• Arsenal83

To už fakt na komédiu stačí jeden ošúchaný vtip? Ale čo by som čakal od Ferrella, humoristu-extrémistu. Ten človek má tendenciu preháňať, lenže málokedy mu to aj naozaj vyjde. Celé sa to nakoniec aj tak pretavilo na prezentáciu skutočných aj umelých hviezd typu Lovato, Rybak či úchyl Wurst. Takisto nechápem, prečo sa tu objavila Rachel McAdams. Došli jej peniaze? Ale prekvapiť ma v tomto zmätenom svete už nemôže nič, keďže som sa práve dnes dozvedel, že klasická hudba je vraj rasistická...(5.7.2020)

• BoPo

Úvodná polhodina bola celkom vydarená. Myslel som si, že vytvára základ pre hlavný tok zábavy. Bohužiaľ prišiel úplný obrat v dojmoch. Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga nie je trefné parodovanie. Ide bohužiaľ o oslavu Eurovízie. A predovšetkým ide o nevydarenú komédiu kde sa často deje nefungujúca romantika, chvíľu sa trápne spieva a kde Will Ferrell predvádza Willa Ferrella. Trailer Vás naláka na zaujímavú paródiu a na miesto toho dostane mix komediálnych subžánrov, ktoré vôbec nedržia pokope. A aby toho nebolo málo, tak Vás to celé ubije dvojhodinovou minutážou. Jedna hviezda je za spomínanú cca polhodinu a Rachel McAdams.(28.6.2020)

• tron

„Elfové zašli přidaleko.“ No... je to zlé. Dosť zlé. Svetlých okamihov to má skutočne len minimum a mrzí ma to, ale Dan Stevens (ktorý sa raz dostane do neba za svoju prekrásnu rolu v seriáli Legion) medzi ne napriek obrovskej snahe nepatrí. Nepatrí medzi ne prekvapivo ani Will Ferrell, na ktorého začína byť vo veku 53 rokov v podobných rolách dosť čudný, až nepríjemný a trošku mrazivý pohľad. Rachel McAdams do jeho bláznivého sveta zapadla možno až prekvapivo hladko, ale ani ona nie je žiadny patent na zábavu, čo fakt zamrzí, lebo sa značne zhovadila a vlastne načo? Pierce Brosnan je správne mužný, ale to je asi tak všetko (nespasí to ani jeho dojemný preslov na lodi). Mnohé scény sú absurdne ustrihnuté bez pointy uprostred a motív s varujúcim duchom bol fakt úplne mimo terč. Scenáru chýba drajv, réžia je krajne zaspatá a mnohé vtipné scény sú skôr desivé, než vtipné. Mne to miestami ani nepripadalo ako plnohodnotný film, ale skôr ako skúška pred kamerami, kým osvetľovač správne nasvieti scénu. Určite to má momenty, ktoré sú dobré... ale je ich žalostne málo. Vrcholom je nepochopiteľná, viac ako dvojhodinová minutáž, pričom v strede (a nemám na mysli dve-tri scénky, ale cca hodinu času!!!) je to absolútne mimo a totálna, ukážková nuda. Potešila ma hŕstka hlášok („V pohode, v Európe nemáme maximálne povolenú rýchlosť.“) a divný, ale celkom funkčný running gag s Američanmi.(20.7.2020)

Mila pocta jednej sialenej sutazi, ktora je prekladana nepricetnou zabavou v style Zoolandera. Alebo naopak. Kazdopdne sa to dost bije a je to skoda. V oboch pripadoch to totiz funguje velmi dobre. Akurat spolu to neladi. A emotivne vrcholy samozrejme totalny dojak. Ferrell v pohode, Rachel tradicne na zozratie.(11.7.2020)

Náhodou docela příjemnej a na pohodu feel good filmeček. Netflix konečně zase po nějaké době vyprodukoval něco nadprůměrného. Zákulisí Eurovize jakož to prostředku k rychle nabité slávě mám zmapované slušně a nepohoršuje mě to. Přidat ještě víc vtipných situací, tak bych šel i na 4*, takhle dávám nakonec 65%(2.7.2020)

• - Děj filmu se sice částečně odehrává ve skotském Edinburghu, nicméně soutěž samotná probíhá v SECC Stadium, které se nachází v Glasgow. (NiWi)

• - V semifinále se rovnou vyhlašují země, které postoupily, jednotlivé sčítání bodů probíhá až ve finále soutěže. (Mara97)

• - Počas sledovania finále Eurovízie v Lisabone v máji 2018, sme na obrazovkách mohli vidieť aj Willa Ferrella. Neskôr sa ukázalo, že tam nebol len ako fanúšik show a že svoju účasť bral ako prípravu na film o tejto súťaži. O mesiac neskôr bolo oznámene, že Farrell nebude len hrať vo filme inšpirovaným Eurovíziou, ale taktiež sa bude podieľať na scenári a produkcii filmu pre streamingového giganta Netflix. (drake31)