Kočičky

• angličtina

Cuties

Drama / Komedie

Francie, 2020, 96 min

Uf, nepříjemné pokoukání (bylo to asi jako hodinu a půl se proklikávat seznamkou na lide.cz). Když se děti nedokážou ztotožnit s tradicemi a hodnotami vlastní rodiny a přijmout je, protože jsou pro ně příliš abstraktní a odtažité, jaké jim dnes zbývají možnosti vzdoru? Kritický osten je tu namířen jak proti muslimským tradicím, které, jak jsem to pochopil, si nárokují rodiče pro sebe a znemožňují jim být se svými dětmi a pro ně, tak proti společnosti, která zase děti okrádá o možnost nějak se tomu všemu smysluplně vzepřít. Mimochodem se těším, až budou podobně pobouřené komentáře o propagaci dětské sexuality směřovány i na plátky jako třeba extra.cz.(21.9.2020)

Máme tu tisící příběh trablí dospívání dětí z rozvrácených rodin a v podstatě nic, než smutný odraz reality, jenom prostě v roce 2020 se toho chytne banda tupých white pride kreténů, konspiračních trotlů a bohabojných pravičáckých vloček, no a člověk má hned ve vlně vyhrocených novinových titulků (a zdejších "komentářů") dojem, jak je to odpadový film a co neuvidí za ohavně satansky zvrhlou pedofilní čočku... FAKT NE. Bu bu bu, zasr*ná lůzo. #cancelyourself(14.9.2020)

• Hamaradža

Tie kontroverzie sú pomerne dosť nafúknuté - za filmom by som isto nehľadal akýkoľvek pedofilný komplot, či inú konšpiráciu. Režisérka Doucouré chcela pravdepodobne s dobrým úmyslom (čomu nasvedčuje aj záver s feministickým vyznením) zabrdnúť do sociálnych tém nefunkčných rodín pod väzniacou strechou reštriktívneho náboženstva. Dievča, ktorej nešťastná matka si neuvedomuje svoju vlastnú hodnotu, nemá ženský vzor a hľadá svoju vlastnú identitu, ktorú nikdy nemala. Téma teda ako taká nie je, podľa mňa, vôbec zlá, či nezaujímavá, filmársky je to takisto veľmi funkčné. V čom film však zlyháva na plnej čiare, je nepochopiteľná explicitnosť tanečných scén, v ktorých sú jedenásťročné dievčatá extrémne sexualizované, kamera im žiadostivo spočíva na ich detských zadkoch, prsiach a telách, akoby šlo o plnoleté tanečnice v rapových klipoch. Tento prístup nielen že posolstvu príbehu nepridáva, ale skôr anuluje akúkoľvek jeho výpovednú hodnotu - naopak sa sám stáva tým čo kritizuje, svoje postavy nechutne objektivizuje. (Pobavil ma vtip kolujúci sociálnymi sieťami v kontexte s týmto filmom - "Netflix vraj točí nový film kvôli ktorému reálne zastrelili 20 živých psov. Chcú tým šíriť povedomie o násilí voči psom"). Zvrhlé? Možno trochu. Ale ja myslím, že skôr iba nevhodné a nevkusné. 1,5*(16.9.2020)

negativní reklama taky reklama a v tomhle případě udělala obrovskou službu,protože jinak by mě asi nenapadlo se na podobný film podívat...nícméně...upřímně nechápu ty křiklouny,kteří v tom vidí film pro pedofily (i když jasně,doba je taková,že tihle kazatelé morálky budou řvát vždy a za všech okolností).Ano,je tu pár celkem zbytečných záběrů,ale ve výsledku mi přijdou mnohem horší třeba reality show o dětských královnách krásy,kde jsou jednak mnohem menší a mladší děti a navíc se to všechno děje v přítomnosti a režii samotných rodičů.Mignnones jsou v prvé řadě příběhem začínající puberťačky,která by ráda chtěla někam patřit a za pomíjivou oblíbenost a pár lajků je schopná obětovat cokoliv.Je to dobře?Určitě ne,ale bohužel v dnešní prdelní době,kdy se děti ve školách šikanují protože nemají značkové oblečení,nebo telefon,který je zrovna in je to bohužel smutná realita.Ruku v ruce s tím jde už tolikrát omýlaná sexualizace malých dětí,kdy místní děvčata uznají,že to co funguje ve videoklipech a obecně klipech na internetu jim přinese onu chtěnou slávu a oblíbenost.Zase to není dobře,nicméně i to je smutná realita.Ono taky co čekat ve světě kdy i obyčejné reklamy jsou mnohdy skrytě i neskrytě sexuální a není se co divit,že děti,které z toho nemůžou mít rozum v tom budou hledat inspiraci.Tak jako tak,Mignnones nejsou úplně dobrým filmem a ne zrovna proto že by z něj Ježíš plakal,ale proto že i přes silné téma,nedokáže tolik pracovat s emocemi,vtáhnout a vlastně ani jít víc do hloubky...60% PS: upřímně nechápu,proč pologramotní idioti,kteří se vyžívají v neofašistickomarxistických sionistických konspiracích (aniž by věděli co to znamená) vůbec koukají na takově zhmotněné zlo jako Netflix.Fakt na to nečumte a bude nám líp všem.(14.9.2020)

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem čekala kdo ví jakou hrůzu. Ten film ale není vůbec hloupý a nevyskytují se tam žádné scény, které by nesměly vidět 15leté děti. Všechny čtyři hlavní herečky hrají dobře a každá z nich má jistý pohybový talent. Takže za mně ano, příběh 11leté dívky, která se shlídla ve svých spolužačkách, které trénují na soutěž tance. Je tak trochu odstrkované dítě a ani ostatní děti ji moc neberou, protože je z chudé rodiny. A pro těch 5 minut slávy je ochotna obětovat cokoliv. Soutěžní tance mají vesměs sexuální podtext, který se na tak mladé dívky vůbec nehodí. Ale nedá se nic dělat, svět si takovýto hnus žádá, tak se vždy najdou děvčata, která jsou ochotna mu to nabídnout. Film jen popisuje smutnou realitu.(11.9.2020)