poster

Miss Americana

 • USA

  Taylor Swift: Miss Americana

Dokumentární / Životopisný / Hudební

USA, 2020, 85 min

Režie:

Lana Wilson

Kamera:

Emily Topper

Hudba:

Alex Somers
(další profese)
 • andalin
  *****

  Celý tento dokument byl pojatý tak, že je Taylor nepochopená a chce světu říct, že ho má na háku. Je to trochu tlačené na pilu, ale mě to nevadilo. Je to očividně určené hlavně pro fanoušky populární hudby a zároveň pravidelné konzumenty Netflixu. Považuju se tedy za cílovku. Říkala jsem kamarádovi, že jsem si na jeho doporučení pustila Miss Americana, a on se mě hned ptal, jestli jsem to náhodou nezapla kvůli Brenodonovi. Netflix to totiž umí fikaně. Pustí krátký trailer jen co ho zapnete a z toho půlku je v něm Brendon Urie. Co mám dělat, jsem jenom člověk. Jinak tedy pět hvězd, Taylor má můj respekt.(3.2.2020)

 • hroubek
  ****

  Parádní dokument, který mě udělal velkou radost. Mám Taylor Swift hodně rád, její muzika mě dost sedla a dokáže mě pořádně zvednout náladu. A teď jsem se o ní i něco dozvěděl. Jak přemýšlí, co jí motivuje a taky to jak se kouká na svět a na problémy společnosti. A mám velkou radost, protože zde prezentuje jako mladá dáma, jenž se sympatická a má to v hlavě dost srovnané. A ke všemu má parádní hudbu. Jako fanoušek jsem hodně spokojený.(3.2.2020)

 • Tsuki
  *****

  Této zpovědi Taylor Swift upřímně a s uznáním tleskám a zároveň mám velkou radost z jejího osobního vývoje. Je mi jasné, že takto se otevřít a jít s kůží na trh není jednoduché, tím spíš pokud jste celebrita tohoto formátu, která je v hledáčku celého světa. To, že Taylor Swift je velký talent a dříč, je nepochybné, ale věřím, že je zároveň dobrým člověkem a jako takové si jí velmi vážím. Stejně jako jsem jí fandila dosud, budu jí fandit i nadále. Za mě moc dobře zpracovaný dokument, který dává nahlédnout do nitra ženy, která je i přes svou masivní popularitu stále jen nedokonalým člověkem, jenž se zkrátka a jednoduše snaží dělat vše, jak nejlépe dovede a (nyní už) po svém. ~(4,6)~(19.2.2020)

 • Maximilianus
  ****

  Jupí, tak už aj Taylor Swift má svoj dokument. Ani neviem, prečo som si ho pustil, keďže Taylor počúvam väčšinou iba keď mi ju pustí Spotify v nejakom playliste. Každopádne sa mi páčilo, že to nebolo iba o nej ako speváčke, ako sa z malého dievčatka s country v srdci stala multihviezdna osobnosť a ikona, ale že to bolo aj o jej pádoch, neistotách a ku koncu aj postojoch. Dokument ako taký nie je urobený nejako extra, ale ten obsah a posolstvo obstoja. Buď ju nenávidíte a uveríte médiám, alebo ju budete milovať, pretože uveríte jej, alebo si urobíte vlastný názor. 7,5/10.(2.2.2020)

 • FlyGun
  ***

  Hned ze začátku je nutno si vyjasnit, že dokument je pochopitelně Taylor šitý na míru. Nesnaží se ji nijak konfrontovat či ukázat z jiného úhlu. Oproti Gaga: Five Foot Two, se Taylor jeví vyrovnaněji a hlavně se tolik neustále nelituje. Hlavním tématem je její přechod z nevinné puberťačky, která se jen směje do kamery a zpívá, do dospělé ženy, která se chce vyjadřovat k politice, ale okolí ji od toho odrazuje. Nechybí ani zákulisí největších amerických hudebních cen, na které se vždy rád podívám. Ve finále si z Miss Americana moc neodnesete. Z Taylor stále nijak unesený nejsem, jedná se o obyčejnou holku, která umí dobře skládat písně tak, aby apelovaly na co největší počet mladistvých. PS: Kanye West je idiot.(4.2.2020)

 • - Po zhlédnutí dokumentu se komička Nikki Glaser zpěvačce Taylor Swift veřejně omluvila na Instagramu za své komentáře, které byly použity v montáži archivních záběru, kde o Taylor a jejích kamarádkách mluvila jako „nerealisticky příliš hubených“. Taylor omluvu veřejně přijala. (hansel97)

 • - Poprvé za svou kariéru je v tomto dokumentu Taylor Swift slyšena používat slovo „fuck“. (hansel97)