Miss Americana

• USA Taylor Swift: Miss Americana
Trailer
Dokumentární / Životopisný / Hudební
USA, 2020, 85 min

Taylor Swift v tomhle odhalujícím dokumentu přijme svoji roli písničkářky a zpěvačky – a ženy, která umí naplno využít sílu svého hlasu. (Netflix)

Trailer

kajas

Od Taylor znám jenom několik písniček, ale vždycky mi připadala jako prototyp sympatické holky odvedle, která jako bonus pěkně zpívá. To se mi v podstatě potvrdilo a jako bonus jsem se dozvěděla pár zajímavých informací (porucha příjmu potravy, pauza v kariéře). Jo a přidávám se do týmu Kayne West je idiot. ()

HellFire

Taylor Swift znám jen jako osobnost a zpěvačku v jedné osobě, nikdy jsem neslyšel žádnou její píseň. Což mě však neodradilo od sledování dokumentu, konec konců není vůbec na škodu skočit do něj s čistým štítem. Bohužel jsem se dočkal podprůměrného příběhu o jedné slavné zpěvačce, která má problémy. Která celebrita je nemá? Samotná Taylor mi připadá jednoduše nezajímavá, ať už svou osobností nebo hlasem. Alespoň poslední třetina, kdy se Taylor vyklube je zajímavá. ()

dr.horrible

Milujem tieto dokumenty. A obzvlášť keď pojednávajú o ľuďoch, ktorí ma nezaujímajú (okrem Taylor napr. ten o tom, jak sa Kate Perry rozpadlo manželstvo, prípadne filmový Vox Lux). Pretože za a) je to pre mňa nová story, za b) môžem sa nato dívať objektívne, pokiaľ sa celý čas nerozplývam nad mojou srdcovou muzikou. A konkrétne od Taylor sa mi nikdy nepáčila žiadna pesnička. Nie je to druhom hudby; prvé dva štúdiové albumy Norah Jones, napríklad, považujem zato úplne najkrajšie, čo v tomto žánri kedy vzniklo. A nie je to ani vekom (taká Billie Eilish má každý song zapamätateľný). Asi len nie som fanúšikom nemelodickej hudby.. Bol to dobrý príbeh. Obyčajné dievča z Tennessee dobylo svet, po rokoch práce hlasom si uvedomilo, že má aj iný hlas. A Kanye je kokot. Rád sledujem, ako majú neobyčajní ľudia obyčajné problémy s láskou, kamarátmi, ľuďmi, so sebou samými. A že by väčšina z nás vymenila najlepšie priateľstvá za možnosť mať to čo ona, ich nijak neminimalizuje. Najsilnejšie bývajú práve tie momenty, keď sa musia vysporiadať s normálnymi problémami a potom to tak nejak plynule prejde do uvedomenia, resp. uvedomovania si vlastnej moci. A taká Taylor má veľkú moc. A hlavne ma ten film presvedčil, že je milý človek. Talentovaná, roztomilá, strašne krásna, mladá SPOILER! liberálka Koniec SPOILERu!, a to čo robí má zmysel. Only the Young Can Run. 85% ()

Tsuki

Této zpovědi Taylor Swift upřímně a s uznáním tleskám a zároveň mám velkou radost z jejího osobního vývoje. Je mi jasné, že takto se otevřít a jít s kůží na trh není jednoduché, tím spíš pokud jste celebrita tohoto formátu, která je v hledáčku celého světa. To, že Taylor Swift je velký talent a dříč, je nepochybné, ale věřím, že je zároveň dobrým člověkem a jako takové si jí velmi vážím. Stejně jako jsem jí fandila dosud, budu jí fandit i nadále. Za mě moc dobře zpracovaný dokument, který dává nahlédnout do nitra ženy, která je i přes svou masivní popularitu stále jen nedokonalým člověkem, jenž se zkrátka a jednoduše snaží dělat vše, jak nejlépe dovede a (nyní už) po svém. ~(4,6)~ ()

Handle

Taylor Swift mám jako zpěvačku rád, ale tenhle dokument mi bohužel přišel nezáživný. Vlastně si nemyslím, že jsem Taylor nějak víc "poznal" a z dokumentu si nyní vybavuju už jen to, že je Kanye West idiot a že se Taylor asi po deseti letech své kariéry odhodlala vyslovit svůj politický názor. No nevím, asi jsem prostě náročnější divák na tyhlecty životopisné dokumenty a radši si dám znovu její CD... :) ()

• Po zhlédnutí dokumentu se komička Nikki Glaser zpěvačce Taylor Swift veřejně omluvila na Instagramu za své komentáře, které byly použity v montáži archivních záběru, kde o Taylor a jejích kamarádkách mluvila jako „nerealisticky příliš hubených“. Taylor omluvu veřejně přijala. (hansel97)
  • Poprvé za svou kariéru je v tomto dokumentu Taylor Swift slyšena používat slovo „fuck“. (hansel97)