Reklama

Reklama

Do hloubky: Případ vraždy v ponorce

  • Dánsko Into the Deep (více)
Trailer
Dokumentární
Dánsko, 2020, 90 min

Obsahy(1)

Novinářka Kim Wall dorazí za vynálezcem Peterem Madsenem na jeho ponorku. Když pak ale zmizí a on začne měnit svoji výpověď, na světlo postupně vyjde děsivá pravda. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

quido_zidle 

všechny recenze uživatele

Potkal jsem v životě jednoho psychopata, o kterém jsem si víc jak 10 let myslel, že je to skvělý člověk. I když mi v rozhovoru vyhrožoval fyzickým násilím (skrytě), já to neslyšel a smál se dobrému vtipu. Až zpětně si uvědomuju náznaky, které tam celou dobu byly a já, ani nikdo jiný, je neviděl...Tyhle "příšery" se velmi často stávají vrcholnými manažery, politiky a skrytě vysávají a ničí všechno kolem sebe. O to víc na mě tento dokument působil a naprosto rozumím jeho protagonastům a jejich pocitům (od podpory a obhajoby k pocitu hnusu a nenávisti...). Na jeho konci mi už jen běhal mráz po zádech - a na ten jeho poslední monolog jsem pak zíral s vytřeštěnýma očima... ()

Pecaldo 

všechny recenze uživatele

Čerstvě dokoukáno a smíšené pocity.. Dokument, který měl původně sloužit jako obrázek dobráka, co si tak nějak na koleni plní svoje sny a veřejnost mu děsně fandí a ve finále posloužil jako jeden z důkazních materiálů proti tomu dobytkovi... Osobně mi bylo z tohohle strejdy od prvního záběru blivno a je dle mého názoru dost evidentní, že má všechny ty spolupracovníky silně u řiti a jediný o co mu jde, je vlastní prospěch, včetně vlastního obrázku typu ,,To jsem ale dobrej a úžasnej co?,,  Je až zarážející, kolik indicií nechával a v klidu na kameru povídal, co povídal.. To, co řekl v posledních dvou větách je mrazivý. Co musela prožít ta novinářka v ponorce si neumí nikdo ani představit.. ()

Reklama

jefff 

všechny recenze uživatele

Fakt hnunej portrét psychopata, na který se každou minutou hůř a hůř dívá. Madsen byl vyšinutej kripl, který skrýval své zvrácené touhy za mesiášské velikášství velkého vynálezce. Tenhle příběh je mnohem horší, než jakýkoliv fiktivní thriller nebo horor. ()

Maslo133 

všechny recenze uživatele

Povedený dokument o charismatickém vynálezci, ze kterého se vyklubal totální psychopat. Je až zarážející kolik indicií vlastně Madsen o svém zvrhlé stránce osobnosti zanechal. Indicie, kterých si nikdo nevšimnul, nebo je nebral vážně dokud nepřestal fantazírovat a nezačal konat. Nejlépe to vystihuje jeho poslední vystoupení v dokumentu... 80% ()

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Into the deep mohol mať podobný impact ako Thin blue line. Má na to svojské chladné škandinávske prostredie. Oproti vyššie spomínanému dokumentu má aj obrovský arzenál materiálu, keďže vraha natáčala obeť do televíznych reportáží počas dlhého obdobia. Bohužiaľ sa tak nestalo, pretože tvorcovia predkladali senzačný story twisting bez filmársky majstrovských schopností. Je to neobyčajne desivý prípad, ktorý otriasol dánskou spoločnosťou a častokrát nedáva logické vysvetlenie obludnosti samotného skutku. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama