Reklama

Reklama

Přetlak

Trailer 1

Příběh se odehrává v Londýně během 24 hodin a sleduje muže na jeho riskantní cestě k sebeosvobození. (Canal+ Action)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (30)

jhrasko 

všechny recenze uživatele

Ben Whishaw hrá ako o život, ale mne prosto chýba akýkoľvek background k tomu jeho mindfucku. Čo sa mu stalo, čo sa mu deje, aký bol, čo ho frustruje, čo mu chýbalo....tu moja fantázia nejak prosto nezafungovala. To sa môžem postaviť na akékoľvek pražské námestie, ideálne na Vltavskú, a sledovať podobné haluze miestnych povaľačov a nakrútiť o nich 105 minút. Čo je neskutočné, určite jeho chémia s Ellie Haddington čoby matkou. Tá je priam fyzická, uchopiteľná a skvele zahraná. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Surge je ako beh pošahanca. Whishaw pripomína Jima Carreyho z Blbý a blbší, výrazom, účesom i správaním. Len ten Carrey bol vtipnejší. Oveľa. Je síce zaujímavé sledovať toho pobehujúceho blázna, ale žiadne majstrovské dielo to nie je. Príbeh je v podstate nulový a hlavný hrdina má len pretlak v hlave a tiež pretlak vo vajciach, čo aspoň v priebehu toho pobehovania vyriešil návštevou kamarátky mulatky, aby si uľavil. Film v podstate neponúka súvislú myšlienku, je súhrnom skečov z jedného dňa života nie až tak tichého blázna. ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Každý aspoň průměrný mobil má už dneska více či méně kvalitní stabilizaci videa, ale filmy se neustále tvrdošíjně točí skákajícími kamerami bez stabilizace. Schválně. Ba navíc se jimi ještě schválněji co nejvíc hýbe a třese a zoomuje a švenkuje, aby byl výsledek pokud možno co nejvíc trhaný, tedy "nervní" a "autentický". A tenhle film je toho bohužel extrémním příkladem. Říkám bohužel, protože bych mu býval z fleku napařil plný počet, podobné syrové psychárny zbožňuju. Nervové zhroucení a propuknutí manické psychózy v přímém přenosu. Psychika ústřední postavy (excelentní Whishaw!) je stejně jetá a vyšinutá, jako kameramanovy pracky. Takže hodně. Bohužel. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Surge je 24 hodinovou adrenalínovou jazdou po  Londýne. Totálna šupa! Chlapíkovi sa po návšteve svojich rodičov začnú diať totálne podivné príhody, ktoré vyústia do čoraz bizarnejších a zbesilejších situácií. Osobne by som rád poukázal na jednu z nich, na svadbu. Tam som nevdel, kde je sever! Svadba bola ozajstným umeleckým mindfuckom, aký som ešte nevidel! (Treba upriamiť pozornosť na ženíchovho hlavného družbu.) ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Uff, rušnej a pulsující film jako blázen. Normálně mě sledování toho týpka v hlavní roli strašně znervózňovalo, myslel jsem, že praskne on a pak i já. Zběsilá psychika, skoro bez dialogů a fakt jsem chtěl vědět, co bude dál. Konec se mi bohužel nezdál tak zajímavej, jak by si film zasloužil, ale kdo hledá neotřelej film, tady ho dostane. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama