Miss Americana

USA, 2020, 85 min

Lana Wilson

Emily Topper

Alex Somers

Celý tento dokument byl pojatý tak, že je Taylor nepochopená a chce světu říct, že ho má na háku. Je to trochu tlačené na pilu, ale mě to nevadilo. Je to očividně určené hlavně pro fanoušky populární hudby a zároveň pravidelné konzumenty Netflixu. Považuju se tedy za cílovku. Říkala jsem kamarádovi, že jsem si na jeho doporučení pustila Miss Americana, a on se mě hned ptal, jestli jsem to náhodou nezapla kvůli Brenodonovi. Netflix to totiž umí fikaně. Pustí krátký trailer jen co ho zapnete a z toho půlku je v něm Brendon Urie. Co mám dělat, jsem jenom člověk. Jinak tedy pět hvězd, Taylor má můj respekt.(3.2.2020)

Parádní dokument, který mě udělal velkou radost. Mám Taylor Swift hodně rád, její muzika mě dost sedla a dokáže mě pořádně zvednout náladu. A teď jsem se o ní i něco dozvěděl. Jak přemýšlí, co jí motivuje a taky to jak se kouká na svět a na problémy společnosti. A mám velkou radost, protože zde prezentuje jako mladá dáma, jenž se sympatická a má to v hlavě dost srovnané. A ke všemu má parádní hudbu. Jako fanoušek jsem hodně spokojený.(3.2.2020)

Této zpovědi Taylor Swift upřímně a s uznáním tleskám a zároveň mám velkou radost z jejího osobního vývoje. Je mi jasné, že takto se otevřít a jít s kůží na trh není jednoduché, tím spíš pokud jste celebrita tohoto formátu, která je v hledáčku celého světa. To, že Taylor Swift je velký talent a dříč, je nepochybné, ale věřím, že je zároveň dobrým člověkem a jako takové si jí velmi vážím. Stejně jako jsem jí fandila dosud, budu jí fandit i nadále. Za mě moc dobře zpracovaný dokument, který dává nahlédnout do nitra ženy, která je i přes svou masivní popularitu stále jen nedokonalým člověkem, jenž se zkrátka a jednoduše snaží dělat vše, jak nejlépe dovede a (nyní už) po svém. ~(4,6)~(19.2.2020)

Jupí, tak už aj Taylor Swift má svoj dokument. Ani neviem, prečo som si ho pustil, keďže Taylor počúvam väčšinou iba keď mi ju pustí Spotify v nejakom playliste. Každopádne sa mi páčilo, že to nebolo iba o nej ako speváčke, ako sa z malého dievčatka s country v srdci stala multihviezdna osobnosť a ikona, ale že to bolo aj o jej pádoch, neistotách a ku koncu aj postojoch. Dokument ako taký nie je urobený nejako extra, ale ten obsah a posolstvo obstoja. Buď ju nenávidíte a uveríte médiám, alebo ju budete milovať, pretože uveríte jej, alebo si urobíte vlastný názor. 7,5/10.(2.2.2020)

Hned ze začátku je nutno si vyjasnit, že dokument je pochopitelně Taylor šitý na míru. Nesnaží se ji nijak konfrontovat či ukázat z jiného úhlu. Oproti Gaga: Five Foot Two, se Taylor jeví vyrovnaněji a hlavně se tolik neustále nelituje. Hlavním tématem je její přechod z nevinné puberťačky, která se jen směje do kamery a zpívá, do dospělé ženy, která se chce vyjadřovat k politice, ale okolí ji od toho odrazuje. Nechybí ani zákulisí největších amerických hudebních cen, na které se vždy rád podívám. Ve finále si z Miss Americana moc neodnesete. Z Taylor stále nijak unesený nejsem, jedná se o obyčejnou holku, která umí dobře skládat písně tak, aby apelovaly na co největší počet mladistvých. PS: Kanye West je idiot.(4.2.2020)

• - Po zhlédnutí dokumentu se komička Nikki Glaser zpěvačce Taylor Swift veřejně omluvila na Instagramu za své komentáře, které byly použity v montáži archivních záběru, kde o Taylor a jejích kamarádkách mluvila jako „nerealisticky příliš hubených“. Taylor omluvu veřejně přijala. (hansel97)

• - Poprvé za svou kariéru je v tomto dokumentu Taylor Swift slyšena používat slovo „fuck“. (hansel97)