motivačními CD, kde Lexa a Ozzák zmoudří a mají podobně "vtipné" intelektuální hlody. A to veganství, příroda, očištění - má jít o parodii na tyhle novodobé věci, nebo to naopak tvůrci svým postavám přejí? Navíc ústřední pár je nesympatický až na půdu a ta Indka, když pominu její zoban, teda nos, tak tak neuvěřitelně poulí v každé situaci oči, že nevím, jestli přehrává, má přehrávat nebo je to její obvyklý projev. A ty critters a poslední scénu jsem taky nepochopil, asi jsem špatný intelektuál. Ať jsem se to snažil vzít za jakýkoliv konec, stejně jsem se nudil a nic mě na tom nepobavilo. Navíc tomu podle mne chybí dokonce snad nějaká myšlenka... Btw, když critters žrali lidi všude kolem jak na běžícím pásu, tak proč zrovna tyhle dva nechali, i když u nich doma bydleli? Nebo to jako měl být jeden velký trip? ()

Galerie (44)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2020 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (fanda124)

Reklama

Reklama